Zrób to sam: niezwykłe świeczniki

Zrobimy je z soli i z... kawy. Ziarnistej i mielonej. Wstawione do nich płonące świeczki sprawią, że przestrzeń wypełni się kawowym aromatem. Same świeczniki zaś staną się oryginalną ozdobą pokoju lub łazienki.

Zrób to sam: kawowe świeczniki - materiały i narzędzia

Materiały i narzędzia: szklanka mąki pszennej, szklanka soli kuchennej, 2 łyżki zmielonej kawy, garść ziaren kawy do dekoracji, trochę ciepłej wody, mały słoiczek (np.po obiadkach dla dzieci) jako foremka, folia aluminiowa.

Zrób to sam: kawowe świeczniki - krok 1

Aby przygotować masę solno-kawową łączymy suche składniki, mieszając dolewamy po trochę ciepłej wody tak by powstała elastyczna masa (nie może być za mokra). Wyrabiamy gładkie ciasto. Szklany słoiczek, który wykorzystamy jako formę, oklejamy folią aluminiową.

Zrób to sam: kawowe świeczniki - krok 2

Słoiczek odwracamy do góry dnem i oklejamy go grubą warstwą masy. Na koniec formujemy palcami kształt naczynka.

Zrób to sam: kawowe świeczniki - krok 3

Dekorujemy naczynie ziarnami kawy, wbijając je w warstwę masy i np. układając jakiś wzorek.

Zrób to sam: kawowe świeczniki - krok 4

Odstawiamy świecznik w przewiewne miejsce do wyschnięcia lub wsadzamy do piekarnika rozgrzanego do temperatury 50 st. C i wypiekamy ok. 40 minut uchylając drzwiczki piekarnika.

Zrób to sam: kawowe świeczniki - krok 5

Z wysuszonego świecznika delikatnie usuwamy szklany słoiczek oraz folię aluminiową. Środek naczynka będzie jeszcze mokry, ale wystarczy włożyć do niego zapaloną świeczkę, by w niedługim czasie wysechł.

Zrób to sam: kawowe świeczniki

Świecznik kawowy gotowy. Wkładamy do niego zapaloną świeczkę i rozkoszujemy się zapachem świeżej kawy...
betsypetsy.blogspot.com

Więcej o: