Przedpokój: gdzie schować buty?

Przedpokój to wizytówka naszego domu. Aby był zawsze czysty i sprawiał dobre pierwsze wrażenie na naszych gościach należy schować wiele par butów domowników. Gdzie? Podpowiadamy.
 Fot. Michal Mutor / Agencja Gazeta

Pojemniki na kółkach

Metalowe pojemniki, do których przymocowano kółka są pojemne i estetyczne. Takie rozwiązanie pasuje do wnętrz w stylu nowoczesnym. Co więcej takie jeżdżące pojemniki możemy wykonać samodzielnie, także wykorzystując wersję plastikową.

W rattanowej komodzie

Jak widać ten mebel nie nadaje się wyłącznie do sypialni czy łazienki. Z powodzeniem może pełnić funkcję schowka na obuwie. Rattan zapewnia dopływ powietrza i dobrze się prezentuje w przedpokoju.

Buty na widoku

Jedną ze ścian oraz siedzisko obito tu pikowanym welurem w turkusowym odcieniu. Pod siedziskiem - szafka na buty. Dzięki plastikowym przezroczystym drzwiczkom, szybko znajdziemy parę, której szukamy.

Metalowy schowek na buty

Taki sposób przechowywania obuwia jest bardzo wygodny. Specjalna, metalowa szafka zajmuje mało miejsca, pomieści wiele par butów i łatwo utrzymać ją w czystości.

Smukła szafka na buty

Wysoka i smukła szafka idealnie sprawdzi się jeżeli nie mamy w przedpokoju za wiele miejsca. Jeżeli dodatkowo będzie ona w jasnym kolorze, takim jak stolarka drzwi wewnętrznych, nasze wnętrze nie zmniejszy się optycznie.

Schowek za drzwiami

W małym przedpokoju warto wykorzystać każdy centymetr. Tu wnęka za drzwiami zaaranżowana została jako płytka, ale szeroka szafka na buty. Dzięki temu buty pozostają ukryte i łatwo zachować porządek w przedpokoju.

Szafy w przedpokoju Szafy w przedpokoju Fot. Rafal Lipski

Buty w szufladzie

Planując zakup mebli na wymiar, warto przemyśleć przechowywanie obuwia w głębokiej szufladzie. Jest to bardzo wygodna metoda przechowywania, gdyż mamy łatwy dostęp do butów.

Kolorowa szafka na buty

Szafka na buty też może być elementem dekoracyjnym. Soczysta czerwień przyciąga wzrok i ożywia wnętrze. Jest to dobre rozwiązanie, gdy mamy nieco więcej miejsca i stonowany wystrój przedpokoju.

Więcej o: