Pięciogwiazdkowe hotele. Ile kosztuje luksus z górnej półki?

Są luksusowe, mają ekskluzywne wnętrza i ciekawą historię. Pięciogwiazdkowe hotele oszałamiają nie tylko wygodami, ale też cenami. Ile kosztuje nocleg w murach dawnej fabryki albo w miejscu starego dworca? Sprawdziliśmy ceny w serwisie trivago.pl
trivago.pl trivago.pl Wojciech Dziadosz

Fabryka Wełny w Pabianicach

Pięciogwiazdkowy hotel Fabryka Wełny w Pabianicach (niedaleko Łodzi) ma wszystkie atuty hotelu luksusowego, a ponadto centrum fitness, kręgielnię, korty do squasha, restaurację Przędzalnia. W tym miejscu spotyka się historia z nowoczesnością, bo hotel powstał w murach dawnych zakładów włókienniczych. Mieści 54 pokoje.

Nocleg dla dwóch osób w grudniu: najniższa cena - 300 zł, najwyższa cena - 650 zł

trivago.pl trivago.pl

Hotel Rezydent w Sopocie

Pięciogwiazdkowy Hotel Rezydent powstał na miejscu starego hotelu dworcowego, który nosił nazwę Bahnhof Hotel, a jego właścicielem był Karl Goldstein. Zlokalizowany w centrum Sopotu, naprzeciwko dworca kolejowego, służył jako miejsce wypoczynku po podróży. Dzisiaj w hotelu znajdziemy 64 pokoje i spa. Można obejrzeć tu prace wybitnych artystów, takich jak Joan Miro czy Salvador Dali.

Nocleg dla dwóch osób w grudniu: najniższa cena - 280 zł, najwyższa - 1400 zł

trivago.pl trivago.pl trivago.pl

Pałac Bonerowski w Krakowie

Sam budynek, pierwotnie gotycki, w XVI wieku został przebudowany na styl renesansowy wraz z dodatkiem pozłacanych, manierystycznych rzeźb. Hotel Pałac Bonerowski znajduje się w samym sercu Krakowa, na Rynku Głównym. Z okien pałacu zobaczymy Bazylikę Mariacką, Sukiennice czy pomnik Adama Mickiewicza. Ten pięciogwiazdkowy hotel posiada 12 pokoi i cztery apartamenty o klasycznym wystroju.

Nocleg dla dwóch osób w grudniu: najniższa cena - 550 zł, najwyższa - 1900 zł

trivago.pl trivago.pl Adam Twardziszewski

Grape Hotel we Wrocławiu

Grape Hotel znajduje się we Wrocławiu, jednak przebywając wewnątrz obiektu możemy poczuć się niczym na Sycylii. Miejsce oferuje 13 pokoi, które charakterem i wyglądem nawiązują do najbardziej znanych regionów winnych w Europie i na świecie. Sam hotel mieści się w XVIII-wiecznym pałacu i szczyci się pierwszą na świecie biblioteką wina.

Nocleg dla dwóch osób w grudniu: najniższa cena - 320 zł, najwyższa - 1100 zł

trivago.pl trivago.pl trivago.pl

Hotel Spa Doktor Irena Eris w Polanicy Zdrój

Hotel Spa Doktor Irena Eris znajduje się w Polanicy Zdrój ? dolnośląskim uzdrowisku. Pokoje i apartamenty wyposażone są w udogodnienia na miarę luksusu i pięciogwiazdkowego obiektu, m.in. spa, jaccuzzi i saunę.

Nocleg dla dwóch osób w grudniu: najniższa cena - 700 zł, najwyższa - 1000 zł

Więcej o: