Okiennice: nie tylko na upały

Oprac. mk, mara
15.03.2016 00:18
Niegdyś okiennice były niemal obowiązkowym elementem wyposażenia domu. Latem chroniły wnętrza przed nadmiarem słońca, zimą natomiast były barierą dla mrozu i wiatru. Może warto wrócić do tradycyjnych rozwiązań?
Komentarze (2)
Zaloguj się
  • malajkat7

    Oceniono 1 raz 1

    Okiennice to oszczędność i przed zimnem i gorącem. Jak są jeszcze dobrze zamontowane to oczywiście ich aspekt estetyczny też jest ważny :)

  • BeerGeek Nation

    0

    Fajnie to wygląda, okna z okiennicami to bardzo tradycyjne rozwiązanie - rzeczywiście rzadko dziś stosowane. A przy solidnym montażu i dodatkowych zabiegach uszczelniających, mogą być skuteczne zimą jako jeszcze jedna bariera dla chłodu. Poza tym ich montaż warto sobie ułatwić, spuszczając "na drzewo" tanie zawiasy z marketów budowlanych. Lepiej zamówić porządne zawiasy choćby z eArmet, bo to jednak zupełnie inna jakość. I człowiek ma pewność, że mu taki zawias wytrzyma lata, rdza go nie naruszy. Jedyne co trzeba z nim robić to smarować, bo bez tego niestety żadne zawiasy nie będą działać jak należy. Osobiście używam oleju silikonowego - jest dużo lepszy niż klasyczny smar.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX