Aranżacje wnętrz: pomysłowe schowki

Aby zachować porządek wśród gromadzonych latami rzeczy, nie wystarczą szafy w przedpokoju. Schowki warto zaplanować również w innych, nawet małych pomieszczeniach.
Gospodarze, którzy lubią przestronne i jasne wnętrza, zdecydowali się połączyć salon z przedpokojem i kuchnią. Uzyskanej w ten sposób strefy dziennej nie zamierzali zagracać masywnymi wolno stojącymi meblami do przechowywania. Z drugiej strony zdawali sobie sprawę, że są one w domu konieczne. Dylemat rozwiązała projektantka, proponując zbudowanie meblościanki, która oddzieliłaby strefę wypoczynkową od przedpokoju, a jednocześnie zapewniła wygodne schowki. Pojemną szafę, sięgającą od podłogi do sufitu, zrobiono z płyty fornirowanej egzotycznym tekiem (z tego samego drewna jest parkiet). Gospodarze, którzy lubią przestronne i jasne wnętrza, zdecydowali się połączyć salon z przedpokojem i kuchnią. Uzyskanej w ten sposób strefy dziennej nie zamierzali zagracać masywnymi wolno stojącymi meblami do przechowywania. Z drugiej strony zdawali sobie sprawę, że są one w domu konieczne. Dylemat rozwiązała projektantka, proponując zbudowanie meblościanki, która oddzieliłaby strefę wypoczynkową od przedpokoju, a jednocześnie zapewniła wygodne schowki. Pojemną szafę, sięgającą od podłogi do sufitu, zrobiono z płyty fornirowanej egzotycznym tekiem (z tego samego drewna jest parkiet).
Pojemna, duża szafa (długości około 3,5 m) została dokładnie zaprojektowana także wewnątrz. Półki różnej wysokości, szuflady, wyższe i niższe przegrody umożliwiają sensowne rozmieszczenie rzeczy o rozmaitych rozmiarach i przeznaczeniu. Pojemna, duża szafa (długości około 3,5 m) została dokładnie zaprojektowana także wewnątrz. Półki różnej wysokości, szuflady, wyższe i niższe przegrody umożliwiają sensowne rozmieszczenie rzeczy o rozmaitych rozmiarach i przeznaczeniu.
Gładkie fronty szaf nie mają uchwytów, dzięki czemu wyglądają jak wyłożona fornirem ściana. W pobliżu zaaranżowano aneks jadalny. Za nim, przy oknie, jest część wypoczynkowa. Gładkie fronty szaf nie mają uchwytów, dzięki czemu wyglądają jak wyłożona fornirem ściana. W pobliżu zaaranżowano aneks jadalny. Za nim, przy oknie, jest część wypoczynkowa.
Wybraliśmy dla was: stoliki kawowe ze skrytką<br/>
1. Z drewna akacji Fafarafa 849 zł<br/>
2. Z płyty MDF, metalu i szkła karestyle.pl 1979 zł<br/>
3. Z drewna sosny, rattanu i szkła Jysk 599 zł Wybraliśmy dla was: stoliki kawowe ze skrytką
1. Z drewna akacji Fafarafa 849 zł
2. Z płyty MDF, metalu i szkła karestyle.pl 1979 zł
3. Z drewna sosny, rattanu i szkła Jysk 599 zł
Właścicielom mieszkania zależało na tym, by większość schowków na ubrania znalazła się w przestronnej sypialni (około 25 m kw.), bo wtedy nie musieliby zagracać masywnymi szafami pokoju dziennego. Projektantka zaproponowała popularne ostatnio rozwiązanie - wydzielenie w sypialni osobnej garderoby. Nowe pomieszczenie ma powierzchnię mniej więcej 6 m kw. Jego boczną ściankę zbudowano z płyty gipsowo-kartonowej wygiętej w łuk. Ten nietypowy kształt został wybrany głównie ze względów praktycznych - łukowata przegroda nie przytłacza pokoju tak jak ściana załamująca się pod kątem prostym, poza tym ułatwia bezpieczne poruszanie się po sypialni (na jej środku jest więcej miejsca). Po obydwu stronach pojemnej garderoby znajdują się głębokie, 60-centymetrowe półki oraz liczne wieszaki i szuflady. Mimo że mieści się tutaj bardzo dużo ubrań, postanowiono zbudować jeszcze dodatkowe schowki. W korytarzyku prowadzącym z sypialni do łazienki powstała więc szafa długości trzech metrów, sięgająca od podłogi aż do sufitu. Gospodarze zdecydowali się na lustrzane fronty, które optycznie powiększają i rozświetlają to wąskie przejście, a przy okazji zastępują duże lustro ścienne, niezbędne podczas ubierania się. Właścicielom mieszkania zależało na tym, by większość schowków na ubrania znalazła się w przestronnej sypialni (około 25 m kw.), bo wtedy nie musieliby zagracać masywnymi szafami pokoju dziennego. Projektantka zaproponowała popularne ostatnio rozwiązanie - wydzielenie w sypialni osobnej garderoby. Nowe pomieszczenie ma powierzchnię mniej więcej 6 m kw. Jego boczną ściankę zbudowano z płyty gipsowo-kartonowej wygiętej w łuk. Ten nietypowy kształt został wybrany głównie ze względów praktycznych - łukowata przegroda nie przytłacza pokoju tak jak ściana załamująca się pod kątem prostym, poza tym ułatwia bezpieczne poruszanie się po sypialni (na jej środku jest więcej miejsca). Po obydwu stronach pojemnej garderoby znajdują się głębokie, 60-centymetrowe półki oraz liczne wieszaki i szuflady. Mimo że mieści się tutaj bardzo dużo ubrań, postanowiono zbudować jeszcze dodatkowe schowki. W korytarzyku prowadzącym z sypialni do łazienki powstała więc szafa długości trzech metrów, sięgająca od podłogi aż do sufitu. Gospodarze zdecydowali się na lustrzane fronty, które optycznie powiększają i rozświetlają to wąskie przejście, a przy okazji zastępują duże lustro ścienne, niezbędne podczas ubierania się.
W obu wejściach do garderoby (z sypialni i z korytarza) zamontowano przesuwane drzwi, które po otwarciu nie zabierają miejsca. Są zrobione ze zmatowionego szkła. Materiał ten wpuszcza naturalne światło do garderoby, a jednocześnie wystarczająco zasłania osobę, która się w niej przebiera. W obu wejściach do garderoby (z sypialni i z korytarza) zamontowano przesuwane drzwi, które po otwarciu nie zabierają miejsca. Są zrobione ze zmatowionego szkła. Materiał ten wpuszcza naturalne światło do garderoby, a jednocześnie wystarczająco zasłania osobę, która się w niej przebiera. Fot. CzteryKaty.pl
Zabudowa garderoby powstała na wymiar z laminowanej płyty imitującej drewno bukowe. Wnętrze oświetlają dwie lampy sufitowe o takiej samej formie jak te w sypialni, tyle że mniejsze. Zabudowa garderoby powstała na wymiar z laminowanej płyty imitującej drewno bukowe. Wnętrze oświetlają dwie lampy sufitowe o takiej samej formie jak te w sypialni, tyle że mniejsze.
Wybraliśmy dla was: wieszaki <br/>
1. Na krawaty i szaliki IKEA 19,90 zł<br/>
2. Na buty Jysk 12,71 zł<br/>
3. Na żelazko Brabantia 99,90 zł<br/>
4. Na garnitur Black Red White 6,99 zł Wybraliśmy dla was: wieszaki
1. Na krawaty i szaliki IKEA 19,90 zł
2. Na buty Jysk 12,71 zł
3. Na żelazko Brabantia 99,90 zł
4. Na garnitur Black Red White 6,99 zł
Właścicielom zależało na tym, by wszystko to, co służy utrzymaniu czystości w domu, można było przechowywać w łazience. Aby sprostać ich oczekiwaniom, projektantka zaproponowała umowne podzielenie pomieszczenia na dwie części. W pierwszej (przy drzwiach) zaplanowała schowki, w drugiej (w głębi) urządziła strefę sanitarno-kąpielową. Szafki powstały we wnękach. W tych na lewo od wejścia zmieściła się pralka, ręczniki, kosz na bieliznę oraz zapasy środków czystości. Naprzeciw zbudowano szafę - dość płytką, ale wysoką - która pełni funkcję schowka gospodarczego. Ten fragment łazienki wykończono drewnem, co dodatkowo podkreśliło jego odrębny charakter (w części kąpielowej są płytki ceramiczne). Właścicielom zależało na tym, by wszystko to, co służy utrzymaniu czystości w domu, można było przechowywać w łazience. Aby sprostać ich oczekiwaniom, projektantka zaproponowała umowne podzielenie pomieszczenia na dwie części. W pierwszej (przy drzwiach) zaplanowała schowki, w drugiej (w głębi) urządziła strefę sanitarno-kąpielową. Szafki powstały we wnękach. W tych na lewo od wejścia zmieściła się pralka, ręczniki, kosz na bieliznę oraz zapasy środków czystości. Naprzeciw zbudowano szafę - dość płytką, ale wysoką - która pełni funkcję schowka gospodarczego. Ten fragment łazienki wykończono drewnem, co dodatkowo podkreśliło jego odrębny charakter (w części kąpielowej są płytki ceramiczne).
Nad umywalką zbudowano szafkę z lustrzanym frontem, przeznaczoną na kosmetyki. Dwie pozostałe tafle to już klasyczne lustra; na jednym z nich zainstalowano kinkiet w kształcie prostopadłościanu, oświetlający strefę umywalkową. Nad umywalką zbudowano szafkę z lustrzanym frontem, przeznaczoną na kosmetyki. Dwie pozostałe tafle to już klasyczne lustra; na jednym z nich zainstalowano kinkiet w kształcie prostopadłościanu, oświetlający strefę umywalkową.
Szafka pod umywalką została zrobiona na wymiar z tego samego materiału co pozostałe schowki - płyty fornirowanej afrykańskim drewnem anegre. Podłoga w tej części pomieszczenia jest z odpornego na wilgoć teku. Szafka pod umywalką została zrobiona na wymiar z tego samego materiału co pozostałe schowki - płyty fornirowanej afrykańskim drewnem anegre. Podłoga w tej części pomieszczenia jest z odpornego na wilgoć teku.
Wybraliśmy dla was: kosze na bieliznę<br/>
1. Tkanina i stal Fabryka Form 539 zł<br/>
2. Poliester i metal kdc.pl 42,50 zł<br/>
3. Tkanina i tworzywo sztuczne rossi.pl 64,80 zł Wybraliśmy dla was: kosze na bieliznę
1. Tkanina i stal Fabryka Form 539 zł
2. Poliester i metal kdc.pl 42,50 zł
3. Tkanina i tworzywo sztuczne rossi.pl 64,80 zł
W sporej kuchni (32 m kw.) bez trudu udało się pomieścić dużo pojemnych schowków. Po jednej stronie zaprojektowano główny ciąg kuchenny z dolnymi i górnymi szafkami oraz długim blatem roboczym. Jego uzupełnieniem jest wysoka zabudowa po drugiej stronie pomieszczenia, w której znalazło się miejsce także na urządzenia AGD. Jeśli chodzi o szafki, gospodarze zdecydowali się na najnowocześniejsze rozwiązania. W większości dolnych zastosowali całkowicie wysuwające się szuflady wyposażone w specjalne wkłady z podziałami różnej wielkości. Są też praktyczne szafki typu cargo (z półkami-koszami wysuwającymi się wraz z frontem, dzięki czemu od razu widać całą ich zawartość). Te udogodnienia nie tylko skracają czas przygotowania posiłków, ale również ułatwiają utrzymanie porządku w pomieszczeniu. W sporej kuchni (32 m kw.) bez trudu udało się pomieścić dużo pojemnych schowków. Po jednej stronie zaprojektowano główny ciąg kuchenny z dolnymi i górnymi szafkami oraz długim blatem roboczym. Jego uzupełnieniem jest wysoka zabudowa po drugiej stronie pomieszczenia, w której znalazło się miejsce także na urządzenia AGD. Jeśli chodzi o szafki, gospodarze zdecydowali się na najnowocześniejsze rozwiązania. W większości dolnych zastosowali całkowicie wysuwające się szuflady wyposażone w specjalne wkłady z podziałami różnej wielkości. Są też praktyczne szafki typu cargo (z półkami-koszami wysuwającymi się wraz z frontem, dzięki czemu od razu widać całą ich zawartość). Te udogodnienia nie tylko skracają czas przygotowania posiłków, ale również ułatwiają utrzymanie porządku w pomieszczeniu.
Barek oddziela kuchnię od kąta jadalnego. Wykonano go (tak jak blat roboczy) z corianu. Fronty szafek zostały zrobione z płyty wykończonej modyfikowanym fornirem z palisandru (o regularnie powtarzającym się wzorze). Barek oddziela kuchnię od kąta jadalnego. Wykonano go (tak jak blat roboczy) z corianu. Fronty szafek zostały zrobione z płyty wykończonej modyfikowanym fornirem z palisandru (o regularnie powtarzającym się wzorze).
W szafce narożnej zamontowano tzw. magic corner - nowoczesny system czterech koszy, które wysuwają się dzięki specjalnemu mechanizmowi. W szafce narożnej zamontowano tzw. magic corner - nowoczesny system czterech koszy, które wysuwają się dzięki specjalnemu mechanizmowi.
W wysokiej szafce cargo gospodarze przechowują produkty spożywcze i zapasy żywności. Jest ona nie tylko bardzo pojemna, ale również wyjątkowo wygodna - bardzo łatwo ją wysunąć i znaleźć potrzebną rzecz. W wysokiej szafce cargo gospodarze przechowują produkty spożywcze i zapasy żywności. Jest ona nie tylko bardzo pojemna, ale również wyjątkowo wygodna - bardzo łatwo ją wysunąć i znaleźć potrzebną rzecz.
Na zdjęciu - jedną z szuflad z wkładem na sztućce; w innych są specjalne wkłady na talerze, szklanki itp. Na zdjęciu - jedną z szuflad z wkładem na sztućce; w innych są specjalne wkłady na talerze, szklanki itp.
Wybraliśmy dla was: carga i wkłady<br/>
1. Cargo kątowe Black Red White 60 zł<br/>
2. Pomocnik typu cargo Mesmetric 4545 zł<br/.
3. Wkład do szuflady rossi.pl 70 zł Wybraliśmy dla was: carga i wkłady
1. Cargo kątowe Black Red White 60 zł
2. Pomocnik typu cargo Mesmetric 4545 zł
Więcej o: