Soft loft w Wilanowie

Projekt zrealizowany przez warszawską pracownię architektury wnętrz DEER DESIGN przełamuje schematy. W 57-metrowym mieszkaniu spotkamy zarówno ciemne kolory, surowy beton, starą cegłę, jak i naturalne drewno oraz edisonowskie żarówki. Gospodarzami jest młode małżeństwo.
Salon z aneksem kuchennym Salon z aneksem kuchennym fot. Michał Młynarczyk/ www.deerdesign.pl

Czym jest soft loft?

Soft loft - tak nazywamy stworzenie przestrzeni industrialnej w nowym budownictwie.

Otwarta kuchnia Otwarta kuchnia fot. Michał Młynarczyk/ www.deerdesign.pl

Wyspa kuchenna

Największym wyzwaniem była aranżacja kuchni, a raczej aneksu kuchennego. Niewielki metraż plus otwarta na salon przestrzeń zdeterminowały aranżację. Połączono klasyczną czerń, dębowe drewno i czerwoną cegłę. Elegancki tercet idealnie zaznaczył strefę przygotowywania posiłków. Zmieściła się tu nawet wyspa kuchenna z miejscem na wino.

Wykończenie ściany nad blatem w kuchni Wykończenie ściany nad blatem w kuchni fot. Michał Młynarczyk/ www.deerdesign.pl

Ściana nad blatem roboczym

Czerwona cegła nad blatem pochodzi z rozbiórki. Wykorzystano ją również  w jednej z łazienek. Umiejętne operowanie różnymi materiałami i strukturami sprawiło, że kuchnia, mimo ciemniejszych kolorów, jest przytulna.

Podłoga w kuchni Podłoga w kuchni fot. Michał Młynarczyk/ www.deerdesign.pl

Oryginalne wykończenie

Oryginalną dekoracją w kuchni są trójkolorowe płytki ułożone w heksagony. Wpasowanie ich w drewnianą podłogę było dość trudne, ale udało się. A efekt - powalający.

Inwestorom zależało także na dużej ilości drewna. Stąd obudowana wyspa, której niejako przedłużenie stanowi stół w jadalni.

Widok na aneks kuchenny Widok na aneks kuchenny fot. Michał Młynarczyk/ www.deerdesign.pl

Industrialne detale

W mieszkaniu uwagę zwrócono na detale. Oświetlenie jest minimalistyczne, by nie zaburzać odbioru estetycznego wnętrz. W przeważającej większości są to edisonowskie żarówki swobodnie wiszące na sznurach lub wokół drewnianych listew.

Widok na salon Widok na salon fot. Michał Młynarczyk/ www.deerdesign.pl

Okna w ciemnej oprawie

Dodatkowo architekci zadbali o to, aby kolor stolarki okiennej został zmieniony z białego na antracytowy. Teraz lepiej komponuje się ona z aranżacją.

Aranżacja salonu Aranżacja salonu fot. Michał Młynarczyk/ www.deerdesign.pl

Słoneczny akcent

W salonie króluje kanapa w nasyconym, kanarkowym kolorze. Mocna barwa rozświetla wnętrze i pięknie kontrastuje ze stonowanymi barwami aranżacji.

Przedpokój Przedpokój fot. Michał Młynarczyk/ www.deerdesign.pl

Pojemne szafy na ubrania

Architekci wprowadzili kilka zmian w układzie mieszkania, m.in. przesunęli położenie drzwi wejściowych, dzięki czemu w holu zmieściła się duża szafa.

Aranżacja łazienki Aranżacja łazienki fot. Michał Młynarczyk/ www.deerdesign.pl

Nastrojowa łazienka

Modyfikacje dotknęły także łazienki. Pierwotne pomieszczenie przebudowano, uzyskując funkcjonalny układ, a zarazem kilka dodatkowych centymetrów od strony sypialni, które wykorzystano na szafę.

Sufit w łazience Sufit w łazience fot. Michał Młynarczyk/ www.deerdesign.pl

Beton jako dekoracja

Architekci z DEER DESIGN świetnie poradzili sobie również z wykorzystaniem istniejących surowych sufitów, które pozostawił deweloper i przekuli to w atut eksponując na ich tle czarne kable elektryczne.

Aranżacja wc Aranżacja wc fot. Michał Młynarczyk/ www.deerdesign.pl

Druga łazienka

Mimo, że mieszkanie ma niewielką, jak trzypokojowe lokum, powierzchnię to w projekcie udało się oddzielić główną łazienkę od pomieszczenia WC i pralni. Oddzielne WC ma również industrialny wygląd. Pochodząca z rozbiórki cegła na ścianie oraz żarówki na sznurach wprowadzają surowy, loftowy klimat.

Aranżacja sypialni Aranżacja sypialni fot. Michał Młynarczyk/ www.deerdesign.pl

Sypialnia w nieco innym stylu

Jedynym pomieszczeniem bez pofabrycznych inspiracji jest sypialnia - ciepła, subtelna, stonowana. Zamiast gołych żarówek sufit dekorują bestsellerowe lampy Conia duńskiej marki Vita Copenhagen.

Sypialnia Sypialnia fot. Michał Młynarczyk/ www.deerdesign.pl

Wygodny wypoczynek

Minimalistyczne kinkiety, romantyczna grafika, lekkie printy na poduszkach - wystrój w stylu skandynawskim, idealnie zbudował łagodność sprzyjającą błogiemu relaksowi.

Więcej o: