Mieszkania dwupokojowe

 • 50 m kw.: potrzebny trzeci pokój. Co zrobić?

  50 m kw.: potrzebny trzeci pokój. Co zrobić?

  Na 50 m kw. są dwa pokoje i kuchnia. Para potrzebuje trzeciego pokoju. Czy warto rezygnować z kuchni na rzecz niedużego aneksu. Czy są inne możliwości? Podpowiadają architekci.

 • Jak urządzić aneks sypialny w salonie?

  Jak urządzić aneks sypialny w salonie?

  Dorota z mężem mają dwupokojowe mieszkanie. Już teraz szykują się na przybycie dziecka i szukają miejsca na trzecią sypialnię. Jedynym wyjściem wydaje się aneks sypialny w salonie. Architekci podpowiadają, jak wygospodarować miejsce na niego.

 • Jak urządzić piękną jadalnię - 3 inspiracje

  Jak urządzić piękną jadalnię - 3 inspiracje

  Piękne meble, przyjazna kolorystyka i efektowne oświetlenie sprawią, że jadalnia spodoba się nie tylko domownikom, ale i naszym gościom. Jak urządzić jadalnię, by świadczyła o naszym dobrym guście? Przestawiamy 3 inspiracje!

 • Jak otworzyć kuchnię na salon?

  Jak otworzyć kuchnię na salon?

  Mieszkanie o powierzchni 63 m kw. ma 2 pokoje i zamkniętą kuchnię. Gospodarze chcieliby przenieść kuchnię do salonu i zyskać trzeci pokój. Jak to zrobić, podpowiadają architekci.

 • 46 m kw.: jak wydzielić trzeci pokój?

  46 m kw.: jak wydzielić trzeci pokój?

  Mieszkanie o powierzchni 46,2 m kw, ma 2 pokoje i zamkniętą kuchnię. Para chciałaby wydzielić trzeci pokój, który w przyszłości byłby dla dziecka. Architekci proponują dwa rozwiązania.

 • 52 m kw.: Jak wydzielić dodatkowy pokój w dwupokojowym mieszkaniu?

  52 m kw.: Jak wydzielić dodatkowy pokój w dwupokojowym mieszkaniu?

  W dwupokojowym mieszkaniu mieszka małżeństwo. Wkrótce na świecie pojawi się ich pierwsze dziecko. Żeby para nie spała w salonie, potrzebny jest trzeci pokój. Architekci podpowiadają dwa rozwiązania.

 • 32 m: jak urządzić dwa małe pokoje w bloku?

  32 m: jak urządzić dwa małe pokoje w bloku?

  32-metrowe mieszkanie jest podzielone na dwa małe pokoje. Do tego w bloku nie ma piwnicy, więc w mieszkaniu przydałby się duży schowek. Jak urządzić takie mieszkanie podpowiadają architekci.

 • Jak przebudować niewygodną kuchnię?

  Jak przebudować niewygodną kuchnię?

  Anna i Tomasz mają wąską kuchnię. Chcieliby ją otworzyć na salon. A z pokoju dziennego wydzielić dodatkowy pokój. Jak to zrobić, radzą architekci.

 • 38 m kw., dla 2 osób: jak otworzyć kuchnię na salon

  38 m kw., dla 2 osób: jak otworzyć kuchnię na salon

  W niespełna 40-metrowym mieszkaniu jest bardzo mała łazienka i niepraktyczny układ pomieszczeń. Jak zmienić układ, aby mieszkało się tu wygodnie dwóm osobom? Mamy dwa rozwiązania.

 • 51,6 m kw., dla 3 osób: gdzie znaleźć miejsce na sypialnię dla rodziców

  51,6 m kw., dla 3 osób: gdzie znaleźć miejsce na sypialnię dla rodziców

  Magda i Marcin mają dwupokojowe mieszkanie. Jeden pokój chcą przeznaczyć na salon drugi dla dziecka. Czy da się wygospodarować dodatkowe pomieszczenie na ich sypialnię? Architekci mają dwa rozwiązania.

 • 48 m kw.: Jak zaprojektować 2-pokojowe mieszkanie dla rodziny?

  48 m kw.: Jak zaprojektować 2-pokojowe mieszkanie dla rodziny?

  Marcin mieszka sam, ale swoje dwupokojowe mieszkanie chciałby urządzić z myślą o rodzinie, którą planuje założyć. Czy kuchnia otwarta na salon to dobre rozwiązanie?

 • Jak wygospodarować pokój dla dziecka? Rodzice nie chcą spać w salonie

  Jak wygospodarować pokój dla dziecka? Rodzice nie chcą spać w salonie

  Kamil z żoną w swoim 50-metrowym mieszkaniu chcą wygospodarować pokój dla dziecka, ale woleliby nie rezygnować z własnej sypialni. Architekci podpowiadają dwa rozwiązania.

 • 56,8 m kw.: co zrobić, gdy brakuje pokoju dla dziecka

  56,8 m kw.: co zrobić, gdy brakuje pokoju dla dziecka

  Młode małżeństwo spodziewa się dziecka. W swoim dwupokojowym mieszkaniu chcą wydzielić pokój dziecięcy. Jak to zrobić? Architekci proponują dwa rozwiązania.

 • 2 pokoje na 55 m kw.: jak oddzielić kuchnię od salonu?

  2 pokoje na 55 m kw.: jak oddzielić kuchnię od salonu?

  Wiktor planuje przebudowę swojego dwupokojowego mieszkania. Chce m.in. częściowo oddzielić kuchnie od salonu. Architekci proponują dwa rozwiązania.

 • Jak zaaranżować przestrzeń między kuchnią a salonem?

  Jak zaaranżować przestrzeń między kuchnią a salonem?

  Anna z mężem mają kuchnię połączoną z salonem. Chcieliby te dwa pomieszczenia oddzielić. Nie są jednak zwolennikami wysp kuchennych ani barków. Architekci podpowiadają dwa rozwiązania.

 • Jak wydzielić sypialnię w 40-metrowym mieszkaniu?

  Jak wydzielić sypialnię w 40-metrowym mieszkaniu?

  Mieszkanie Kingi i jej męża liczy niespełna 40 m kw. i ma dwa pokoje. Chcieliby jednak wydzielić jeszcze jeden pokój, gdyż planują dziecko. Jak to zrobić? Na wasze pytania odpowiadają architekci.

 • Architekci radzą: garderoba czy szafy na 50 m kw.?

  Architekci radzą: garderoba czy szafy na 50 m kw.?

  Pierwsze mieszkanie młodych ludzi. Co lepsze - garderoba czy szafy? I jak pomieścić wannę i prysznic na pięciu metrach kw.? Mamy dwa rozwiązania. Odpowiedzi udzielają architekci.

 • 51,5 m kw., dla 4 osób: nowe miejsce na kuchnię

  51,5 m kw., dla 4 osób: nowe miejsce na kuchnię

  Dla naszej czteroosobowej rodziny dwa pokoje to za mało, dlatego chcemy wygospodarować miejsce na dodatkową sypialnię - myślimy o urządzeniu jej w obecnej kuchni. To pociąga za sobą konieczność zaaranżowania aneksu kuchennego w pokoju dziennym. Czy takie zmiany da się przeprowadzić? Jaką zaplanować wtedy zabudowę, żeby nie przytłoczyła miejsca do wypoczynku? I gdzie umieścić kąt jadalny? Krzysztof

 • 33 m kw., dla 2 osób: najlepsze miejsce na kuchnię

  33 m kw., dla 2 osób: najlepsze miejsce na kuchnię

  Przeprowadzamy się z mężem z domu do małego mieszkania i zastanawiamy się, jak je urządzić. Chodzi nam przede wszystkim o kuchnię. Czy zostawić ją w zaplanowanym miejscu? Jak zmieścić w niej potrzebne urządzenia, m.in. zmywarkę i dwupalnikową płytę grzejną? Chcemy oczywiście pozostawić osobną sypialnię, jednak w pokoju dziennym jest potrzebne dodatkowe miejsce do spania dla jednej osoby. Krzysztof

 • 36,1 m kw., dla 2 osób: jak urządzić przedpokój

  36,1 m kw., dla 2 osób: jak urządzić przedpokój

  W naszym 36-metrowym mieszkaniu jest długi i dość wąski przedpokój, z którego urządzeniem nie możemy sobie poradzić. Nie wiemy, gdzie umieścić szafy. Myśleliśmy o płytkim schowku (np. 30 cm) na całą długość pomieszczenia, z lustrzanymi frontami optycznie powiększającymi wnętrze. Zastanawiamy się również nad zamknięciem kuchni, ale czy to dobry pomysł w tak niewielkim mieszkaniu? Jola

 • 56,9 m kw., dla 1 osoby: chcę otworzyć kuchnię

  56,9 m kw., dla 1 osoby: chcę otworzyć kuchnię

  W moim nowym mieszkaniu zamierzam zlikwidować ścianę oddzielającą kuchnię od salonu, by połączyć te dwa pomieszczenia. Na tej ścianie jest jednak zaplanowany grzejnik, którego nie chcę przenieść pod okno (to miejsce planuję zabudować szafkami). Poradźcie, jak rozwiązać mój problem. Poza tym marzy mi się garderoba, bo nie chcę zagracać mieszkania szafami. Gdzie najlepiej byłoby ją wydzielić? Małgorzata

 • 57,3 m kw., dla 3 osób: potrzebna druga sypialnia

  57,3 m kw., dla 3 osób: potrzebna druga sypialnia

  Rozkład mieszkania, które właśnie kupiliśmy, nie do końca spełnia nasze oczekiwania. Przede wszystkim brakuje w nim jednej sypialni. Zastanawiamy się, czy przy takim metrażu udałoby się wydzielić dodatkowe pomieszczenie - jeśli tak, to w której części mieszkania to zrobić? Większy z istniejących pokoi chcemy przeznaczyć na salon z aneksem kuchennym. Poradźcie również, jak urządzić łazienkę. Krzysztof

 • 68,2 m kw., dla 4 osób: potrzebny nam trzeci pokój

  68,2 m kw., dla 4 osób: potrzebny nam trzeci pokój

  Kupujemy mieszkanie w kamienicy. Niestety, są w nim tylko dwa pokoje, czyli o jeden za mało - chcielibyśmy bowiem mieć salon, sypialnię dla nas oraz pokój dla dzieci. Czy uda się jakoś wygospodarować dodatkowe pomieszczenie? Niestety, ze względu na usytuowanie pionów wodno-kanalizacyjnych kuchnia i łazienka muszą zostać obok przedpokoju, nie da się ich przenieść na drugą stronę mieszkania. Marta z rodziną

 • 57 m kw., dla 3 osób: miejsce na pokój dla dziecka

  57 m kw., dla 3 osób: miejsce na pokój dla dziecka

  Jesteśmy młodym małżeństwem, już niedługo urodzi się nam dziecko. Myślimy o urządzeniu dla niego pokoju, ale zastanawiamy się, czy w naszym mieszkaniu da się wydzielić dodatkowe pomieszczenie. Wolelibyśmy nie rezygnować z osobnej sypialni dla nas. Na rzecz dodatkowego pokoju jesteśmy skłonni zmniejszyć na przykład strefę jadalną przy kuchni, a tę otworzyć na pokój dzienny. Edyta i Maciek

 • 57,8 m kw., dla 2 osób: brakuje jednego pokoju

  57,8 m kw., dla 2 osób: brakuje jednego pokoju

  Mam dwupokojowe mieszkanie, tymczasem przydałby się trzeci pokój - czy udałoby się wydzielić dodatkowe pomieszczenie? W tej chwili kuchnia jest zamknięta, biorę oczywiście pod uwagę przeniesienie jej w inne miejsce i zaaranżowanie jako otwarty aneks. Gdzie urządzić wtedy pokój dzienny, a gdzie sypialnię? Sylwia

 • 51,8 m kw., dla 3 osób: o jeden pokój za mało

  51,8 m kw., dla 3 osób: o jeden pokój za mało

  W naszym pokoju są dwa pokoje: sypialnia i dzienny połączony z aneksem kuchennym. Na razie to wystarcza, ale już teraz myślimy o wydzieleniu trzeciego pokoju, w przyszłości przeznaczonego dla dziecka. Nie wiemy jednak, gdzie znaleźć na niego miejsce - i czy jest to w ogóle możliwe? Aneks kuchenny można przenieść do przeciwległego narożnika, tam też są piony instalacyjne. W naszej sypialni przydałaby się pojemna szafa. Dorota i Igor

 • 48,8 m kw., dla 3 osób: brakuje pokoju dla dziecka

  48,8 m kw., dla 3 osób: brakuje pokoju dla dziecka

  Jesteśmy trzyosobową rodziną, a nasze mieszkanie ma tylko dwa pokoje. Tymczasem przydałby nam się trzeci, przeznaczony dla dziecka. Czy z niespełna 50-metrowej przestrzeni da się wykroić dodatkowe pomieszczenie? W dwóch istniejących pokojach planujemy urządzić salon oraz naszą sypialnię. Nie chcemy całkowicie otwartej kuchni, wolimy oddzielić ją - przynajmniej optycznie - od części wypoczynkowej. Jolanta

 • 38 m kw., dla 2 osób: dobre miejsce do spania

  38 m kw., dla 2 osób: dobre miejsce do spania

  Kupiłam mieszkanie, w którym będę mieszkała wraz z dorosłą córką, dopóki nie skończy studiów. Czy udałoby się wydzielić w nim dodatkowe pomieszczenie na moją sypialnię? Jeśli nie, to mniejszy pokój oddam córce, natomiast większy będzie zarazem salonem i sypialnią - potrzebna jest więc rozkładana kanapa. Przydałby się też kąt jadalny. Jak urządzić mieszkanie, żeby było wygodne dla nas obu? Julia

 • 51 m kw., dla 4 osób: sypialnia dla rodziców

  51 m kw., dla 4 osób: sypialnia dla rodziców

  Właśnie odebraliśmy nasze pierwsze mieszkanie, które ma dwa pokoje, tymczasem nam przydałyby się trzy. Mniejszy pokój przeznaczymy dla dzieci, duży będzie pokojem dziennym. Sypialnię dla nas planujemy urządzić w obecnej kuchni, a tę przenieść właśnie do salonu - ale jak go wtedy zaaranżować? Chcemy również zrezygnować z osobnej toalety, tak by zyskać miejsce na garderobę. Kasia i Rafał

 • 46,4 m kw., dla 2 osób: szafy albo garderoba

  46,4 m kw., dla 2 osób: szafy albo garderoba

  Przymierzamy się do urządzenia naszego dwupokojowego mieszkania i mamy dwa problemy. Pierwszy to sypialnia, w której przydałaby się garderoba albo przynajmniej pojemne szafy. Drugi to strefa dzienna, czyli pokój dzienny połączony z kuchnią - tutaj marzy nam się kąt jadalny, ale nie wiemy, gdzie znaleźć na niego miejsce. W łazience wolelibyśmy wygodną kabinę prysznicową zamiast wanny. Łukasz