Pogotowie Czterech Kątów: niezwykła metamorfoza sypialni

Pani Beacie nie odpowiada obecna aranżacja mało ustawnej sypialni, a jednocześnie - nie bardzo wie, jak to wnętrze urządzić na nowo: żaden z własnych pomysłów jej nie przekonuje...
  Fot. archiwum Czytelniczki

Moim problemem jest sypialnia, której nie potrafię interesująco urządzić. Jest to pokój o wymiarach 2,17x4,50. Po jednej stronie okno na całą szerokość, w drugim końcu zabudowana szafa. Pod oknem łóżko i jedna szafka nocna, bo nie ma miejsca na drugą.

 Fot. archiwum Czytelniczki

Sosnowy kuferek i dwie półki to cały wystrój, pewnie nie potrzeb nic więcej, ale czuję, że to w ogóle do siebie nie pasuje. Ostatni wpadłam na pomysł, żeby pomalować na biało szafkę, kufer i łóżko (coś w stylu prowansalskim), pomalować ściany na ecru lub kość słoniową, szafę okleić fototapetą. Ale boję się, że znowu coś będzie nie tak, a marzy mi się przytulna sypialenka.

 Fot. archiwum Czytelniczki

Odpowiada projektantka Aleksandra Trocewicz z pracowni Design By

Jeśli chodzi o układ funkcjonalny - może pozostać bez zmian, mimo że na drugą szafkę nocną miejsca nie znajdziemy w tej przestrzeni. Dodatkową opcją może stać się natomiast lustro podłogowe przy szafie wnękowej.

 Wizualizacja Aleksandra Trocewicz

Jeśli chodzi o kolorystykę - jak najbardziej właściwe będą odcienie neutralne w formie bieli, ecru, czy też delikatnego różu z akcentami czerni lub grafitu.

 Wizualizacja Aleksandra Trocewicz

Alternatywą - być może ciekawszą - dla wspomnianej przez Panią fototapety na szafie jest tapeta na ścianie, nawiązująca kolorystyką do pozostałych ścian lub dodatków. Natomiast biała listwa przypodłogowa podkreśli całość jasnej kolorystyki umeblowania. Obecną szafkę nocną, ewentualnie ramę łóżka można wymienić na bardziej nowoczesny model.

 Wizualizacja Aleksandra Trocewicz

 

Więcej o: