Mycie ręczne czy zmywarka? Test zużycia wody

Dzień Dobry TVN/x-news
10.07.2017 10:27
Ekipa 'Dzień Dobry TVN' postanowiła sprawdzić, co jest bardziej ekonomiczne: mycie naczyń w zmywarce czy tradycyjne ręczne.
Więcej o:
Komentarze (8)
Zaloguj się
 • pawel.lewski

  Oceniono 44 razy 26

  Zawracanie doopy, równie dobrze można zużyć 137 litrów, jak ktoś jest debilem to potrafi zużyć każdą ilość wody, wystarczy naczynia zalać wodą z płynem do mycia naczyń, żeby resztki nie zaschły, potem to już zwykła formalność, zmywanie po rodzinnym obiedzie nie spowoduje większego zużycia wody niż 10 litrów, wystarczy używać mózgu, dla debili ta opcja nie jest osiągalna.

 • tiklo40

  Oceniono 26 razy 24

  Przeciętna zmywarka zużywa 0,9 kWh prądu na cykl to jest ok 54 gr. Jedna pastylka do zmywania znanej firmy kosztuje 64 gr. litr wody kosztuje 0,004 zł przeciętnie, Czyli po stronie zmywarki mamy 54 + 64 + (14*0,004) = 1,23 zł. Po stronie "żony" :) mamy 37*0,004 + 10 gr za popularny płyn (15 ml) czyli razem mamy ok 25 gr. Czyli zmywarka przegrywa kosztowo z kretesem, 1,23 zł versus 0,25 zł natomiast zyskujemy czas i zadowoloną żonę za nieco mniej niż złotówkę a to jest bezcenne...:)

 • Maria Kasperska

  Oceniono 8 razy 6

  Niestety ta pani zmywa, jak male dziecko, ktore lubi paplac sie w wodzie.
  Nawilza sie myjke z woda i plyne. Nastepnie zmywa sie naczynia w ta myja w odrobinie wody i po zmyciu splukuje sie te naczynia. Nie nalezy caly czas puszczac wode na naczynia, bo woda wtedy nie jest wykorzystana w 100%. Podczas zmywania gabka, woda powinna byc zakrecona. I napewno mniej WODY< PRADU CZY GAZU .
  Zmywarka zmywa w malej ilosci wody, ale nalezy doliczy PRAD< TABLETKI< i oczywiscie WODA. Nalezy doliczyc Tabletki oczyszczajace zmywarke i odswiezacze.
  No i podliczajac to wszystko ZMYWANIE RECZNE JEST TANSZE!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX