Dekoracje domu na święta Bożego Narodzenia w 10 najmodniejszych kolorach

Dekoracje świąteczne domu białe, czerwone, a może pastelowe? Możliwości jest wiele. Przed ozdobieniem domu na Boże Narodzenie warto wybrać kolor przewodni. Zobacz nasze propozycje dekoracji świątecznych w 10 kolorach.
Białe dekoracje świąteczne Białe dekoracje świąteczne fot. IKEA

Dekoracje świąteczne domu w białym kolorze

Białe ozdoby świąteczne kojarzą się z zimą i śniegiem. Pasują do każdego wnętrza i wnoszą do niego powiew elegancji. Biel jest dobrym wyborem dla osób ceniących klasykę, prostotę i minimalizm. Białe ozdoby bożonarodzeniowe łatwo łączyć z innymi kolorami.

Białe dekoracje świątecznefot. Ferrero

Najpopularniejsze białe dekoracje świąteczne to śnieżynki. Można je samodzielnie wykonać z papieru, materiału lub koronki bądź kupić gotowe, na przykład kryształowe. Śnieżynki będą pięknie wyglądać zawieszone w oknie i na zielonej choince.

Jesienne dekoracje do mieszkania

Złote dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie Złote dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie fot. Ferrero

Świąteczne dekoracje domu w kolorze złota

Złoto to barwa pełna blasku i przepychu. Pasuje zarówno do wnętrz tradycyjnych, eleganckich, jak i w stylu glamour. Należy jednak uważać, żeby nie przesadzić ze złotymi dekoracjami świątecznymi, gdyż łatwo się tu otrzeć o kicz. Złote ozdoby dobrze jest zrównoważyć białymi elementami, na przykład z przeźroczystego szkła.

Złote dekoracje świąteczne na Boże Narodzeniefot. Ferrero

Złoto dobrze sprawdza się na świątecznym stole. Zastawa ze złotymi zdobieniami czy złote świecie dodadzą blasku uroczystej kolacji.

Ozdoby świąteczne na ostatnią chwilę! Szybko i tanio - ZRÓB TO SAM

Czerwone dekoracje świąteczne Czerwone dekoracje świąteczne fot. Zara Home

Nowoczesne dekoracje świąteczne - czerwone

Czerwone dekoracje to świąteczna klasyka, gdyż czerwień właśnie jest najbardziej "świątecznym" kolorem. Udekorowany na czerwono dom będzie wydawał się ciepły i przytulny, jednocześnie będzie działał energetyzująco.

Czerwone dekoracje świątecznefot. mat. prasowe

Najpopularniejsze czerwone dekoracje to bombki, które ładnie komponują się z zielenią choinki. Na świątecznym stole powinna się pojawić chociażby w takich akcentach jak serwetki. Odważniejsi mogą zaszaleć z czerwoną choinką.

20 pomysłów na nietypowe świąteczne dekoracje

Choinka z prezentów, a jeśli chcemy żeby wytrwała dłużej niż do pierwszej gwiazdki, można ją wykonać z pustych pudełek ładnie opakowanych. ta choinka została dodatkowo ozdobiona czekoladowymi pralinkami. Choinka z prezentów, a jeśli chcemy żeby wytrwała dłużej niż do pierwszej gwiazdki, można ją wykonać z pustych pudełek ładnie opakowanych. ta choinka została dodatkowo ozdobiona czekoladowymi pralinkami. Fot. Ferrero

Dekoracje świąteczne domu - naturalne

Ozdoby świąteczne w naturalnych kolorach wniosą do domu ciepło i przytulność. Jest to wariant dla osób stroniących od nowoczesności i sztuczności. Przy tym naturalne barwy to nie tylko beże i brązy, ale też zgniłe zielenie oraz słomkowe i miodowe odcienie żółtego.

Naturalne dekoracje świątecznefot. mat. prasowe

Dekoracje w takiej kolorystyce można zarówno kupić, jak i wykonać samodzielnie. Do ich zrobienia wystarczą szyszki, naturalny sznurek, płótno, zasuszone liście, orzechy włoskie czy suszone pomarańcze. Warto poeksperymentować.

Pastelowe dekoracje świąteczne Pastelowe dekoracje świąteczne fot. IKEA

Dekoracje domu - pastelowe

Pastele częściej niż z Bożym Narodzeniem kojarzą się z Wielkanocą. Jednak dekoracje w takich barwach wnoszą do domu niemal magiczną atmosferę. Są lekkie, pełne uroku i wdzięku. Wydają się wręcz nierealne. Stonowane pastele pasują przede wszystkim do wnętrz w stylu skandynawskim, rustykalnym i klasycznym.

Pastelowe dekoracje świątecznefot. mat. prasowe

Producenci oferują coraz więcej pastelowych dekoracji świątecznych. Nie są to już produkty niszowe. Ich delikatne barwy zdecydowanie przyciągają uwagę.

Czerwono-zielone dekoracje świąteczne Czerwono-zielone dekoracje świąteczne fot. home&you

Świąteczne dekoracje domu - zielono-czerwone

Klasyka w czystej postaci. Zieleń i czerwień to najbardziej świąteczne ze wszystkich połączeń kolorystycznych. Jest to zdecydowanie coś dla tradycjonalistów. Można być pewnym, że czerwono-zielone ozdoby z miejsca wprowadzą do domu świąteczny klimat.

Czerwono-zielone dekoracje świątecznefot. mat. prasowe

Nietrudno znaleźć czerwono-zielone ozdoby świąteczne. Kolory te są stałym elementem dekoracji choinkowych, wieńców i stroików.

Srebrne dekoracje świąteczne Srebrne dekoracje świąteczne fot. home&you

Nowoczesne dekoracje do domu w kolorze srebra

Srebrne dekoracje są szlachetne i eleganckie. Wprowadzają jednak do wnętrz powiew chłodu. Jeśli nie chcemy za bardzo studzić atmosfery we wnętrzach połączmy srebro z zielenią i naturalnym, ciemnym drewnem.

Srebrne dekoracje świątecznefot. mat. prasowe

Srebrne ozdoby świąteczne zazwyczaj pojawiają się na wigilijnym stole, ale także w dekoracji choinki. Srebrna gwiazda wieńcząca świąteczne drzewko będzie idealnym dopełnieniem przybrania.

Fioletowe dekoracje świąteczne Fioletowe dekoracje świąteczne fot. mat. prasowe

Dekoracje do Fioletowe dekoracje świąteczne

Fiolet to kolor, któremu przypisywane są właściwości magiczne. W końcu fiolet to barwa otoczki płomienia. Dekoracje świąteczne w tym odcieniu wyglądają wyrafinowanie, szlachetnie i elegancko. Pasują do niemal każdego stylu - od nowoczesnego po tradycyjny.

Fioletowe dekoracje świątecznefot. serwisy prasowe firm

Fiolet jest dość ciemną barwą, dlatego warto uzupełnić go o jaśniejsze akcenty. Fioletowy obrus z białą zastawą stworzą eleganckie nakrycie wigilijnego stołu.

Biało-czerwone dekoracje świąteczne Biało-czerwone dekoracje świąteczne fot. Stars for Europe

Dekoracja domu w kolorze biało-czerwonym

Patriotyczne połączenie bieli i czerwieni w świątecznej dekoracji domu należy do najczęściej stosowanych zestawień kolorystycznych. Biel podkreśla intensywność czerwieni i rozświetla bożonarodzeniową stylizację.

Biało-czerwone dekoracje świątecznefot. IKEA

Duet tych dwóch kolorów często pojawia się na świątecznych obrusach, serwetkach i talerzach. Słodycze świąteczne, na przykład cukierki w kształcie lasek, też są biało-czerwone.

Niebieskie dekoracje świąteczne Niebieskie dekoracje świąteczne fot. jguesthome.com

Dekoracje świąteczne domu na zewnątrz i wewnątrz w kolorze niebieskim

Błękitne dekoracje nie należą do powszechnych. Są dość rzadko spotykane, co nadaje im posmak wyrafinowania. Błękit dobrze komponuje się z bielą i srebrem. Za pomocą tego koloru można w domu stworzyć zimową scenerię. Niebieskie ozdoby świąteczne to dobry wybór w nowoczesnych domach.

Niebieskie dekoracje świątecznefot. mat. prasowe

Warto się rozejrzeć za niebieskimi ozdobami. Choć oferta dekoracji w tym kolorze jest raczej skromna, to zdarzają się prawdziwe perełki. Można też proste dekoracje wykonać samemu, na przykład z błękitnej wstążki i bombek - pięknie będą wyglądać jako dekoracja drzwi.

Więcej o: