Metamorfozy salonów

Metamorfozy salonów pozwalają stosunkowo łatwo i w miarę tanio przearanżować pokój, którego wystrój już się nam znudził. Oczywiście znudzenie to niejedyna okoliczność: metamorfozy salonów możemy oczywiście dokonywać także podczas remontu. Pamiętajmy jednak, że metamorfoza salonu to absolutnie nie to samo, co remont salonu. Remont kojarzy się z malowaniem, przestawianiem ścian, wymianą podłóg, okien, drzwi? Tymczasem metamorfoza salonu może polegać nawet tylko na zastąpieniu draperii roletami i odkryciu parkietu.

Metamorfozy salonów to dobra okazja do tego, by puścić wodze fantazji. Mieliśmy do tej pory salon w stylu nijakim? To może spróbujmy sięgnąć po wystrój marynistyczny, glamour albo afrykański. Czeka nas metamorfoza salonu z kominkiem? To może warto się zastanowić nad tym, czy nie nadać pomieszczeniu charakteru rustykalnego. Choć przecież można też pójść w całkiem odwrotną stronę i urządzić salon ultranowocześnie: kominek doskonale sprawdza się w obu przypadkach.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby metamorfoza salonu i remont salonu szły w parze. Niekiedy jest to nieuchronne, na przykład wtedy, gdy łączymy salon z kuchnią. Aranżacje nowopowstałych pomieszczeń zwykle wymagają zmian, chociaż być może wcale nie rewolucyjnych. Jakkolwiek by to zresztą było, nie ulega wątpliwości, że metamorfozy salonów to wdzięczne pole do popisu. I właściwie trudno coś zepsuć, bo zawsze przecież można szybko sprawić, by salon przeszedł kolejną metamorfozę?
 • Metamorfoza salonu - drobna zmiana, wielki efekt

  Metamorfoza salonu - drobna zmiana, wielki efekt

  Ela i Mateusz postanowili ożywić swój salon. Pokój, choć ładny i dobrze urządzony, wydawał się jednocześnie nudny. Wystarczyła drobna modyfikacja, by nagle nabrał życia.

 • Jeden salon urządzony na trzy różne sposoby

  Jeden salon urządzony na trzy różne sposoby

  Pustawy salon, tylko z podstawowymi meblami, to ogromne pole do popisu dla stylistki. Ileż możliwości w sobie kryje... Można mu nadać dowolny styl, wyczarować dowolny klimat. Na przykład przywołujący letnie wspomnienia.

 • Stylowa metamorfoza salonu. Zmienili go nie do poznania

  Stylowa metamorfoza salonu. Zmienili go nie do poznania

  Wnętrze w przedwojennej kamienicy ma bogatą historię. Wielokrotnie zmieniało swoje przeznaczenie. Było pokojem dziennym, dziecięcym, sypialnią, a nawet pracownią malarską. Teraz przeszło metamorfozę i powróciło do swojej salonowej funkcji.

 • Metamorfoza salonu z kuchnią w starym bloku

  Metamorfoza salonu z kuchnią w starym bloku

  Salon z otwartą kuchnią był urządzony w typowy dla lat 90. sposób. Właściciele postanowili nadać mu bardziej współczesny wystrój. Efekt metamorfozy jest zdumiewający.

 • Najlepsze metamorfozy waszych salonów

  Najlepsze metamorfozy waszych salonów

  Czasem nie trzeba wiele, żeby całkowicie odmienić wystrój salonu. Już zmiana koloru ścian może zdziałać cuda. Zebraliśmy 11 najlepszych metamorfoz waszych pokoi dziennych. Niektóre naprawdę zaskakują.

 • Metamorfoza salonu za 5200 zł

  Metamorfoza salonu za 5200 zł

  Dwupokojowe mieszkanie w łódzkiej kamienicy. Emilii nie było stać na nowe wyposażenie salonu, dlatego kupiła większość mebli i dodatków z drugiej ręki. Powstał wystrój efektowny, choć niedrogi.

 • Totalna metamorfoza salonu z aneksem kuchennym

  Totalna metamorfoza salonu z aneksem kuchennym

  Salon z aneksem kuchennym był urządzony w guście minionej dekady. To, co w tym salonie było w dobrym stanie, oszczędzono. Dla reszty nie było litości. Bo niewygoda musiała ustąpić miejsca funkcjonalności.

 • Metamorfoza pokoju dziennego: jest happy end!

  Metamorfoza pokoju dziennego: jest happy end!

  Przed kilkoma laty remont zdewastowanego mieszkania w starej krakowskiej kamienicy pochłonął wszystkie oszczędności Agnieszki. Na umeblowanie i udekorowanie wnętrz mogła sobie pozwolić dopiero teraz.

 • Metamorfoza salonu przed zimą

  Metamorfoza salonu przed zimą

  Wizja nadchodzących chłodów zmobilizowała Anię i Marcina do zamontowania kominka, na który czekało już dawno przygotowane miejsce w salonie. Ta zmiana pociagnęła za sobą drugą, nie mniej istotną - dokończono aranżację całego wnętrza, nadając mu spójny, a do tego bardzo efektowny styl.

 • Metamorfoza salonu: w miejskim klimacie

  Metamorfoza salonu: w miejskim klimacie

  Od razu od wejścia do tego salonu można odgadnąć, jakie są upodobania i pasje gospodarzy. Właśnie takie było założenie: pokój bez charakteru zmienić we wnętrze naznaczone osobowością mieszkańców.

 • Metamorfoza pokoju dziennego

  Metamorfoza pokoju dziennego

  Połączenie kuchni z pokojem oraz zastosowanie jasnej kolorystyki i błyszczących materiałów sprawiło, że ciasne mieszkanie urządzone jeszcze w latach siedemdziesiątych XX wieku zmieniło się w nowoczesne przestronne wnętrze.

 • Aranżacje wnętrz: metamorfoza salonu - wokół kominka

  Aranżacje wnętrz: metamorfoza salonu - wokół kominka

  Ustawienie mebli, dobór kolorystyki i materiałów wykończeniowych zostały tutaj podporządkowane kominkowi z otwartym paleniskiem - głównemu elementowi wystroju.

 • Metamorfoza salonu: wystrój na lata

  Metamorfoza salonu: wystrój na lata

  Gospodarze nie robili nieprzemyślanych zakupów. Mieszkali skromnie, zbierając środki, które wystarczyłyby na całościową aranżację wnętrza. Warto było poczekać.

 • Metamorfozy wnętrz: szyk salonowy

  Metamorfozy wnętrz: szyk salonowy

  Do tej niewielkiej toalety dla gości wchodzi się bezpośrednio z salonu. Właścicielka chciała więc, by miała ona równie elegancki wystrój. Stylistka uznała, że duże zmiany wcale nie są konieczne. Wystarczy po prostu stylowo wykończyć pomieszczenie.

 • Salon o nietypowym kształcie

  Salon o nietypowym kształcie

  Gospodarze nie mieli pomysłu, jak go urządzić. Zależało im na tym, by nie tylko nabrał stylu i szyku, lecz także stał się przytulnym miejscem zachęcającym rodzinę do wspólnego spędzania czasu. Nowe wygodne meble, dyskretne ozdoby, nastrojowe oświetlenie i kolory spełniły ich oczekiwania.

 • Metamorfozy: pokoje dzienne

  Metamorfozy: pokoje dzienne

  Jeśli patrząc na swoje mieszkanie, myślisz: pora coś zmienić... Skorzystaj z naszych propozycji.

 • Metamorfozy salonów

  Metamorfozy salonów

  Gdy nam się nieco opatrzy wystrój mieszkania, nie porywajmy się na męczący i kosztowny remont. Proponujemy odmienić wnętrze własnymi siłami i, co nie bez znaczenia, dużo mniejszym kosztem.

 • Salon: totalna metamorfoza

  Salon: totalna metamorfoza

  Wystarczył jedynie rzut oka i było wiadomo, że salon urządzono wiele lat temu. Meble i dekoracje nie tylko straciły urodę, ale i wyszły z mody. Gospodarze wiedzieli, że czeka ich nie odnowienie, lecz poważny remont.

 • Salon w kolorze cappuccino

  Salon w kolorze cappuccino

  Kanapa przed telewizorem, nawet wygodna, nie wystarczy, by dobrze wypocząć. Najlepiej relaksujemy się we wnętrzu, w którym panuje miła atmosfera. A tę tworzą nie tylko meble, ale przede wszystkim kolorystyka i dekoracje.

 • Nowe oblicze salonu

  Nowe oblicze salonu

  Fotele w modnych pokrowcach, przyciągająca wzrok dekoracja ściany , kilka poduszek, kwiaty w wazonach. Niewiele potrzeba, by niezbyt atrakcyjny pokój z wysłużonymi meblami zmienił się nie do poznania. I to aż trzy razy!

 • Jak wykończyć salon z sypialnią

  Jak wykończyć salon z sypialnią

  Nie do końca urządzone wnętrze to zwykle skutek braku konsekwencji i uporu gospodarzy. Tak właśnie było w prezentowanym pokoju. Na szczęście nasza stylistka przejęła pałeczkę.

 • Odnowa stylowego salonu

  Odnowa stylowego salonu

  Pięknie pomalowane ściany, eleganckie podłogi i meble, a jednak wnętrzu brakuje ostatniego szlifu, który podkreśli jego styl. Po prostu gospodarze nie doceniają wagi szczegółów. A to one tworzą klimat.

 • Klasyczny, elegancki salon

  Klasyczny, elegancki salon

  Tym razem zadanie naszych stylistek polegało na spełnieniu marzeń właścicieli o wytwornym, klasycznym salonie. To było prawdziwe wyzwanie.

 • Zielony salon

  Zielony salon

  Trochę nowych tkanin, piękna tapeta na fragmencie ściany. To wystarczyło, by salon nabrał zdecydowanego wyrazu.

 • Metamorfoza pokoju dziennego: wyjście z cienia

  Metamorfoza pokoju dziennego: wyjście z cienia

  Jeszcze niedawno odnosiło się wrażenie, że w tej otwartej części dziennej to salon jest aneksem w kuchni, a nie odwrotnie. Gdy zniknął masywny barek, zmieniono umeblowanie i kolorystykę...

 • Metamorfoza: salon w trzech stylach

  Metamorfoza: salon w trzech stylach

  Poprosiliśmy stale współpracujące z nami stylistki o przeobrażenie aneksu wypoczynkowego utrzymanego w klimacie skandynawskim. Miały nadać mu bliski sercu charakter, zmieniając wszystko oprócz podstawowych mebli. Mieliśmy nadzieję, że ta praca będzie także lekcją kreowania stylów. I nie zawiedliśmy się!

 • Metamorfoza pokoju dziennego: wrzosowa polana

  Metamorfoza pokoju dziennego: wrzosowa polana

  Któregoś dnia pani domu stwierdziła, że aneksowi wypoczynkowemu brakuje nieco fantazji. Wiedziona kobiecym instynktem i wiedzą o modnych kolorach postawiła na ciemny wrzos, który stał się punktem wyjściowym metamorfozy. Nowa barwa okazała się znakomitym tłem solidnych mebli wypoczynkowych. Koszt zmian - 2100 zł.

 • Metamorfoza pokoju dziennego: błękitna fantazja

  Metamorfoza pokoju dziennego: błękitna fantazja

  Rodzina i przyjaciele domu przez lata przywykli do przecieranych ścian w odcieniu wrzosu. Przyszedł jednak czas na zmiany i wrzos został zastąpiony błękitem zestawionym z żółcią i zielenią. Takie połączenie barw okazało się uniwersalne. Na ich tle pięknie wygląda zarówno kolekcja szkła, jak i stare meble: stojący tu od zawsze stół i odziedziczone po babci krzesła. Koszt zmian: 2100 zł.