Kuchnia

 • Inspiracje: rustykalne kuchnie letnie

  Inspiracje: rustykalne kuchnie letnie

  Kuchnia w ogrodzie czy na tarasie? Dlaczego nie? Zobacz zachwycające plenerowe realizacje.

 • Kuchnia: 20 nietypowych blatów kuchennych

  Kuchnia: 20 nietypowych blatów kuchennych

  To nie tylko blaty kuchenne, ale także zintegrowane inteligentne systemy interaktywne zintegrowane z kuchnią. I zawsze pod ręką!

 • Wnętrza: dwa oblicza kuchni

  Wnętrza: dwa oblicza kuchni

  Zanim zaczniemy wybierać meble i wyposażenie do kuchni i salonu w otwartej przestrzeni dziennej, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy zależy nam na tym, by żadne z tych pomieszczeń nie dominowało, a ich charakter był spójny, czy wręcz przeciwnie - chcemy podkreślić odmienne funkcje tych wnętrz. Sprawdźcie, która koncepcja bardziej wam odpowiada.

 • Przechowywanie w kuchni: jak najbliżej

  Przechowywanie w kuchni: jak najbliżej

  To naprawdę przemyślany projekt - w tej kuchni zadbano nie tylko o bogate wyposażenie wnętrza szafek i szuflad. Wszystkie schowki zostały również tak rozmieszczone, by zgodnie z zasadami ergonomii jak najbardziej skrócić wędrówki po kuchni podczas przygotowywania posiłków.

 • Przechowywanie w kuchni: system idealny

  Przechowywanie w kuchni: system idealny

  Kuchnia Anety i Kamila jest najlepszym dowodem na to, że nawet w tzw. jednociągowej zabudowie można pomieścić wszystko, co potrzebne. Jak to możliwe? Trzeba dokładnie rozplanować wnętrze każdego schowka oraz zastosować nowoczesne systemy szafkowe, ułatwiające przechowywanie naczyń i produktów.

 • Przechowywanie w kuchni: bez półek

  Przechowywanie w kuchni: bez półek

  W otwartej kuchni raczej się one nie sprawdzają, bo łatwo wkrada się tam nieład. W tym wnętrzu są tylko zamykane szafki, w których pani domu może szybko schować zbędne rzeczy, gdy na przykład wpadną niezapowiedziani goście.

 • Aranżacje wnętrz: czym wykończyć ścianę nad blatem kuchennym - 10 pomysłów

  Aranżacje wnętrz: czym wykończyć ścianę nad blatem kuchennym - 10 pomysłów

  Kiedyś standardem były płytki ceramiczne. Dziś możliwości jest znacznie więcej, choćby szkło, kamień, a nawet stal. Materiały te nie tylko chronią ścianę nad blatem, bywają też ozdobą całego wnętrza - kolorową i przyciągającą wzrok.

 • Meble kuchenne: wysoka zabudowa

  Meble kuchenne: wysoka zabudowa

  Nawet mała kuchnia może pomieścić wiele, jeśli dobrze zaplanujemy zabudowę meblową. Pokazujemy dwa wnętrza, w których optymalnie zagospodarowano przestrzeń, montując szafki wiszące sięgające aż do sufitu.

 • Aranżacje wnętrz: kącik do jedzenia w kuchni - 10 inspirujących przykładów

  Aranżacje wnętrz: kącik do jedzenia w kuchni - 10 inspirujących przykładów

  Nie sztuka postawić stół w dużej kuchni. Ale co zrobić, gdy brak na niego miejsca? Wtedy trzeba znaleźć dobry pomysł na niewielki choćby stolik. Albo blat, który będzie pełnił jego funkcję.

 • Meble kuchenne: czysta biel

  Meble kuchenne: czysta biel

  Dlaczego kochamy białe kuchnie? Bo ten kolor rozjaśnia wnętrze, powiększa je optycznie i stwarza wrażenie czystości. Jeśli przełamiemy biel inną, żywą barwą, nie ma obawy, że wnętrze skojarzy się z laboratorium.

 • Aranżacje wnętrz: kuchnia z barkiem

  Aranżacje wnętrz: kuchnia z barkiem

  Wbrew nazwie kuchenny barek z powodzeniem może również pełnić funkcję stolika śniadaniowego. To także idealne miejsce, w którym zaproszeni na obiad goście czekają na posiłek, gawędząc z przygotowującymi go gospodarzami.

 • Oświetlenie: na kuchennym szlaku światła

  Oświetlenie: na kuchennym szlaku światła

  W kuchni światło musi padać z różnych źródeł i z różnych stron. Dobrze, gdy lampy są włączane niezależnie, bo to zapewnia większą wygodę podczas szykowania posiłków i w trakcie jedzenia.

 • Relingi: akcesoria kuchenne w zasięgu ręki

  Relingi: akcesoria kuchenne w zasięgu ręki

  Planując zagospodarowanie ściany nad blatem roboczym w kuchni, nie zapominajmy, że powinna być nie tylko efektowna, ale również funkcjonalna. Relingi i systemy do zawieszania pomogą nam mądrze wykorzystać tę przestrzeń.

 • Kuchnia w bloku

  Kuchnia w bloku

  W dzieciństwie byłam całkowicie przekonana, że na świecie istnieją tylko kuchnie zamknięte, ewentualnie z okienkiem, przez które podawało się posiłki do sąsiedniego pokoju. Taki był standard w blokowiskach z wielkiej płyty. Dziś tradycyjną kuchnię w bloku można odmienić, tworząc nowoczesne, funkcjonalne wnętrze. Naprawdę warto!

 • Kuchnia: co kryje wyspa

  Kuchnia: co kryje wyspa

  Można w niej umieścić sprzęt AGD, pojemne szafki i szuflady, może też służyć jako miejsce do jedzenia albo do pracy. Odkąd wyspa pojawiła się w naszych kuchniach, pełni coraz więcej funkcji i coraz lepiej wygląda.

 • Szafki kuchenne: gdzie trzymać butelki z winem?

  Szafki kuchenne: gdzie trzymać butelki z winem?

  Żeby wino mogło leżakować, przyda się szafka lub półki pozwalające na ułożenie butelek w odpowiedniej pozycji. A jeśli nie możemy sobie pozwolić na taki mebel, kupmy gotowy stojak - stawiany na blacie lub... zawieszany na ścianie.

 • Kuchnia w wiejskim stylu

  Kuchnia w wiejskim stylu

  Urządzenie kuchni w wiejskim stylu jest dość łatwe i przyjemne, ale wymaga sporej konsekwencji w doborze mebli, AGD czy elementów dekoracyjnych. Tylko wtedy stworzą spójną, miłą dla oka całość, przestrzeń, w której będzie się sympatycznie przebywać i smacznie gotować.

 • Aranżacje: kąt jadalny w kuchni

  Aranżacje: kąt jadalny w kuchni

  Chociaż w mojej kuchni bez problemu zmieścił się czteroosobowy stół, żałuję, że nie pomyślałam o wysuwanej spod blatu stolnicy. Mogłabym wtedy pilnować obiadu, siedząc w wygodnej pozycji jak przy stoliku. Z pewnością przydałaby się również jako dodatkowe miejsce do pracy, bo nawet długi blat często bywa niewystarczający.

 • Kuchnia: dwa kolory

  Kuchnia: dwa kolory

  Wygląda na to, że zabudowa w jednej barwie nieco się nam znudziła. Projektanci proponują więc kuchnie zaaranżowane w dwóch kolorach. Nie są monotonne, a jednocześnie nie nazbyt dynamiczne. Powinny więc zadowolić różne gusta.