Pomysły na dekoracje ścienne

Już nie tylko tapety i obrazy, ale również kapelusze, koszyki, klucze... Spójrzcie, jak można ozdobić ściany - wybraliśmy oryginalne pomysły na dekoracje. Ich przygotowanie nie wymaga dużych umiejętności i nie zajmie ci dużo czasu.

Z WODY NA LĄD

Można by powiedzieć, że przeznaczeniem tych starych wioseł było właśnie ozdobienie ściany. Ich wysłużona powierzchnia z pewnością kryje niejedną wodniacką historię.

TEA TIME

Opakowania do transportu herbaty wysłużyły się, ale zamiast na śmietnik trafiły do kuchni. Rozłożone, oczyszczone i polakierowane, dostały nowe życie - dekorują całą ścianę. Stare drewno ze skrzyń, beczek czy stodół to cenny materiał, który warto odzyskać.

KLUCZOWE ZADANIE

Niejeden z nas zbiera jakieś przedmioty. Tworzymy dla nich albumy, chowamy głęboko w pudłach i szufladach. A może by tak wyeksponować je na ścianie?

PRAKTYCZNE PODEJŚCIE

Wiklinowe kosze zdobią kuchnię, a jednocześnie można przechować w nich rzeczy, które chcemy mieć pod ręką. Żeby ładnie wyglądały, pomalowano je na jednolity zielony kolor.

DLA SERCA

A właściwie dla wielu serc przeznaczono kącik w jadalni. Ozdoby mają ten sam kształt, ale są z różnych materiałów i mają różne barwy. Odrobina czerwieni nadaje dekoracji wyrazisty charakter.

TANIA RAMA

Powieszone na ścianie skrzynki same w sobie wyglądają bardzo dekoracyjnie, jednak dodatkowo można je ozdobić - np. gałązkami czy efektownymi świeczkami. Regały i półki ze skrzyń po owocach to hit ostatnich sezonów.

Dekoracja ściany Dekoracja ściany Fot. East News

PROBLEM Z GŁOWY

Rzadko noszone kapelusze zazwyczaj chowa się w szafie. A może warto powiesić je nad łóżkiem? Ozdobią sypialnię, a w razie potrzeby łatwo będzie po nie sięgnąć.

NA TALERZU

Uroda porcelanowych talerzy jest tak doceniana, że od dawna wieszamy je na ścianach. Ta dekoracja ma nowoczesny akcent - na ceramicznej powierzchni narysowano zabawne wzorki.

PRASA CODZIENNA

Gromadzimy je przez lata - stare gazety i czasopisma. Zamiast trzymać je w schowku lub na strychu, lepiej przykleić do ściany, używając kleju do tapet.

KU PAMIĘCI

Można przyklejać karteczki z ważnymi zapiskami byle gdzie, ale można je też ułożyć w dekoracyjny napis - wystarczy użyć bloczków w dwóch kolorach.

KOLARSTWO ŚCIENNE

Co zrobić z rowerem, gdy nie mamy piwnicy, w której można go przechować? Efektownie zaprezentuje się na ścianie w pokoju albo w przedpokoju. Wybór wieszaków ściennych na rowery jest bardzo duży, z pewnością znajdziemy odpowiedni.

KWIATY NA ŚCIANIE

Do stworzenia ciekawej dekoracji ściany można wykorzystać również kawałki kolorowych tkanin. Umieszczamy je w klasycznych ramkach lub bardziej oryginalnie - naciągnięte na tamborki.

Więcej o: