Ile kosztuje budowa domu o powierzchni 102 m2

Wizualizacja: Archon

Na podstawie wycen 19 firm budowlanych dla przykładowego domu murowanego o powierzchni 102 m2 z Porothermu, pokrytego dachówką ceramiczną, bez piwnicy, wzorowanego na projekcie "Dom w rododendronach" biura Archon orientacyjny koszt materiałów i robocizny wynosi 97-150 tysięcy złotych. Gdyby ten sam dom wybudować do stanu deweloperskiego, koszt wzrósłby do 180-250 tys., natomiast wykonanie "pod klucz" to inwestycja rzędu 200-300 tys. złotych. Rozbieżności w podanych kwotach wynikają przede wszystkim z różnic cen materiałów budowlanych w różnych regionach Polski, a także z przyjętego standardu wykończenia.

Czytaj także: o planowaniu budowy domu i związanych z tym kosztami - TUTAJ

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (2)
Zaloguj się
  • Arkadiusz Mieczyk

    0

    Beton komórkowy to jak dla mnie najlepszy materiał na budowę. Teraz buduje się przede wszystkim ciepłe domy, a kupując taką Termalicę i dokładając dobrej jakości styropian można zejść z przenikaniem ciepła naprawdę do poziomu kiedyś nieosiągalnego. Oczywiście jeszcze pozostaje kwestia okien i innych mostków, ale mur jest jeden na zawsze.

  • Mariola Kwasek

    0

    My zdecydowaliśmy się na dom z bali ciosanych, budowany metodą tradycyjną w firmie DOMY BALIK. Bardzo solidna robota, podoba mi się jakość wykonania i wykończenia. Polecam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX