Jak naprawić kran w łazience?

Dzień Dobry TVN/x-news
03.07.2017 00:02
Kłopot: woda słabo leci z kranu. Fachowiec pokazuje, na czym polega problem i jak sobie z nim poradzić. Prace zajmują tylko kilka minut, nie jest do nich potrzebny specjalista, a jedyny wydatek to kilkanaście złotych na nowy perlator.
Więcej o:
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • lukask73

  Oceniono 10 razy 8

  Gdyby w moim domu jakiś "fachowiec" zabrał się za manipulacje przy armaturze takim narzędziem, wyleciałby ekspresowo za drzwi. Nie wiem, skąd wziął się perlator z filmu, który zniknął, ale ja zawsze z krzywo lecącą wodą radzę sobie odmaczając kamień z perlatora w occie. A perlator odkręcam kluczem 22.

  No dobra, ale kto odpowie, jak naprawić ten kran? Bo na razie zajmujemy się popierdułkami. Jak naprawić niedziałającą instalację elektryczną? Trzymając się szowinistycznego stylu tego filmiku, należy kupić nową lokówkę a starą wyrzucić.

 • jacek-jacenty

  Oceniono 4 razy 4

  Jaki fachowiec, taki kran i taki filmik :)
  To jest bateria a nie żaden kran. I zgodzę się z przedmówcą, że perlator odkręca się płaskim kluczem 22 a nie takim czymś co pan pokazywał. Wymianę perlatora nazywacie naprawą kranu??? O matko!
  A tak btw. perlator nie kosztuje kilkanaście złotych. U mnie w sklepiku osiedlowym kosztuje 4,70.

 • jar_i_mir

  Oceniono 2 razy 2

  Ja jak się biorę za chromowaną lub niklowaną armaturę, to odkręcam czy przykręcam ją kluczem nastawnym przez jakąś szmatę, złożoną gazetę lub coś podobnego, żeby nie uszkodzić powierzchni. A jak coś jest zakamienione, to odkamieniam, a nie wymieniam. Ale ja nie jestem fachowcem, więc może się na tym nie znam.
  I druga sprawa: Jeśli redakcja chce pokazać jak naprawić kran, to niech pokaże co zrobić, gdy on cieknie, bo to jest podstawowe uszkodzenie. Choć po tym filmiku można by się spodziewać, że naprawa będzie polegała na odkręceniu i wymianie na niwy, podobnie jak w przypadku perlatora.

 • nofuture

  0

  Jaki film, taki kran i fachowiec ;-) Perlator faktycznie kosztuje 5 do 9 zł, no chyba że jest hiper-super i z IKEI, JULI lub OBI ;-) 50 zł - 9zł za perlator = 41 zł. A teraz poproszę chętnie Panie o wpisywanie się na wymianę perlatorów w cenie 50 zł /szt ;-)

 • koniecswiata0

  0

  Nie potrzeba igiełki. Ciepła woda z kwaskiem cytrynowym i po kilkudziesięciu minutach perlator jak nowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX