Jadalnia: salon kulinarny

Kuchnia czy jadalnia z aneksem kuchennym? I jedno, i drugie. Przestronne wnętrze można było tak urządzić, by z powodzeniem łączyło kilka funkcji: podstawową kuchenną, miejsca tradycyjnych rodzinnych posiłków, a także towarzyskich spotkań przy muzyce.
Aranżacje. Kuchnia czy jadalnia z aneksem kuchennym? I jedno, i drugie. Przestronne wnętrze można było tak urządzić, by z powodzeniem łączyło kilka funkcji: podstawową kuchenną, miejsca tradycyjnych rodzinnych posiłków, a także towarzyskich spotkań przy muzyce.<BR />Szafki kuchenne mają gładkie, pozbawione uchwytów fronty z lakierowanej płyty MDF. Są w kolorze ścian, tworzą więc neutralne tło kredensu i krzeseł - wiekowych mebli będących rodzinną pamiątką. Jako materiałów wykończeniowych użyto jasnego granitu i drewna, nadających wnętrzu charakter raczej pokoju jadalnego niż kuchni. Temu służy również dębowy parkiet, który został zaimpregnowany kilkoma warstwami lakieru. Nowoczesny stół jest dostawiony do wyspy z elektryczną płytą grzejną, dzięki czemu gotowanie może być wspólną przyjemnością gospodarzy i gości. Odcień stołu nawiązuje barwą do koloru krzeseł oraz kredensu, a jednocześnie efektownie kontrastuje z jasnymi szafkami oraz szarym granitem blatów.<BR />Nowoczesny stół z drewna orzechowego (z takiego samego jest kredens) zrobiono na zamówienie. Zastąpił zabytkowy mebel z kompletu, który nie przetrwał wojny. Dobrze, że zachowały się chociaż oryginalne krzesła. Aranżacje. Kuchnia czy jadalnia z aneksem kuchennym? I jedno, i drugie. Przestronne wnętrze można było tak urządzić, by z powodzeniem łączyło kilka funkcji: podstawową kuchenną, miejsca tradycyjnych rodzinnych posiłków, a także towarzyskich spotkań przy muzyce.
Szafki kuchenne mają gładkie, pozbawione uchwytów fronty z lakierowanej płyty MDF. Są w kolorze ścian, tworzą więc neutralne tło kredensu i krzeseł - wiekowych mebli będących rodzinną pamiątką. Jako materiałów wykończeniowych użyto jasnego granitu i drewna, nadających wnętrzu charakter raczej pokoju jadalnego niż kuchni. Temu służy również dębowy parkiet, który został zaimpregnowany kilkoma warstwami lakieru. Nowoczesny stół jest dostawiony do wyspy z elektryczną płytą grzejną, dzięki czemu gotowanie może być wspólną przyjemnością gospodarzy i gości. Odcień stołu nawiązuje barwą do koloru krzeseł oraz kredensu, a jednocześnie efektownie kontrastuje z jasnymi szafkami oraz szarym granitem blatów.
Nowoczesny stół z drewna orzechowego (z takiego samego jest kredens) zrobiono na zamówienie. Zastąpił zabytkowy mebel z kompletu, który nie przetrwał wojny. Dobrze, że zachowały się chociaż oryginalne krzesła.
Aranżacje. Blat kuchenny zrobiono z bardzo trwałego i ładnie starzejącego się  granitu w popielatym odcieniu. Ścianę nad nim wystarczająco chroni wysoki na kilkanaście centymetrów cokół z tego samego kamienia. Aranżacje. Blat kuchenny zrobiono z bardzo trwałego i ładnie starzejącego się granitu w popielatym odcieniu. Ścianę nad nim wystarczająco chroni wysoki na kilkanaście centymetrów cokół z tego samego kamienia.
Aranżacje. Światło padające zza podwieszanego sufitu tworzy miły nastrój. Pochłaniacz o odpowiednio dużej mocy zawieszony nad wyspą z elektryczną płytą grzejną sprawia, że w pomieszczeniu nie rozchodzą się zapachy gotujących się potraw. Urządzenie o nowoczesnym designie wpisuje się w mieszany stylowo wystrój wnętrza, podobnie jak lampy  z prostymi białymi kloszami oświetlające stół. Aranżacje. Światło padające zza podwieszanego sufitu tworzy miły nastrój. Pochłaniacz o odpowiednio dużej mocy zawieszony nad wyspą z elektryczną płytą grzejną sprawia, że w pomieszczeniu nie rozchodzą się zapachy gotujących się potraw. Urządzenie o nowoczesnym designie wpisuje się w mieszany stylowo wystrój wnętrza, podobnie jak lampy z prostymi białymi kloszami oświetlające stół.
Aranżacje. Bogato zdobiony dekoracją snycerską kredens i krzesła to część kompletu stołowego, będącego w posiadaniu rodziny właścicielki od początku XX wieku. Przepastny mebel jest nie tylko ozdobą wnętrza, ale też dodatkowym, bardzo pojemnym schowkiem. Właścicielka trzyma w nim obrusy i większość naczyń stołowych. Aranżacje. Bogato zdobiony dekoracją snycerską kredens i krzesła to część kompletu stołowego, będącego w posiadaniu rodziny właścicielki od początku XX wieku. Przepastny mebel jest nie tylko ozdobą wnętrza, ale też dodatkowym, bardzo pojemnym schowkiem. Właścicielka trzyma w nim obrusy i większość naczyń stołowych.
Aranżacje. Stół niestety nie przetrwał, zastąpił go więc nowoczesny mebel zrobiony z takiego samego materiału, czyli z drewna orzechowego. Aranżacje. Stół niestety nie przetrwał, zastąpił go więc nowoczesny mebel zrobiony z takiego samego materiału, czyli z drewna orzechowego.
Więcej o: