Kolor brązowy we wnętrzach

Monika Utnik-Strugała

Brąz jest neutralny, a przez to "bezpieczny", jest faworytem większości Polaków. A gdyby tak podejść do sprawy nowatorsko? Poeksperymentować i stworzyć niebanalne zestawienia brązu z turkusem, pomarańczą czy złotem?

1 z 9
Fot. Impresje Home Collection
2 z 9
Fot. IKEA
3 z 9
Fot. Benjamin Moore
4 z 9
Fot. Benjamin Moore
5 z 9
Fot. producent
6 z 9
Fot. producent
7 z 9
Fot. producent
8 z 9
Fot. producent
9 z 9
Fot. producent

Kolor brązowy we wnętrzach cieszy się bardzo dużą popularnością. Polacy szczególnie chętnie wybierają do swoich domów brązowe meble. Nieco rzadziej już decydują się na brązowe ściany, gdyż postrzegane są jako ciemne i smutne. Nie musi tak być. Brąz ma wiele twarzy. Inaczej go odbieramy w zależności od kolorów w towarzystwie których go umieścimy. Warto więc poeksperymentować, dla osiągnięcia ciekawego i nieoczekiwanego efektu.

Jak stosować brąz we wnętrzach?

Elegancko czy weseło? Brąz w duecie z głęboką czerwienią, fioletem czy oliwką i uzupełniony złotymi dodatkami doda salonowi powagi. Jaśniejsze odcienie połączone z kremowym odcieniem stworzą mniej formalny klimat.

Zimny czy ciepły? Brązy zawierają umbrę: naturalna daje chłodne, lekko zielonkawe odcienie, zaś palona – kolor cieplejszy, czekoladowy.

A może inaczej niż zwykle? Zamiast malować ściany farbą – wykończ je trójwymiarową okładziną z drewna. Będzie niebanalnie i naturalnie!

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Kolor brązowy we wnętrzach