Kupując mieszkanie do remontu możesz rozbić bank! Jak to zrobić? Musisz pamiętać o dwóch zasadach

Wielu Polaków nie chce kupować mieszkania do remontu, dlatego decyduje się na dużo droższy lokal, za to gotowy do użytku. Taki wybór często jest błędem, bo mieszkanie wymagające remontu w krótkim czasie może stać się prawdziwą żyłą złota. Decydują o tym dwa czynniki.

Czy warto kupować mieszkanie do remontu?

Bez wątpienia mieszkanie wymagające remontu będzie znacznie tańsze, niż lokal gotowy do użytku. Trudno jednoznacznie stwierdzić, ile zaoszczędzimy, ponieważ jest to zależne od stopnia zniszczenia mieszkania. W grę wchodzą jednak obniżki rzędu nawet kilkudziesięciu procent. Właściciele często wystawiają na sprzedaż zniszczone mieszkania za dużo niższą cenę, niż szacowane koszty remontu z obawy przed brakiem chętnych za jego zakup. To z kolei jest świetną okazją dla szukających mieszkania w niższej cenie.

Argumentem przemawiającym za kupnem mieszkania do remontu jest również możliwość zarobienia na takiej nieruchomości w przyszłości. Biorąc pod uwagę koszty remontu bardzo często wartość rynkowa mieszkania wzrasta na tyle, że w przypadku sprzedaży uda nam się jeszcze zarobić. Zwłaszcza, jeśli mieszkanie jest położone w dobrej lokalizacji lub ma dobre połączenie komunikacyjne. Wyremontowane mieszkanie z pewnością pozwoli na wynajem lokalu w wyższej cenie, dzięki czemu koszty prac remontowych zwrócą się z nawiązką. Zanim zdecydujemy się na kupno mieszkania, które wymaga prac remontowych, warto pamiętać, aby zwrócić uwagę na kilka czynników. Jakich?

Gdzie szukać mieszkania do remontu?

Mieszkanie wymagające remontu z pewnością może się okazać świetną inwestycją. Aby mogło się tak stać, trzeba najpierw spełnić kilka warunków. Po pierwsze, bardzo ważną rolę odgrywa lokalizacja. Najlepszym pomysłem jest kupno mieszkania położonego w dobrej lokalizacji, najlepiej w dużych miastach lub w okolicy, która niebawem zyska na atrakcyjności. Tego typu miejscem są okolice, gdzie będzie przechodzić nowa nitka metra. Dobrym pomysłem jest także szukanie mieszkania usytuowanego w ścisłym centrum. Bardzo często znajdują się tam kamienice, które ze względu na zły stan techniczny są wystawione na sprzedaż za znacznie zaniżoną cenę. Po remoncie, mieszkanie w zabytkowej kamienicy w centrum lub na starym mieście z pewnością zyska na wartości.

Na co należy uważać?

W przypadku kupna mieszkania, pośpiech jest złym doradcą. Aby inwestycja była naprawdę opłacalna, koniecznie trzeba dobrze sprawdzić stan nieruchomości. W przypadku mieszkań, które są położone w budynku o złym stanie technicznym mimo remontu, mieszkanie nie będzie tak dochodową inwestycją, jak byśmy chcieli. Warto wcześniej dowiedzieć się, czy wspólnota mieszkaniowa nie planuje generalnego remontu budynku, ponieważ w takim przypadku są możliwe podwyżki czynszu.

Kupno mieszkania to niewątpliwie duża i poważna inwestycja. Dlatego warto wziąć pod uwagę różne warianty i postarać się możliwie najdokładniej sprawdzić zarówno stan budynku jak i plany wobec niego. Jeśli dobrze przyłożymy się zadania i bez zbędnego pośpiechu poszukamy interesujących lokali, zakup mieszkania mimo kosztów remontu może stać się świetną inwestycją, która zaowocuje w przyszłości.

Więcej o:
Komentarze (26)
Kupując mieszkanie do remontu możesz rozbić bank! Jak to zrobić? Musisz pamiętać o dwóch zasadach
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 46 razy 46

  najważniejszą zasadą jest wiedzieć, co to znaczy rozbić bank, bo na gazecie różnie z tym bywa

 • tomasz.76

  Oceniono 37 razy 31

  Jak to jest złapać ciekawy temat i wsadzić do niego stek bzdur... No tak, to tekst darmowy, więc pisany na kolanie przez studentów pierwszego roku zaocznego dziennikarstwa...

 • eclipse23

  Oceniono 10 razy 10

  rentowność najmu na poziomie 9% i więcej to dobra inwestycja

 • pawel.ccc

  Oceniono 5 razy 3

  O cenie mieszkania decyduje lokalizacja. Koniec i kropka. Czy taniej będzie kupić mieszkanie do remontu ? Pewnie gdzieś na Białołęce albo za Legionowem tak ale niekoniecznie w centrum, szczególnie w bloku w atrakcyjnej lokalizacji. Powód jest prozaiczny- wszystko zależy od klienta. Jeden chce mieć mieszkanie pod klucz, z pełnym wyposażeniem albo i umeblowane a inny chce kupić mieszkanie do remontu i dostosować do swoich potrzeb. Czy nieremontowane będzie tańsze ? Gdyby był wybór np. dwa identyczne mieszkania w tym samym bliku i na tym samym poziomie, jedno wyremontowane a drugie do remonty to może by była jakaś różnica w cenie ale ile jest takich ofert ? Poz tym, w dzisiejszych czasach większość budynków spółdzielczych została wyremontowana, dostosowano instalacje elektryczne do zwiększonego poboru mocy (kuchnie indukcyjne, piekarniki) często zlikwidowano instalację gazową, unowocześniono windy, wyremontowano klatki schodowe, ocieplono elewacje, wymieniono okna a remont mieszkania ogranicza się do wygładzenia ścian, czasami ich przebudowy, wyburzenia, ścianek działowych, zmiany glazury, armatury i parkietu. Jak bardzo taki remont wpłynie n cenę mieszkania ? Sorry ale mieszkanie w Śródmieściu, na bliskiej Woli, Saskiej Kępie czy wzdłuż linii metra trzyma soją cenę bez względu na to czy jest zrobione(dokładniej odpicowane na handel) czy przed remontem. Gdybym miał wybierać to bym kupił mieszkanie do remontu i zrobił je po swojemu. Inna sprawa to mieszkania w predwojennych kamienicach. Zapewne teoretycznie lladnie to wygląda ale doprowadzenie "taniego mieszkania" do stanu zdrowotności i użyteczności kosztuje majątek a potem i tak może się okazać, ze znajdzie się przedwojenny właściciel albo jego mniej lub bardziej legalny spadkobierca. Sorry, panie redaktorze, ale w budownictwie obowiązuje prawo " tego budynek na czyim gruncie stoi" więc z tymi mieszkaniami do remontu w kamienicach to ostrożnie...

 • stanislaw_olek

  Oceniono 4 razy 2

  ...wyremontowane mieszkanie wcale mi się nie podoba i remontuje na swój gust ..... pod wynajem -wyremontowane ? , czyli do zniszczenia ! ...

 • y.woodoo

  Oceniono 23 razy 1

  Ja szukam kosciolka do kupienia. Zrobie z niego cacuszko. Harem to bedzie pikus.

 • junk92508

  Oceniono 15 razy -3

  To trzeba miec tanie i dobre ekipy.

  Ja nie mialem i remont wyszedl masakrycznie drogo.

  Same rownanie scian + glazura wyszło 500zl/m2

  W sumie ponad 2000zl/m2 i wyszlo 500zl/m2 drozej niz nowe obok.

  Tyle ze ja mam 3pietra z zielenia w oknach a ten nowy to 7p z innymi blokami okno w okno.

  Oni maja garaz i nowy blok i wieksze pokoje i nizszy czynsz.

  Gdyby nie to ze z okna chcialem widziec zielen a nie mieszkania w sasiednim bloku to zipelni mi sie nie oplacalo.

 • Młodzi Na Dorobku

  Oceniono 86 razy -72

  ja się z tym zgadzam bo my tak zrobiliśmy. kupiliśmy mieszkanie wręcz zdewastowane, zatrudniliśmy Iwonę Terczyńską ze studia Terczyńska Design. Projekt zatwierdziliśmy już w sumie za pierwszym razem z małymi zmianami. Pani Iwona wiedziała jaki jest budżet i jakie są nasze oczekiwania i zaproponowała to co mogła najlepszego w tej kwocie. Nie przepłaciliśmy jak za mieszkanie pod klucz, które wcale nie jest takie tanie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX