Termomodernizacja domu

isz
19.11.2013 10:03
A A A Drukuj

Fot. Velux

Przez dachy ciepło ucieka na zewnątrz intensywniej niż przez ściany zewnętrzne. Dlatego też wymagania dotyczące izolacyjności dachów są bardziej surowe. Współczynnik przenikania ciepła u obecnie nie powinien być wyższy niż 0,25 W/(m2K). Tymczasem dla dachów nieocieplonych wynosi on często więcej niż 1 W/(m2K). Eksperci zalecają więc, by termomodernizację każdego domu zaczynać od docieplenia dachu.

Dach stromyFot. Rockwool

Takie przedsięwzięcie  nie zawsze jest opłacalne. Może się okazać, że koszty jego przeprowadzenia będą większe niż korzyści finansowe. Na pewno ocieplenie połaci dachu
trzeba zaplanować wtedy, gdy zamierzamy zaadaptować strych na cele mieszkalne. W istniejących domach z poddaszem użytkowym zwiększenie izolacyjności dachu jest uzasadnione ekonomicznie, gdy obudowa poddasza wymaga generalnego remontu z powodu zawilgocenia, pęknięć lub deformacji.

Czytaj także: Ile kosztuje ocieplanie poddasza

  • Termomodernizacja domu kamillos87 05.01.15, 11:24

    jak chodzi o izolacje to polecam tekst www.wielkiebudowanie.pl/go.live.php/PL-H30/aktualnosci/903/izolacja-przeciwwilgociowa-najlepsza-inwestycja.html ;) też istotna kwestia.»

  • Re: Termomodernizacja domu zbyszekwol 30.01.15, 14:56

    Nie ma co oszczędzać na ociepleniu.Im więcej np.styropianu tym tańszy koszt utrzymania domu. Moim zdaniem 15 cm styropianu na ściany to minimum. Normę teraz chyba spełnia już 12 cm ale nie »

  • Termomodernizacja domu barcelona1972 09.04.15, 13:00

    Dobra termomodernizacja to dobry jakościowo materiał, jego odpowiednia grubość oraz wykonanie bez parteczenia, czyli równo i odpowiednio przyklejony styropian ( ramka, packi z kleju, a nie »

Materiały budowlane

Znajdź produkty z oferty producentów materiałów budowlanych