Mieszkania trzypokojowe i większe

 • W trzypokojowym mieszkaniu brakuje schowków. Co robić?

  W trzypokojowym mieszkaniu brakuje schowków. Co robić?

  W mieszkaniu Kasi i Michała nie zaplanowano wystarczającej ilości miejsca na przechowywania. Brakuje im miejsca na rzeczy. Architekci proponują dwa sposoby na wygospodarowanie miejsca na schowki.

 • Jak urządzić trzypokojowe mieszkanie dla 4-osobowej rodziny?

  Jak urządzić trzypokojowe mieszkanie dla 4-osobowej rodziny?

  Małżeństwo z dwójką dzieci kupiło swoje pierwsze mieszkanie - 55 metrów, trzy pokoje. Chcieliby, żeby każde z dzieci miało swój pokój. Architekci podpowiadają dwa rozwiązania.

 • 77,4 m kw. dla osoby na wózku

  77,4 m kw. dla osoby na wózku

  Marcin porusza się na wózku. Właśnie kupuje mieszkanie, które chce urządzić w sposób wygodny i dostępny. Architekci przygotowali dwa rozwiązania.

 • Jak urządzić otwartą kuchnię z wyspą?

  Jak urządzić otwartą kuchnię z wyspą?

  Marta z Tomkiem kupili mieszkanie. Połączyli w nim kuchnię z salonem. Chcieliby wprowadzić do pomieszczenia wyspę kuchenną. Jak to zrobić? Architekci proponują dwa rozwiązania.

 • Jak urządzić mieszkanie dla 4-osobowej rodziny?

  Jak urządzić mieszkanie dla 4-osobowej rodziny?

  72-metrowe mieszkanie dla 4-osobowej rodziny. Jak najlepiej rozplanować mieszkanie, żeby każdy miał swój pokój? Architekci zaproponowali dwa rozwiązania.

 • Mieszkanie 50 m kw.: jak urządzić salon z otwartą kuchnią?

  Mieszkanie 50 m kw.: jak urządzić salon z otwartą kuchnią?

  Kuchnia w 50-metrowym mieszkaniu została zaprojektowana jako niewielki aneks kuchenny w salonie. Jak urządzić część dzienną, żeby była jak najbardziej funkcjonalna? Architekci podsuwają dwa rozwiązania.

 • 96 m kw., dla 4 osób: brakuje jednego pokoju

  96 m kw., dla 4 osób: brakuje jednego pokoju

  Mieszkanie wydaje się duże, ale salon z kuchnią zajmują sporo miejsca. Synowie właścicieli mieli wspólny pokój. Jednak teraz starszy potrzebuje miejsca do nauki. Jak wydzielić dodatkowy pokój?

 • Jak ciekawie urządzić część dzienną?

  Jak ciekawie urządzić część dzienną?

  Estera i Paweł urządzają 60-metrowe mieszkanie. Planują salon z otwartą kuchnią. Nie wiedzą jednak, jak go zaaranżować. Architekci proponują dwa rozwiązania.

 • 59,4 m kw., dla 4 osób: nie chcemy spać w salonie

  59,4 m kw., dla 4 osób: nie chcemy spać w salonie

  Trzypokojowe mieszkanie dla czteroosobowej rodziny. Rodzice poświęcili swoją sypialnię dla dzieci, a sami śpią w salonie z aneksem kuchennym. Chcieliby jednak to zmienić. Architekci mają dwa rozwiązania.

 • 83 m kw., dla 2 osób: kuchnia otwarta na salon

  83 m kw., dla 2 osób: kuchnia otwarta na salon

  W moim mieszkaniu jest otwarta kuchnia. Zastanawiam się, jak symbolicznie oddzielić ją od pokoju dziennego - marzy mi się wyspa albo półwysep z barkiem lub stołem. Czy przy takim rozkładzie wnętrza da się znaleźć na nie miejsce? Jak wtedy urządzić salon, by siedząc na kanapie, móc wygodnie oglądać filmy z rzutnika bądź telewizję? Wiktor

 • Planowanie 48-metrowego mieszkania dla 3-osobowej rodziny

  Planowanie 48-metrowego mieszkania dla 3-osobowej rodziny

  Ewa z mężem mają niespełna 48-metrowe mieszkanie. Planują powiększenie rodziny. Chcieliby, żeby ich wnętrza wydawały się przestronniejsze, a jeden z pokoi można był łatwo przekształcić na pokój dziecka. Architekci radzą, jak to osiągnąć.

 • Jak się pozbyć niewygodnych zakamarków w dużym mieszkaniu?

  Jak się pozbyć niewygodnych zakamarków w dużym mieszkaniu?

  Mieszkanie Katarzyny jest duże, ale źle rozplanowane. Na 127 m kw. "upchano" wiele małych pokoi i zakamarków. Jak zmienić układ, żeby był funkcjonalny, podpowiadają architekci.

 • Jak urządzić otwartą kuchnię z jadalnią na 68 m kw.?

  Jak urządzić otwartą kuchnię z jadalnią na 68 m kw.?

  Weronika z mężem urządzają pierwsze mieszkanie. Marzy im się kuchnia otwarta na salon, nie wiedzą jednak jak ją urządzić. Nasi architekci zaproponowali dwa rozwiązania. Która aranżacja jest lepsza?

 • 89 m kw., dla 4 osób: z tarasem za oknami

  89 m kw., dla 4 osób: z tarasem za oknami

  Mieszkanie czteroosobowej rodziny ma zarówno taras i balkon. Dominika chciałby mieć dla siebie i męża sypialnię z tarasem. Rodzina potrzebuje także sporo miejsca na przechowywanie. Jak rozplanować wnętrza, podpowiadają architekci.

 • Szukamy miejsca na schowki w 65-metrowym mieszkaniu

  Szukamy miejsca na schowki w 65-metrowym mieszkaniu

  Nieco ponad 65 metrów dla 3 osób. Są trzy pokoje, kuchnia, łazienka i oddzielna toaleta. Jak w takim mieszkaniu wygospodarować miejsce na schowki? Na wasze pytania odpowiadają architekci.

 • Jak urządzić otwartą kuchnię z jadalnią?

  Jak urządzić otwartą kuchnię z jadalnią?

  52-metrowe, studenckie mieszkanie młodej pary. W kuchni połączonej z pokojem brakuje miejsca na stół, przy którym para mogłaby spożywać wspólne posiłki. Jak wygospodarować aneks jadalny - radzą architekci.

 • Jak powiększyć małą łazienkę w mieszkaniu dla trojga?

  Jak powiększyć małą łazienkę w mieszkaniu dla trojga?

  Mała łazienka przy powiększającej się rodzinie w tym mieszkaniu zaczęła stanowić problem. Czy można ją powiększyć kosztem przedpokoju? Na pytania czytelników odpowiadają architekci.

 • Architekci radzą: 71,7 m kw., dla 2 osób - duży kłopot z kuchnią

  Architekci radzą: 71,7 m kw., dla 2 osób - duży kłopot z kuchnią

  Jak urządzić kłopotliwy aneks kuchenny oraz wydzielić gabinet w trzypokojowym mieszkaniu dla rodziny? Na wasze pytania odpowiadają architekci.

 • 73 m kw., dla 4 osób: osobne pokoje dla dzieci

  73 m kw., dla 4 osób: osobne pokoje dla dzieci

  Chcielibyśmy tak przebudować mieszkanie, żeby każde z dwojga dzieci miało swój pokój, a my - sypialnię. Potrzebny jest też oczywiście pokój dzienny. Brakuje nam więc jednego pokoju i nie bardzo wiemy, jak sobie z tym problemem poradzić. Przy jednym z pokoi znajduje się niewielkie pomieszczenie bez okna - jak można je zagospodarować? Myślimy również o otwarciu kuchni. Lucyna

 • 72 m kw., dla 4 osób: o jeden pokój za mało

  72 m kw., dla 4 osób: o jeden pokój za mało

  Jesteśmy czteroosobową rodziną, a nasze mieszkanie będzie miało trzy pokoje, czyli o jeden za mało - dwa mniejsze chcemy przeznaczyć dla dzieci, brakuje więc osobnej sypialni dla nas, rodziców. Czy po otwarciu kuchni na salon udałoby się wydzielić z przestrzeni dziennej dodatkowe pomieszczenie, np. w narożniku z małym oknem? Przydałaby nam się garderoba; w łazience chcielibyśmy mieć wannę i bidet. Izabela

 • 53,5 m kw., dla 3 osób: jak urządzić nasz salon

  53,5 m kw., dla 3 osób: jak urządzić nasz salon

  Zastanawiamy się, jak zaaranżować nowe mieszkanie - przede wszystkim część dzienną z otwartym aneksem kuchennym. Gdzie najlepiej zaplanować kąt wypoczynkowy, gdzie ustawić stół? Będziemy wdzięczni za podpowiedzi i z ciekawością poznamy wizje projektantów. W mniejszych pokojach chcemy urządzić dwie sypialnie - jedną przeznaczoną dla nas, drugą dla dziecka. Mikołaj

 • 86 m kw., dla 4 osób: jak przebudować łazienkę

  86 m kw., dla 4 osób: jak przebudować łazienkę

  W naszym mieszkaniu zaplanowano dwie łazienki. Chcemy zostawić tylko jedną, tę przy sypialni, ale gdzie wtedy zrobić wejście do niej, żeby była dostępna z przedpokoju? Chcemy też przenieść kuchnię bliżej pokoju dziennego (może w miejsce zlikwidowanej łazienki?), by zyskać w ten sposób dodatkowy pokój - na razie gościnny, w przyszłości dla drugiego dziecka. Czy takie zmiany da się przeprowadzić? Lucyna

 • 63,4 M kw., dla 4 osób: gdzie przenieść kuchnię

  63,4 M kw., dla 4 osób: gdzie przenieść kuchnię

  Potrzebujemy dodatkowej sypialni, przeznaczonej dla mnie i dla męża. Myślimy o urządzeniu jej w dotychczasowej kuchni, ale gdzie ją wtedy przenieść? W sypialni powinny być dwa miejsca do spania - mąż jest po operacji biodra i musi spać na wysokim łóżku. Dwa mniejsze pokoje zajmują nastoletnie dzieci (syn i córka). Czy uda się tak przebudować część dzienną, żeby wprowadzić konieczne zmiany? Magdalena

 • 59,4 m kw., dla 4 osób: o jeden pokój za mało

  59,4 m kw., dla 4 osób: o jeden pokój za mało

  W naszym nowym mieszkaniu są trzy pokoje, tymczasem nam są potrzebne cztery: dzienny i trzy sypialnie (dla nas oraz dla dwóch córek: piętnasto- i siedmioletniej). Może wydzielić dodatkowe pomieszczenie w pokoju dziennym, a ten - dla powiększenia przestrzeni - otworzyć na przedpokój? A może salon powinien też pełnić funkcję naszej sypialni? W tym drugim przypadku wolelibyśmy zamknąć kuchnię. Ewa z mężem

 • 56,9 m kw., dla 1 osoby: zbyt wąski przedpokój

  56,9 m kw., dla 1 osoby: zbyt wąski przedpokój

  W moim nowym mieszkaniu największym problemem jest przedpokój - wąski i tak nieustawny, że nie wiem, gdzie zaplanować w nim szafy. Zastanawiam się też, jak zaaranżować część dzienną; myślę o przeniesieniu salonu bliżej kuchni (teraz te pomieszczenia są od siebie oddalone). Chciałabym zachować trzy pokoje. Czy w łazience, do której zostanie przeniesiony piec gazowy z kuchni, lepsza będzie wanna czy kabina? Paulina

 • 74,5 m kw., dla 3 osób: dobre miejsce na kuchnię

  74,5 m kw., dla 3 osób: dobre miejsce na kuchnię

  Zastanawiamy się, jak urządzić mieszkanie na piętrze domku, które niedawno zostało rozbudowane - doszły dwa pomieszczenia (opisane na planie jako łazienka oraz pokój o powierzchni 12,4 metrów kwadratowych). Zupełnie nie wiemy, gdzie i jak zaaranżować kuchnię, ewentualnie połączoną z salonem. Jeden z mniejszych pokoi chcemy przeznaczyć dla dziecka, natomiast drugi - na naszą sypialnię. Żaneta i Dawid

 • 66,8 m kw., dla 2 osób: jak urządzić część dzienną

  66,8 m kw., dla 2 osób: jak urządzić część dzienną

  Razem z narzeczoną kupiliśmy właśnie mieszkanie i z trudem próbujemy je urządzić. Chcemy, by było zaaranżowane nowocześnie, miało przestronny salon oraz, jeśli to możliwe, otwartą kuchnię z wyspą. Możemy zrezygnować z osobnej toalety, natomiast w łazience marzy nam się i wanna, i kabina prysznicowa. W sypialni przydałby się kąt do pracy, ewentualnie połączony z toaletką. Ania i Rafał

 • 82,6 m kw., dla 4 osób: jak połączyć dwa mieszkania

  82,6 m kw., dla 4 osób: jak połączyć dwa mieszkania

  Niedługo zamieszkamy w dwóch sąsiadujących ze sobą mieszkaniach, które chcemy scalić w jedno - zlikwidować jedno z wejść z klatki schodowej i przebić przejście między wnętrzami. W mniejszym mieszkaniu zamierzamy urządzić część dzienną z aneksem kuchenno-jadalnym i wypoczynkowym, w większym są nam potrzebne trzy sypialnie (jedna z garderobą), łazienka i ewentualnie pomieszczenie gospodarcze. Krzysztof

 • 66,8 m kw., dla 2 osób: niedobre miejsce na salon

  66,8 m kw., dla 2 osób: niedobre miejsce na salon

  Do naszego mieszkania przylega duży taras, ale można na niego wyjść tylko z jednego z małych pokoi. Chcemy więc tak przebudować wnętrze, żeby w tym miejscu znalazł się pokój dzienny. Poradźcie, jak wtedy zaaranżować przestrzeń, by wnętrze wyglądało ładnie i było wygodne dla dwóch osób? Dwa mniejsze pokoje planujemy przeznaczyć na sypialnię oraz na zaciszny gabinet. Magdalena i Michał

 • 58,8 m kw., dla 3 osób: duży pokój dla dziecka

  58,8 m kw., dla 3 osób: duży pokój dla dziecka

  Jesteśmy trzyosobową rodziną. Zastanawiamy się, jak zmodernizować mieszkanie, by spełniało wszystkie nasze potrzeby. Jedna z nich to jak największy pokój dla dziecka. Zależy nam również na przestronnym pokoju dziennym i osobnej kuchni. Przydałby się też kąt jadalny ze stołem, przy którym moglibyśmy zasiadać do obiadów wraz z zaproszonymi gośćmi. Czy uda się to wszystko pogodzić? Jola