Sprytne pomysły na porządek w domu

Wieszak na rower lub pasmanterię, stelaż na buty, worki na warzywa, klipsy na splątane kable - to tylko niektóre pomysły, ułatwiające przechowywanie nieporęcznych przedmiotów.
Na biżuterię Na biżuterię www.decoratrix.com

Butelki na bransoletki

Kiedyś w tej niewielkiej skrzynce kupiono wino, dziś umożliwia przechowywanie bransoletek. W górnej części wywiercono w niej otwory, przez które przewleczono sznurek - służy do zawieszenia skrzynki. Wystarczyło do skrzynki wstawić dwie szklane butelki po soku i stojak na bransoletki gotowy.
Jeżeli nie mamy podobnej skrzynki po piwie możemy wykorzystać np. starą, dość płytką szufladę.

Pojemnik na warzywa Pojemnik na warzywa www.decoratrix.com

Rękawy na warzywa

Wiadomo, że bulwiaste warzywa: ziemniaki, cebulę lub czosnek warto chronić przed światłem. Jak je zatem przechowywać? A może w takich estetycznych i funkcjonalnych workach? Wieszamy je na ścianie, drzwiach szafki lub spiżarni. Ich dwa otwory wykończone są ściągaczami. Górą wkładamy warzywa do worka, dołem wyjmujemy. Na zdjęciach pokazujemy worki firmy Mastrad (można kupić przez internet, cena ok. 10 $ sztuka), ale podobne można z powodzeniem uszyć samodzielnie z mocnej bawełny.

 

schowki, przechowywanie, pojemnikiwww.decoratrix.com

Na rower Na rower Fot. www.decoratrix.com

Na rower

Super pomysł na wieszak, zrobiony ze starego siodełka i kierownicy. Oba elementy przykręcone do drewnianej, owalnej podkładki z daleka przypominają nieco rogi kopytnego zwierza.

Wieszak na rower

Uporządkowane kable Uporządkowane kable Fot. Unplggd

Jak uporządkować kable?

Gdy w domu mamy dużo urządzeń elektronicznych - mamy też kłopot z plączącymi się kablami. Jeszcze większy problem pojawia się przy urządzeniach mobilnych - nie zawsze pamiętamy jaką wtyczkę podpiąć do konkretnego gniazdka. Zadanie to ułatwiają klipsy do papieru. Zaczepione o blat biurka lub stołu przytrzymują kable w kolejności ich podłączania. Można też przy klipsach zawiesić karteczki informujące, do czego dany kabel podłączyć.

 

Klipsy na kable

 

 

Na tasiemki Na tasiemki Fot. www.decoratrix.com

Uporządkowane tasiemki

Tasiemki, wstążeczki, ozdobne sznurki ma każda osoba, która umie posługiwać się igłą i nitką. Często leżą gdzieś w pudełku lub szufladzie splątane i zasupłane. Nie musi tak być - oto jak łatwo zapanujesz nad domową pasmanterią.
Na wieszaku z kilkoma drążkami zainstaluj papierowe rolki po papierze toaletowym - najpierw musisz je przeciąć wzdłuż, a później, gdy już będą nanizane na drążki wieszaka - skleić przezroczystą taśmą.Teraz wystarczy na każdą rolkę nawinąć tasiemkę.

Na drobne szpargały Na drobne szpargały Fot.www.decoratrix.com

Nowe przeznaczenie pojemnika na jajka

Wytłoczki po jajkach to wdzięczny materiał do recyklingu - jest tani i ogólnie dostępny. Można wyczarować z niego oryginalne abażury, panele ścienne, a nawet organizer na drobne akcesoria do szycia.
Wystarczy pojemnik pomalować farbą w sprayu na dowolny kolor. We wgłębieniach jest miejsce na naparstek, agrafki, guziki lub haftki. Obok możemy umieścić poduszeczkę na igły. Jeżeli ją przykleimy - pojemnik możemy nawet zamykać.

Schowek na deskę do prasowania Schowek na deskę do prasowania Fot. www.decoratrix.com

Schowek na deskę do prasowania

O tym, że deska do prasowania to niezbyt poręczny przedmiot do przechowywania nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego pomysł z chowaniem jej w obudowie lustra jest wart rozpowszechnienia. Pod ręką jest nawet żelazko. Wykonanie takiego lustra to wyzwanie dla złotej raczki!

 

Deska schowanawww.decoratrix.com

Ozdoby choinkowe Ozdoby choinkowe Fot. www.decoratrix.com

Jak przechowywać bombki?

Oto prosty sposób na przechowywanie ozdób choinkowych, zdjętych z choinki.Drobne ozdoby można przechowywać w opakowaniu po jajkach. Większe - np. w plastikowych, jednorazowych kubeczkach, ustawionych w pudełkach lub innych pojemnikach. W ten sposób żadna bombka się nie zbije.


Stelaż na buty Stelaż na buty www.decoratrix.com

Stelaż na buty

Kolejny pomysł na wykorzystanie europalet - można z nich zrobić stelaż na buty. Można go schować we wnętrzu szafy lub postawić w kącie przedpokoju.

 


Na buty Na buty www.decoratrix.com

Jak przechowywać buty?

Można na takim pomysłowym stelażu - zajmuje mało miejsca i jest niezwykle funkcjonalny.

Listwy na buty Listwy na buty Fot. www.decoratrix.com

Listwy na buty

Można również zamontować przy ścianie takie listwy - proste i funkcjonalne. Można je pomalować na dowolny kolor - kontrastowy lub zlewający się ze ścianą przedpokoju.

<B>Wieszak na rower</B> będzie rozwiązaniem na problem z przechowywaniem naszego jendośladu. Warto z niego skorzystać szczególnie przy braku piwnicy czy garażu. Oszczędzimy sporo miejsca na podłodze, a sam rower stanie się niebanalną ozdobą ściany.  Wieszak na rower będzie rozwiązaniem na problem z przechowywaniem naszego jendośladu. Warto z niego skorzystać szczególnie przy braku piwnicy czy garażu. Oszczędzimy sporo miejsca na podłodze, a sam rower stanie się niebanalną ozdobą ściany. Fot. www.decoratrix.com

Wieszak na rower

Wieszak na rower wykonany z listewek. Miejsce na ramę wyściełane jest filcem.

 

 

Wieszak na buty

Więcej o: