Taras na piętrze. Co warto o nim wiedzieć?

architekt Janusz Kaczorek
02.10.2012 08:31
A A A Drukuj

Rys. Anna Ukielska

Stosując technologię dachu odwróconego, nie musimy się już martwić o szczelność tarasu. Oczywiście pod warunkiem przestrzegania reżimu technologicznego i precyzji wykonania wszelkich łączeń materiałów, bo każda niedokładność, każde uszkodzenie powłoki, ułatwi wodzie "mokrą robotę".
Trzeba też pamiętać, że zmiana kolejności ułożenia warstw ma wpływ na rodzaj i ułożenie pozostałych materiałów, a także na sposób odprowadzenia wody, a nawet sposób pielęgnacji tarasu. Przy tej technologii jego zewnętrzna warstwa musi być wykonana z materiału nie związanego z podłożem. Czyli na przykład - płyt betonowych albo kamiennych ułożonych luzem na podkładkach czy żwirze lub z desek tarasowych przykręconych do legarów luźno ułożonych na podkładkach. Umożliwia to swobodne przenikanie wody pod warstwę izolacji cieplnej - aż do izolacji przeciwwodnej.

  Komentarze (1)
  Zaloguj się
  • shoze

   0

   Warto pomyśleć o zadaszeniu, polecam rozsuwane markizy, pergotendy. Dzięki czemu nie musimy zawsze prażyć się na słońcu, czy zawsze być skazanym na cień - rozwijasz kiedy potrzebujesz shoze.pl/pl/c/Pergotenda%2C-Tarasola/19

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

  Materiały budowlane

  Znajdź produkty z oferty producentów materiałów budowlanych