Kuchnia na wysoki połysk

Stylizacja i tekst: Agnieszka Osak-Rejmer, zdjęcia: Sylwester Rejmer, projekt wnętrza: Tomasz Jasiński/Autorska Pracownia Architektury Wnętrz

Dzięki wszechobecnej bieli kuchnia wydaje się pełna światła, mimo że jest w niej tylko jedno, i to nieduże, okno dachowe. To zresztą zasługa nie tylko jasnej kolorystyki, ale także błyszczących materiałów.

kuchnia, wystrój wnętrz, meble kuchenne, aranżacje wnętrz
Kuchnię oświetlają świetlówki ukryte pod płytą gipsowo-kartonową oraz lampa LED w kształcie kątownika. Jedyną dekoracją są zdjęcia podwodnej flory - to pasja pana domu, który zajmuje się projektowaniem akwariów.
fot. Sylwester Rejmer

OTWARTĄ KUCHNIĘ urządzono w zacisznym punkcie dwupoziomowego mieszkania. Od pokoju dziennego oddziela ją jedynie blat pełniący funkcję stolika śniadaniowego oraz drewniano-metalowe schody.

 

Ze względu na skośny dach zabudowę kuchenną trzeba było zrobić na wymiar. Przy dwóch ścianach stanęły szafki z blatem roboczym, w którym zainstalowano płytę grzejną i jednokomorowy zlewozmywak, natomiast przy trzeciej - wysoka zabudowa. Oprócz pojemnych schowków rekompensujących brak wiszących szafek umieszczono w niej lodówkę, PIEKARNIK, ekspres do kawy oraz wąskie cargo.

 

Gospodarzom zależało, by kuchnia wizualnie pasowała do reszty mieszkania zaaranżowanego w odcieniach bieli i szarości - stąd białe szafki z lakierowanej na wysoki połysk płyty MDF. Na podłogę wybrano błyszczącą żywicę epoksydowo-poliuretanową. Jest bardzo odporna na uderzenia i wilgoć, łatwo się też ją czyści, idealnie więc nadaje się do kuchni.

 

Skomentuj:

Kuchnia na wysoki połysk