Kuchnia

 • Projekt luksusowej kuchni

  Projekt luksusowej kuchni

  Jak powinna wyglądać nowoczesna, designerska kuchnia? Wiedzą to Poggenpohl i Electrolux - firmy, które wymyśliły koncepcję "Czwartej ściany".

 • Wnętrza: sześć pomysłów na ścianę w kuchni

  Wnętrza: sześć pomysłów na ścianę w kuchni

  Ściana nad blatem roboczym to newralgiczne miejsce w każdej kuchni - trzeba ją odpowiednio zabezpieczyć. Jeśli wybierzemy odpowiedni materiał, będzie również ozdobą całego pomieszczenia i ciekawym tłem zabudowy. Oto, czym można wykończyć ten fragment kuchni.

 • Meble kuchenne: cokół - miejsce odzyskane

  Meble kuchenne: cokół - miejsce odzyskane

  Zwykle nie wykorzystujemy miejsca pod szafkami kuchennymi i przesłaniamy je cokołem. Tymczasem nasza projektantka, Iza Matulaniec, znalazła sposoby na funkcjonalne zagospodarowanie tej przestrzeni.

 • Urządzamy kuchnię: meble kuchenne na czasie

  Urządzamy kuchnię: meble kuchenne na czasie

  Kuchnia profesjonalna czy minimalna? Łączona czy osobna? Niezależnie od tego, jak zaprojektujemy naszą kuchenną przestrzeń, znajdujące się w niej meble muszą zapewniać komfort i ergonomię.

 • Aranżacje kuchni - jaki styl wybrać?

  Aranżacje kuchni - jaki styl wybrać?

  Wystrój kuchni powinien odzwierciedlać nasz gust. A gdy nie wiemy, co nam się podoba? Oto inspirujący przegląd kuchni w różnych stylach. Każdy może z nich wybrać coś dla siebie.

 • Wnętrza - kuchnia: w tych kolorach jej do twarzy

  Wnętrza - kuchnia: w tych kolorach jej do twarzy

  Tak naprawdę nie ma barwy, której nie można by zastosować w kuchni. W zależności od naszych upodobań i stylu wnętrza można wybrać rozmaite kolory: od jasnych, pastelowych, przez nieco bardziej żywe, energetyczne, po ciemne, szare, a nawet czarne. O barwach w kuchni mówi Anna Kołaczyk, manager ds. rozwoju sieci Max Kuchnie.

 • Jadalnia: komfort na wyspie

  Jadalnia: komfort na wyspie

  Urządzając mieszkanie, pani Katarzyna od razu zaplanowała, że punktem centralnym otwartej przestrzeni dziennej będzie wyspa pełniąca też rolę stołu. Gospodyni jest zadowolona z tego rozwiązania. Jada tu nie tylko rodzina, ale i goście, towarzysząc pani domu szykującej posiłek. Mebel nie utrudnia przy tym poruszania się po kuchni.

 • Jadalnia: trzy w jednym

  Jadalnia: trzy w jednym

  Niczym nowoczesne kosmetyki tego typu, otwarta część dzienna składa się z trzech aneksów: wypoczynkowego, kuchennego i jadalnego. Ten ostatni jest w bliskim sąsiedztwie kuchni, zadbano jednak, żeby był od niej oddzielony. Biesiadnicy delektują się zatem daniami, ale nie widzą kuchni 'od kuchni'.

 • Kolor w kuchni: czerwone inspiracje

  Kolor w kuchni: czerwone inspiracje

  Jako kolor ognia, symbol energii czerwony świetnie pasuje do kuchni. Osobie gotującej dodaje animuszu, stołownikom zaostrza apetyt.

 • Style: kuchnia w wielkim mieście

  Style: kuchnia w wielkim mieście

  To oczywiście tylko hasło. Wcale nie musimy mieszkać w metropolii, żeby mieć kuchnię zaaranżowaną w miejskim stylu. Wystarczy użyć odpowiednich dekoracji oraz urządzeń, naczyń i dodatków podkreślających charakter wnętrza. Przyda się to zresztą również wtedy, gdy panorama wielkiego miasta jest jedynie widoczna zza okna.

 • Błędy w projektowani kuchni - jak ich uniknąć?

  Błędy w projektowani kuchni - jak ich uniknąć?

  Jakie są konsekwencje źle zaplanowanej kuchni? Praca w niej jest niewygodna, wręcz uciążliwa, wszystko trwa o wiele dłużej. Aby nie stracić radości gotowania przeczytaj, jak prawidłowo urządzić kuchnię. Jest to możliwe nawet na małej powierzchni.

 • Zabudowa kuchenna: gotowanie to przyjemność

  Zabudowa kuchenna: gotowanie to przyjemność

  Z pewnością nią będzie, jeśli urządzimy kuchnię zgodnie z zasadami ergonomii, czyli tak, by wszystkie czynności były wykonywane w następujących po sobie strefach, płynnie i szybko. Natomiast najważniejsze kuchenne urządzenia AGD warto ustawić w tzw. trójkąt roboczy.

 • Inspiracje: rustykalne kuchnie letnie

  Inspiracje: rustykalne kuchnie letnie

  Kuchnia w ogrodzie czy na tarasie? Dlaczego nie? Zobacz zachwycające plenerowe realizacje.

 • Kuchnia: 20 nietypowych blatów kuchennych

  Kuchnia: 20 nietypowych blatów kuchennych

  To nie tylko blaty kuchenne, ale także zintegrowane inteligentne systemy interaktywne zintegrowane z kuchnią. I zawsze pod ręką!

 • Wnętrza: dwa oblicza kuchni

  Wnętrza: dwa oblicza kuchni

  Zanim zaczniemy wybierać meble i wyposażenie do kuchni i salonu w otwartej przestrzeni dziennej, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy zależy nam na tym, by żadne z tych pomieszczeń nie dominowało, a ich charakter był spójny, czy wręcz przeciwnie - chcemy podkreślić odmienne funkcje tych wnętrz. Sprawdźcie, która koncepcja bardziej wam odpowiada.

 • Przechowywanie w kuchni: jak najbliżej

  Przechowywanie w kuchni: jak najbliżej

  To naprawdę przemyślany projekt - w tej kuchni zadbano nie tylko o bogate wyposażenie wnętrza szafek i szuflad. Wszystkie schowki zostały również tak rozmieszczone, by zgodnie z zasadami ergonomii jak najbardziej skrócić wędrówki po kuchni podczas przygotowywania posiłków.

 • Przechowywanie w kuchni: system idealny

  Przechowywanie w kuchni: system idealny

  Kuchnia Anety i Kamila jest najlepszym dowodem na to, że nawet w tzw. jednociągowej zabudowie można pomieścić wszystko, co potrzebne. Jak to możliwe? Trzeba dokładnie rozplanować wnętrze każdego schowka oraz zastosować nowoczesne systemy szafkowe, ułatwiające przechowywanie naczyń i produktów.

 • Przechowywanie w kuchni: bez półek

  Przechowywanie w kuchni: bez półek

  W otwartej kuchni raczej się one nie sprawdzają, bo łatwo wkrada się tam nieład. W tym wnętrzu są tylko zamykane szafki, w których pani domu może szybko schować zbędne rzeczy, gdy na przykład wpadną niezapowiedziani goście.

 • Aranżacje wnętrz: czym wykończyć ścianę nad blatem kuchennym - 10 pomysłów

  Aranżacje wnętrz: czym wykończyć ścianę nad blatem kuchennym - 10 pomysłów

  Kiedyś standardem były płytki ceramiczne. Dziś możliwości jest znacznie więcej, choćby szkło, kamień, a nawet stal. Materiały te nie tylko chronią ścianę nad blatem, bywają też ozdobą całego wnętrza - kolorową i przyciągającą wzrok.

 • Meble kuchenne: wysoka zabudowa

  Meble kuchenne: wysoka zabudowa

  Nawet mała kuchnia może pomieścić wiele, jeśli dobrze zaplanujemy zabudowę meblową. Pokazujemy dwa wnętrza, w których optymalnie zagospodarowano przestrzeń, montując szafki wiszące sięgające aż do sufitu.

 • Aranżacje wnętrz: kącik do jedzenia w kuchni - 10 inspirujących przykładów

  Aranżacje wnętrz: kącik do jedzenia w kuchni - 10 inspirujących przykładów

  Nie sztuka postawić stół w dużej kuchni. Ale co zrobić, gdy brak na niego miejsca? Wtedy trzeba znaleźć dobry pomysł na niewielki choćby stolik. Albo blat, który będzie pełnił jego funkcję.

 • Meble kuchenne: czysta biel

  Meble kuchenne: czysta biel

  Dlaczego kochamy białe kuchnie? Bo ten kolor rozjaśnia wnętrze, powiększa je optycznie i stwarza wrażenie czystości. Jeśli przełamiemy biel inną, żywą barwą, nie ma obawy, że wnętrze skojarzy się z laboratorium.

 • Pięć rzeczy, na które należy zwrócić uwagę urządzając kuchnię

  Pięć rzeczy, na które należy zwrócić uwagę urządzając kuchnię

  Kuchnia to teren "bojowy", nieustająco coś się w niej dzieje, a działania kuchenne, zwłaszcza przy większej rodzinie, wydają się nie mieć końca. Kuchnia zatem musi być bardzo praktyczna i funkcjonalna, każdy centymetr należy jak najlepiej wykorzystać, żeby później nie stracić w niej nerwów.

 • Aranżacje wnętrz: kuchnia z barkiem

  Aranżacje wnętrz: kuchnia z barkiem

  Wbrew nazwie kuchenny barek z powodzeniem może również pełnić funkcję stolika śniadaniowego. To także idealne miejsce, w którym zaproszeni na obiad goście czekają na posiłek, gawędząc z przygotowującymi go gospodarzami.

 • Oświetlenie: na kuchennym szlaku światła

  Oświetlenie: na kuchennym szlaku światła

  W kuchni światło musi padać z różnych źródeł i z różnych stron. Dobrze, gdy lampy są włączane niezależnie, bo to zapewnia większą wygodę podczas szykowania posiłków i w trakcie jedzenia.

 • Relingi: akcesoria kuchenne w zasięgu ręki

  Relingi: akcesoria kuchenne w zasięgu ręki

  Planując zagospodarowanie ściany nad blatem roboczym w kuchni, nie zapominajmy, że powinna być nie tylko efektowna, ale również funkcjonalna. Relingi i systemy do zawieszania pomogą nam mądrze wykorzystać tę przestrzeń.

 • Kuchnia w bloku

  Kuchnia w bloku

  W dzieciństwie byłam całkowicie przekonana, że na świecie istnieją tylko kuchnie zamknięte, ewentualnie z okienkiem, przez które podawało się posiłki do sąsiedniego pokoju. Taki był standard w blokowiskach z wielkiej płyty. Dziś tradycyjną kuchnię w bloku można odmienić, tworząc nowoczesne, funkcjonalne wnętrze. Naprawdę warto!

 • Kuchnia: co kryje wyspa

  Kuchnia: co kryje wyspa

  Można w niej umieścić sprzęt AGD, pojemne szafki i szuflady, może też służyć jako miejsce do jedzenia albo do pracy. Odkąd wyspa pojawiła się w naszych kuchniach, pełni coraz więcej funkcji i coraz lepiej wygląda.

 • Szafki kuchenne: gdzie trzymać butelki z winem?

  Szafki kuchenne: gdzie trzymać butelki z winem?

  Żeby wino mogło leżakować, przyda się szafka lub półki pozwalające na ułożenie butelek w odpowiedniej pozycji. A jeśli nie możemy sobie pozwolić na taki mebel, kupmy gotowy stojak - stawiany na blacie lub... zawieszany na ścianie.

 • Kuchnia w wiejskim stylu

  Kuchnia w wiejskim stylu

  Urządzenie kuchni w wiejskim stylu jest dość łatwe i przyjemne, ale wymaga sporej konsekwencji w doborze mebli, AGD czy elementów dekoracyjnych. Tylko wtedy stworzą spójną, miłą dla oka całość, przestrzeń, w której będzie się sympatycznie przebywać i smacznie gotować.