Zrób to sam: lampa w stylu eko

Ze spaceru do lasu lub parku przynieśmy trochę gałęzi, które po dokładnym oczyszczeniu mogą się stać ciekawą dekoracją - ekologiczną, a więc bardzo modną. My ozdobiliśmy nimi nieciekawą lampę.
 Fot. Edyta jabłońska, jabloniee.pl

Zrób to sam: materiały i narzędzia

Potrzebne są:

lampa stojąca (z abażurem osadzonym na drążku), gałęzie różnej grubości, pistolet do kleju termotopliwego i wkłady, farba podkładowa, jasnobrązowa farba akrylowa, piłka do drewna, akrylowy lakier do drewna, ostry nożyk, np. do tapet, papier ścierny, pędzel i paleta malarska

 Fot. Edyta Jabłońska, jabloniee.pl

Zrób to sam: krok 1

Gałęzie oczyszczamy z powierzchniowych zabrudzeń i pozostawiamy na kilka dni, by wyschły. Następnie przycinamy je piłką na wysokość drążka lampy. Nożykiem usuwamy korę i resztki zabrudzeń, potem szlifujemy gałęzie papierem ściernym.

 Fot. Edyta Jabłońska, jabloniee.pl

Zrób to sam: krok 2

Drewno zabezpieczamy bezbarwnym lakierem akrylowym. Pozostawiamy gałęzie mniej więcej na sześć godzin, by lakier wysechł, i nanosimy jego drugą warstwę.

 Fot. Edyta Jabłońska, jabloniee.pl

Zrób to sam: krok 3

Podstawę lampy malujemy farbą podkładową ? zwiększy ona przyczepność podłoża, dzięki czemu farba dekoracyjna będzie się lepiej trzymała. Pozostawiamy do wyschnięcia (na czas podany przez producenta).

 Fot. Edyta Jabłońska, jabloniee.pl

Zrób to sam: krok 4

Podstawę pokrywamy farbą akrylową. Jeśli chcemy, by powierzchnia przypominała słoje drewna, wylejmy na paletę malarską farby w różnych odcieniach brązu i beżu, a potem namalujmy pędzlem nieregularne smugi.

 Fot. Edyta Jabłońska, jabloniee.pl

Zrób to sam: krok 5

Rozgrzewamy klej i przyklejamy gałązki do podstawy dookoła drążka, układając je w miarę symetryczną kompozycję.

Ekologiczna lampa stołowa wykonana z gałęzi. Ekologiczna lampa stołowa wykonana z gałęzi. Fot. Edyta Jabłońska

Zrób to sam: krok 6

Na koniec usuwamy widoczne resztki kleju. Zakładamy abażur, wkręcamy żarówkę i lampa jest już gotowa.

Więcej na jabloniee.pl

Więcej o: