Jak zamontować ciepłe drzwi?

Funkcjonalność i trwałość drzwi w dużym stopniu zależeć będą od sposobu ich montażu. Miejsce połączenia drzwi ze ścianą nie może być narażone na ucieczkę ciepła i zawilgocenie.

Krok 1.

Drzwi energooszczędne należy zamontować w warstwie ocieplenia (tylko wtedy ich zakup ma sens). Przez wysunięcie drzwi poza konstrukcję ściany nośnej - do warstwy izolacji cieplnej - minimalizujemy ryzyko powstania mostków termicznych, które w sposób istotny mogłyby pogorszyć izolacyjność cieplną przegrody w tym miejscu.

Równie ważna jest kwestia zabezpieczenia przed kondensacją wilgoci w ościeżach. Aby to zagwarantować, konieczne jest bardzo dokładne wykonanie paroszczelnej izolacji od strony wewnętrznej oraz izolacji wodoszczelnej, ale umożliwiającej dyfuzję pary wodnej, od strony zewnętrznej. Służą do tego celu odpowiednio dobrane materiały systemowe, obejmujące specjalne taśmy, folie i pianki izolacyjne oferowane przez producentów drzwi.

Stosowany obecnie najczęściej montaż drzwi wejściowych na istniejącej, betonowej posadzce nie rozwiązuje problemu strat ciepła poniżej progu (tworzy się tam mostek cieplny). Ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie tzw. termicznej osłony podproża w postaci wkładki termoizolacyjnej umieszczanej pod progiem.

Na zdjęciu: sprawdzenie położenia progu w stosunku do poziomu "0".

Krok 2.

Połączenie wkładki termicznej z progiem.

Krok 3.

Przykręcenie progu wraz z ociepleniem w kanale progowym.

Krok 4.

Drzwi zewnętrzne, oprócz rozlicznych innych funkcji, muszą też być ozdobą domu. Dobrze więc, jeśli dopasuje się do stolarki okiennej i bramy.

Więcej o:
Komentarze (5)
Jak zamontować ciepłe drzwi?
Zaloguj się
 • budujesie

  0

  Montaż montażem - jasne, nie dyskutuję. Bo i rzecz nie podlega dyskusji. Z jednej strony mamy więc fachowe zainstalowanie, z drugiej - wciąż udoskonalany produkt. Zachwalane - i słusznie - w tym wątku ThermoSafe Hormanna - warto zobaczyć, jak prezentują sie w nowej
  odsłonie :)
  Odsłona miala miejsce na targach monachijskich BAU: obejrzeć można było wlaśnie nowe wzory drzwi zewnętrznych, w tym aluminiowych drzwi ThermoSafe i ThermoCarbon, które odtąd w standardzie produkowane będą z wyposażeniem przeciwwłamaniowym w klasie RC3. Drzwi ThermoSafe pokazano tu z nowymi specjalnymi uszczelkami oraz efektownym pochwytem, w którym umieszczona została listwa LED, a stalowe drzwi Thermo65 – z nowym elementem przeszklenia i opcjonalnym automatycznym zamkiem zapewniającym samoczynne ryglowanie przy zamknięciu drzwi.

 • pan_kotek2

  0

  No właśnie: i jeszcze raz o montażu nie tylko drzwi ale i bram garazowych - bo to akurat NAPRAWDĘ ma znaczenie, a przynajmniej powinno mieć - i dla klientów, i dla producentów. Teraz klienci mogą zobaczyć montaż w wydaniu monterów chocby Hormanna w akcji :)
  montaż w wykonaniu profesjonalistów będą mogli zobaczyć uczestnicy tegorocznych targów BUDMA. MONTERIADA, cykl interaktywnych pokazów montażu na specjalnie zaprojektowanym stoisku odbędzie się już w dniach 7 - 10 lutego.
  Partnerem MONTERIADY jest również firma Hörmann.

  Codziennie, przez cały czas trwania MONTERIADY, na specjalnie zaprojektowanej ściance montażowej można będzie obserwować montaż bramy garażowej. Jak dla mnie - znakomite rozwiązanie!

 • Joachim Pelko

  0

  jeszcze dwa słowa w sprawie "Dobrego montażu". Fajnie, że nie jest to jednorazowa kampania - efemeryda, obecnością w której można się pochwalić i na tym koniec.
  Jak widzę, sprawa ma ciąg dalszy: sprawdzmy i siegnijmy do wyszukiwarki internetowej dobrymontaż.com. Mamy już tam na dobry początek kilkanaście nazwisk monterów bram i drzwi Hormanna, którzy uzyskali status DOBREGO MONTERA. Akcja Dobry Montaż bardzo sensowna. Element kampanii edukacyjnej - jak bardzo potrzebnej wiedzą ci wszyscy, którzy klęli z powodu montazu bramy u siebie.
  Ci, którzy zdali praktyczny egzamin poprzedzony wcześniejszym szkoleniem uprawnieni zostali do posługiwania się legitymacją, specjalnym certyfikatem oraz logotypem DOBRY MONTAŻ. Nazwiska tych 14 wykwalifikowanych fachowców, którzy zobowiązali się jednocześnie do przestrzegania zasad Kodeksu Etyki Dobrego Montera Stolarki Budowlanej, umieszczone zostaną w wyszukiwarce internetowej dobrymontaz.com. Ich praca podlegała będzie dalszej weryfikacji. Każdorazowo bowiem, po przeprowadzeniu montażu, korzystający z ich usług inwestor będzie mógł ją ocenić, wypełniając specjalny dokument - pozostawioną przez fachowca checklistę.
  I o to dokładnie chodzi. Inwestorzy, którzy coraz większą wagę przykładają do dobrych parametrów technicznych, takich jak np. wysoka izolacyjność cieplna bram garażowych i drzwi wejściowych,wiedzą że określone przez producenta wartości jeśli chodzi o te parametry dotyczą tylko produktów zamontowanych bez zarzutu. Fuszerka w trakcie montażu ma okreslone konsekwencje: produkt nie będzie spełniał oczekiwań inwestora ani pod względem walorów technicznych, ani codziennego funkcjonowania.

 • 1leszczynka

  0

  dokładnie tak. do nowego domu zamowilismy ThermoSafe Hormanna. wyszłam z założenia, że te drzwi starczą na długo i "przezyją" nas z mężem :) konkretny zakup i nie wracamy do tematu. po prostu nie obciążamy sobie głowy problemami z drzwiami, bo te (problemy) nie mają prawa sie pojawić. koniec i kropka. wcale nie chcę pławić się w luksusie - zresztą nie stac nas na to - ale chcę, aby otaczały mnie rzeczy solidne. wtedy wiem, że nie wyrzucilismy pieniedzy w błoto.
  Nie wiem też, dlaczego miałabym sie zastanwaić nad tym, jak zamontować ciepłe drzwi????
  Mają być zamontowane - i to dobrze - i na tym koniec. Mnie nie jest potrzebna fuszerka i tak sobie myslę, że Hormannowi również :) Porzadna, solidna firma miałaby ryzykować, partacząc montaż?? no nie wierzę. po prostu nie wierzę. Drzwi mamy zamontowane solidnie i nie musimy sobie tym zaprzatać głowy. I tak ma być. w końcu płacimy za jakość :)

 • Joachim Pelko

  0

  Jak zamontować ciepłe drzwi? Proste. Zostawić sprawę fachowcom. Nie wybrażam sobie, żebym - kupując porzadne drzwi np. Hormanna, warte kilka tys. - bawił sie sam w montaż, ryzykując, że cos pójdzie nie tak. Fachowcy twierdzą nie od dziś, że najlepsze drzwi polegną, jesli montaż będzie spieprzony. Wrzucanie pieniędzy w błoto. Zreszta wystarczy spojrzeć na akcję promocyjna, w której Hormann bierze teraz udział "Dobry montaż". Problem zaczyna sie wtedy, jak za robotę biora sie domorośli "fachmani"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX