Łazienka ze szkła

Już nie tylko lustro, półki i kabina prysznicowa. Szkło - przezroczyste lub matowe - coraz odważniej wkracza do łazienki. Powstają z niego ściany i meble. Zastępuje zwykłe drzwi. A przy tym powiększa optycznie wnętrze.
Co warto wiedzieć o szkle?

ZALETY I WADY: szkło to wymarzony materiał do małych łazienek - nie przytłacza wnętrza, nie pomniejsza go optycznie. Poza tym nie rysuje się, jest twarde i trwałe, ale, niestety, droższe i cięższe w porównaniu choćby z tworzywem sztucznym. Trudno utrzymać je w czystości.

BEZPIECZEŃSTWO: w łazience stosujmy szkło bezpieczne - hartowane, klejone lub zbrojone. Uderzone rozpada się na kawałki o nieostrych krawędziach, rozpryskuje albo na tafli tworzy się tylko siatka pęknięć - nie można się więc zranić.

BOGATY WYBÓR: szkło szkłu nierówne - może mieć różną grubość, stopień przezroczystości, a także kolory i wzory (np. wytrawiane). Można więc z niego zrobić zarówno wtapiającą się w tło ściankę, jak i dekoracyjną półkę. Warte polecenia są luksfery i pustaki szklane: występują w rozmaitych rozmiarach i kształtach (kwadratowe, trójkątne, zaokrąglone) i w szerokiej gamie barw, w dodatku można z nich budować łukowate przegrody.

UDOGODNIENIA: ścianki niektórych szklanych kabin prysznicowych są pokrywane powłoką ułatwiającą spływanie wody, dzięki czemu nie powstają na nich zacieki i nie osadza się trudny do usunięcia kamień.

Więcej o: