Jak wyczyścić i zaimpregnować kabinę prysznicową

21.04.2016 14:57
W codziennej pielęgnacji wystarczy korzystać ze środków przeznaczonych do czyszczenia kabin i łazienek. Mocniejsze zabrudzenia - żółte zacieki i osady - można usunąć, używając koncentratów lub odkamieniacza. Jeśli kabina nie ma specjalnej powłoki, jej ścianki warto zabezpieczyć specjalnym impregnatem lub odżywką do szkła: będą chronić przed nadmiernym odkładaniem się zabrudzeń.
Komentarze (4)
Zaloguj się
 • Bartek Krzak

  Oceniono 6 razy 4

  Polecam ocet ;) rozcieńczony lub nie w zależności od stopnia zabrudzenia, natomiast kamień i nalot na szybie kabiny schodzi bez potrzeby szorowania ;) jedyne co to zapach, który unosi się zaraz po czyszczeniu, ale efekt rekompensuje niedogodności.

 • ekspert_sotin

  Oceniono 1 raz 1

  Odżywki do szkła nie znam, ale warstwę ochronną, hydrofobową można wykonać samemu przy pomocy naszego preparatu Magic View. Do usuwania nalotu z kamienia i wapnia polecam Sotin 130. Mamy też preparat 2w1 - Sotin 135.

 • garcia72

  Oceniono 5 razy 1

  Po dwuletnim wynajmowaniu mieszkania studentkom medycyny, czarny kamień z grzybem musiałem skuwać z kabiny prysznicowej młotkiem i płaskim śrubokrętem. Brzydziłbym się w ogóle wejść do takiej kabiny. Widocznie na medycynie uczą, że brud to pewnej grubości nie szkodzi, a potem sam odpada. Dziwne, że ten z kabiny odpaść sam nie chciał.

 • ekspert_sotin

  0

  "Mocniejsze zabrudzenia - żółte zacieki i osady - można usunąć, używając koncentratów lub odkamieniacza." - polecam Sotin 130

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX