Gabinet

Gabinet - jak go urządzić. Gabinet musi sprzyjać efektywnej pracy. Czyli powinien być urządzony w taki sposób, by panował w nim nienaganny ład i porządek sprzyjające koncentracji na wykonywanych obowiązkach. Trzeba więc wybrać odpowiedni pokój - zaciszny, dobrać odpowiednie meble - przede wszystkim biurko i krzesło. Warto też zadbać o to, by było tam jak najlepiej detali rozpraszających uwagę, a jednocześnie - by to miejsce było urządzone miło i w miarę przytulnie, by chciało się tam przebywać.

Gabinet - jakie meble wybrać. Na pewno meble do gabinetu musza być przede wszystkim funkcjonalne. Warto stawiać w tym względzie na nowoczesne rozwiązania. Do nich nalezą z pewnością ustawne, proste biurka z możliwością regulacji. W małym pomieszczeniu może być to biurko naroże. Ważne jest też krzesło na kółkach oraz komody i regały na dokumenty. Powinny być jak najbardziej proste, nowoczesne i pojemne.

Gabinet - gdzie go ulokować. Gabinet powinien być ulokowany w miejscu, w którym jest cicho i spokojnie. Na pewno więc nie przy drzwiach wejściowych oraz nie w takim pomieszczeniu, którego okna wychodzą na ruchliwa ulicę. Trzeba o to zadbać, bo inaczej hałas będzie przeszkadzał nam w pracy, a dobrze wybrany pokój będzie sprzyjać koncentracji.
 • Gabinet w wersji mini

  Gabinet w wersji mini

  Wygodne miejsce do pracy urządzone w salonie, sypialni lub w pokoju nastolatka. Bardzo stylowe bądź na wskroś nowoczesne. Jego wystrój dopasujmy do własnych potrzeb i do charakteru całego wnętrza.

 • Wnętrza: 10 kącików komputerowych w różnym stylu

  Wnętrza: 10 kącików komputerowych w różnym stylu

  Nawet jeśli nie pracujesz w domu, kącik na komputer z pewnością się przyda - nie wszystkim wygodnie buszuje się po internecie z laptopem na kolanach. Taki mały aneks również można urządzić z pomysłem. Zobacz, jak zrobili to inni.

 • Wnętrza: miejsce do pracy w domu

  Wnętrza: miejsce do pracy w domu

  U mnie laptop najczęściej stoi na stole w jadalni, ale na czas posiłku przenoszę go do innego pomieszczenia. Ponieważ to niewygodne rozwiązanie, postanowiłam przy najbliższym remoncie urządzić stały kąt do pracy - w sypialni albo przedpokoju. Ciekawe inspiracje znalazłam we wnętrzach prezentowanych na następnych stronach.

 • Wystrój wnętrz: domowe miejsce do pracy

  Wystrój wnętrz: domowe miejsce do pracy

  Szczęśliwcy mogą urządzić gabinet w osobnym pokoju. Większość jest jednak zmuszona przeznaczyć na aneks do pracy kącik w wybranym pomieszczeniu. I jednym, i drugim podpowiadamy, jak go efektownie zaaranżować.

 • Gabinet bez gabinetu: urządzamy kącik do pracy

  Gabinet bez gabinetu: urządzamy kącik do pracy

  Nikt nie lubi zabierać pracy do domu, ale czasem nie ma innego wyjścia. Gorzej jak w mieszkaniu nie ma miejsca na osobny gabinet. Pokazujemy jak urządzić kącik do pracy nawet w małych wnętrzach.

 • Aranżacje wnętrz: zaciszne biuro w mieszkaniu

  Aranżacje wnętrz: zaciszne biuro w mieszkaniu

  Niektórzy muszą mieć w mieszkaniu gabinet, bo ze względu na wykonywany zawód, pracują głównie w domu. Inni chcą go mieć, bo lubią mieć pod ręką książki, komputer i inne akcesoria. I przede wszystkim wyłączyć się czasowo z życia rodzinnego, oddając się lekturze czy swojej pasji. I dla jednych i dla drugich wybraliśmy stylowe pokoje do pracy.

 • Weź udział w sondażu: biurko czy stół

  Weź udział w sondażu: biurko czy stół

  Jeżeli pracujesz w domu, to...

 • Miejsce do pracy - drobiazgi na biurko

  Miejsce do pracy - drobiazgi na biurko

  Trudno o efektywną pracę, jeśli nie wspiera nas zwarta drużyna zawsze gotowa do pomocy - segregatory, półeczki, pojemniki na długopisy i ołówki, notatniki.

 • Miejsce do pracy - krzesła

  Miejsce do pracy - krzesła

  Aby czuć się komfortowo przy pracy, potrzebne jest komfortowe krzesło. Najlepiej obrotowe, na kółkach, z regulowanym siedziskiem, oparciem i podłokietnikami.

 • Miejsce do pracy - biurka

  Miejsce do pracy - biurka

  Wygląd biurka ma oczywiście duże znaczenie, jednak ważniejsza od designu jest choćby wielkość i wysokość blatu oraz dodatkowe wyposażenie. Dopasujmy biurko do swojego wzrostu i do rodzaju wykonywanej pracy.

 • Miejsce pracy - lampki

  Miejsce pracy - lampki

  Zadbajmy o dobre światło w miejscu, w którym pracujemy. Najlepsze są lampki z ruchomym ramieniem, pozwalające precyzyjnie oświetlić wybraną część blatu.

 • Miejsce do pracy

  Miejsce do pracy

  Coraz częściej praca zawodowa towarzyszy nam w domu, dlatego urządzając mieszkanie, warto pomyśleć o prywatnym biurze, które zapewni odpowiednie warunki sprzyjające skupieniu i wyciszeniu...

 • Gabinet w sypialni

  Gabinet w sypialni

  W tym pokoju zgodnie sąsiadują ze sobą nie tylko biurko i łóżko, ale również barwy - czerwień, dająca energię do pracy w dzień, oraz zieleń, która wycisza wieczorem.

 • Gabinet za przesuwnymi drzwiami

  Gabinet za przesuwnymi drzwiami

  Wystarczy zamknąć drzwi, żeby miejsce do pracy całkowicie zniknęło z oczu. Ale nawet kiedy są otwarte, biurko z powodzeniem może udawać zupełnie inny mebel.

 • Kąt do pracy w salonie

  Kąt do pracy w salonie

  Kąt do pracy w pokoju dziennym czy też miejsce do wypoczynku w gabinecie? Zależy od pory dnia. Zaletą takiego wnętrza jest niewątpliwie to, że podczas przerwy w intensywnej pracy można sobie uciąć pokrzepiającą drzemkę.

 • Gabinet otwarty na salon

  Gabinet otwarty na salon

  Co zrobić, gdy musimy pracować w domu, a nie chcemy izolować się od rodzinnego życia? Oto oryginalny sposób na rozwiązanie tego dylematu - przeszklony kubik, który zapewni spokój i komfort pracy, ale nie pozbawi nas kontaktu z domownikami. Przynajmniej wzrokowego.

 • Gabinet z kącikiem wypoczynkowym

  Gabinet z kącikiem wypoczynkowym

  Pan domu właściwie nie rozstaje się z pracą - nie tylko przynosi ją do domu, ale poświęca jej jeszcze długie nocne godziny. Na szczęście ma do dyspozycji osobny gabinet.

 • Biurko z ogrodem w tle

  Biurko z ogrodem w tle

  Dobre widoki nie tylko na satysfakcjonującą pracę, ale także na bujną zieleń za oknami. Jak mówi gospodyni, nic tak nie odpręża jak rzut oka na ogród tuż za szybą.

 • Czytelnia przy salonie

  Czytelnia przy salonie

  Meble z historią, za oknem rozległy ogród. Miało być przytulnie i bardzo osobiście. I tak właśnie jest.

 • Gabinecik dla ucznia

  Gabinecik dla ucznia

  Uczeń to także człowiek pracy i z całą pewnością zasługuje na wygodny gabinecik. A że nie samą nauką młody człowiek żyje, w pokoju musi być jeszcze aneks sypialny, szafa oraz... Przestrzeń. Tutaj jest ona również za oknem.

 • Domowe biuro dla dwojga

  Domowe biuro dla dwojga

  Gospodarze pracują w domu, jeden z pokoi musieli więc przeznaczyć na gabinet. Atmosferę tego prywatnego biura ociepla pokaźna biblioteka i stylowy kącik do czytania. Krótko mówiąc, udało się tu połączyć przyjemne z pożytecznym.

 • Wnętrza z miejscem do pracy

  Wnętrza z miejscem do pracy

  Możemy je urządzić w salonie, sypialni lub w pokoju nastolatka. Bardzo stylowym bądź na wskroś nowoczesnym. Jego wystrój dopasujmy do własnych potrzeb i do charakteru całego pomieszczenia.

 • Gabinet z biblioteką

  Gabinet z biblioteką

  Atmosferę sprzyjającą skupieniu zapewniają tutaj kolory, które nie rozpraszają uwagi, i drzwi z hartowanego szkła. Wystarczy je zamknąć i już można przystąpić do pracy.

 • Salon z miejscem do pracy

  Salon z miejscem do pracy

  Elegancka kanapa i praktyczne biurko - coraz częściej musimy je pomieścić w pokoju dziennym. Jak zaaranżować miejsce do pracy, by reprezentacyjne wnętrze nie straciło charakteru?

 • Salon, jadalnia i biuro

  Salon, jadalnia i biuro

  Co zrobić, by pokój dzienny pełnił kilka funkcji, nie tracąc przy tym na atrakcyjności? Sąsiednie aneksy muszą być spójne stylistycznie, zachowując przy tym odrębność związaną z przeznaczeniem. Tutaj się to udało.

 • Znikający gabinet

  Znikający gabinet

  Biurko, które znika, kiedy go nie używamy, to dla osób sporadycznie pracujących w domu idealna propozycja. A gdyby jeszcze na czas pracy można było je odizolować - to już prawdziwy ideał.

 • Gabinet otwarty na salon

  Gabinet otwarty na salon

  Praca, oglądanie telewizji, przygotowywanie i spożywanie posiłków - jak pogodzić te czynności w jednej wspólnej przestrzeni?

 • Prawie gabinet

  Prawie gabinet

  Miejsce do wypoczynku w gabinecie czy może kąt do pracy w pokoju dziennym? Raczej jedno i drugie we wspólnym pomieszczeniu.

 • Biurko w salonie

  Biurko w salonie

  Nie każdy może się cieszyć osobnym gabinetem. Jeśli go nie mamy, miejsca na biurko lub choćby na blat do pracy musimy poszukać gdzie indziej. Prywatne biuro stosunkowo łatwo urządzić w pokoju dziennym, bo jest to zazwyczaj największe pomieszczenie w mieszkaniu, umeblowane sprzętami łatwymi do przestawiania.

 • Mieszkanie: kącik do pracy

  Mieszkanie: kącik do pracy

  Oto przykłady aranżacji miejsca do pracy w różnych pomieszczeniach. To dość często spotykane rozwiązania, bo w czasach, gdy pracujemy głównie na komputerach, tak naprawdę wystarczy jedynie pomysłowo wkomponować w przestrzeń wnętrza blat, na którym stanie urządzenie. Pokazane przez nas kąciki w pełni spełniają oczekiwania gospodarzy - są nie tylko wygodne, ale też, co istotne, dobrze oświetlone.