Ocieplanie dachu: wełna mineralna kontra pianka PUR

17.08.2015 16:45
Najpopularniejsza do izolacji termicznej dachu jest wełna mineralna. Coraz częściej jednak pojawiają się pytania o piankę PUR nanoszoną natryskowo. Sprawdźmy więc, czym różnią się te dwa materiały, jaka powinna być grubość wykonanego z nich ocieplenia i ile to kosztuje.
Wróć do artykułu
Komentarze (63)
Ocieplanie dachu: wełna mineralna kontra pianka PUR
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Darek M.

  0

  a gdzie znaleźć tą piankę o parametracj 0,035? Bo ja dostałem oferty na 0,037 w górę.

 • anka chanek

  Oceniono 2 razy 0

  Dobrą technologia do izolacji jest moim zdaniem mata termoizolacyjna, która odbija po prostu promieniowanie ciepła. Ta co mamy u siebie w domu to jest Alufox -alufox.pl. Cienka, łatwa i wygodna w montażu, nie jest podatna na powstawanie pleśni i jest wolna od różnych rakotwórczych substancji.

 • jacyga87

  0

  Ja na początku zastanawiałem się nad wełna mineralną ale w końcu stanęło na wełnie drzewnej. Mają ogólnie podobne właściwości ale drzewna pochłania dużo więcej pary wodnej i nie traci przy tym swoich właściwości i objętości. Do tego jest też bardzo dobra dla alergików którymi są moja żona i syn. Grunt żeby była ze sprawdzonego producenta i dobrze położona. U mnie zajmowało się tym GD Dąbrowski z Łomianek i jest porządnie.

 • Tomasz ZonaSort

  Oceniono 1 raz -1

  Doskonałą alternatywą pianki pur jest zastosowane celulozowej izolacji termicznej która równie szczelnie wypełnia ocieplaną przegrodę, co uniemożliwia powstawanie mostka termicznego. Wsród jej wyróżników na tle innych materiałów izolacyjnych są także : doskonałe właściwości higroskopijne materiału celulozowego (pochłania wilgoć i odparowuje przez membranę - ochrona konstrukcji drewnianej przed wilgocią), możliwość naprawy istniejącego ocieplenia dachu - czas naprawy od 1 dnia, w zależności od powierzchni dachu.

  W celu uzyskania większej ilości informacji zachęcam do kontaktu tel. 694-247-978 lub do odwiedzenia strony zonasort.pl

  UWAGA: Powołując się na polecenie Konsultanta ZonaSort zyskają Państwo 10% rabatu na wykonanie izolacji.

 • sebo arti

  Oceniono 1 raz -1

  Zadowolony jestem z izolacji pianką QuadFoam500 – przede wszystkim szybko poszło, jeden dzień i po robocie, także ekipa nie przeszkadzała nam za długo, mają dobrych i sprawdzonych wykonawców. Pianka bardzo dobrej jakości w czasie natrysku i godzinę po robocie nie wydziela żadnych zapachów. (doskonalaizolacja.pl).

 • dohoxosi

  Oceniono 1 raz -1

  Wiele można znaleźć informacji w internecie na temat piany, każdy przedstawia plusy i minusy. Ja widzę same plusy. Zrobiłem pianę już w tamtym roku i efekty są świetne. Żadnych grzybów, o których piszą niektórzy. Ja polecam zdecydowanie, mnie robiła firma Ekopur System, firmę również polecam !

 • majakoos

  Oceniono 1 raz -1

  Warto prócz ocieplenia pomyśleć też o izolacji (folii) drewka-obara.pl/poddasze-i-dach-jak-ocieplic-jak-izolowac/

 • bikery831

  Oceniono 3 razy -1

  Dobra sprawa, sam mam. Ja jestem zadowolony i polecam każdemu. Ale wiadomo, wybór specjalisty jest bardzo ważny, mi robili ludzie z Ekopur System i wszystko jest jak należy, polecam tą firmę.

 • bielszczanin80ten

  Oceniono 1 raz -1

  My ocieplaliśmy poddasze z Poczbud Termoizolacje Natryskowe Bielsko-Biała 15 cm pianki w zupełności wystarczyło i jest optymalnie, mamy umiarkowany klimat w domu. Moim zdaniem 25 cm i więcej w pianie to już przesada. Co najwyże wełna mineralna. Dla pianki PUR ja bym niedawał więcej jak Max 20 cm ocieplenie poddasza pianką poliuretanową to tak jak 40 cm wełną mineralną

 • pablo_79

  Oceniono 7 razy -1

  Ostatnio docieplałem poddasze i nie zamieniłbym tego na wełnę nigdy - mam porównanie do domu teścia w którym jest poprostu zimno :-)
  Polecam firmę Kadri z Częstochowy - tanio, szybko i profesjonalnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX