Ogrodzenia z metalu

Małgorzata Krośnicka

Ogrodzenia z metalu mogą to być modne do niedawna, produkowane na zamówienie lub gotowe wyroby kute, zazwyczaj bardzo ozdobne. Razem ze zmianą trendów architektonicznych w ofercie pojawiły się stalowe i aluminiowe elementy o znacznie prostszym i lżejszym wzornictwie. To najczęściej gotowe elementy w postaci przęseł, furtek i bram.

1 z 5
Fot. producent
2 z 5
Fot. producent
3 z 5=Ab p_{-_X}Mpw7wRd<CcGwPXouk4UE[[;vNF0
Fot. producent
4 z 5
Fot. producent
5 z 5
Fot. producent

Tradycyjne wzornictwo ogrodzeniowych elementów jest zdecydowanie mniej ozdobne niż dotąd. Jeśli znajdzie się jakiś dekoracyjny detal, to dość dyskretny, lekko tylko podkreślający styl ogrodzenia.

Jakie ogrodzenie do nowoczesnego domu?

Nowoczesne ogrodzenia dostępne są w bardzo bogatej kolorystyce, zwykle kilka odcieni dostępnych jest „od ręki”, pozostałe natomiast na zamówienie.

Do domów o prostej, nowoczesnej bryle pasują ogrodzenia wykonane z poziomo ustawionych „lameli”. Elementy są zwykle dość szerokie, a odstępy między nimi niewielkie. Dzięki temu ogrodzenie jest ażurowe, a jednocześnie dobrze osłania teren posesji.

Ogrodzenie na lata

Jeśli zależy nam na tym, by ogrodzenie przez lata wyglądało elegancko, wybierzmy sprawdzone, klasyczne wzory – jak choćby ornamenty stylizowane na greckie meandry.

Metalowe ogrodzenia mogą z powodzeniem imitować drewniane deski i sztachety. W odróżnieniu jednak od drewna, elementy z malowanego aluminium nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych.

ZOBACZ KILKA PROPOZYCJI METALOWYCH OGRODZEŃ>>

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail.

Skomentuj:

Ogrodzenia z metalu