Przytulny pokój tanim kosztem

PRZED ZMIANĄ. Przypadkowo dobrane meble różniące się stylem, materiałem i barwą, mnóstwo rzeczy (czy na pewno niezbędnych?) poukładanych w każdym wolnym miejscu - wielofunkcyjny pokój dzienny zdecydowanie nie był przytulny i nie zachęcał do wypoczynku.

PRZED ZMIANĄ. Przypadkowo dobrane meble różniące się stylem, materiałem i barwą, mnóstwo rzeczy (czy na pewno niezbędnych?) poukładanych w każdym wolnym miejscu - wielofunkcyjny pokój dzienny zdecydowanie nie był przytulny i... (Tekst: Elżbieta Błasikiewicz Stylizacja: Aneta Kosiba Zdjęcia: Marcin Urban)

Nie zawsze konieczny jest remont pomieszczenia i wymiana mebli. Często wystarczy tylko przestawić stół albo komodę i pozbyć się przedmiotów, które nie pasują do wystroju wnętrza. Tak zrobiła nasza stylistka udowadniając, że zmiana na lepsze nie musi rujnować portfela.

Aneta Kosiba, architekt wnętrz: Przemiana tego nieatrakcyjnego pokoju w miłe dla oka wnętrze nie była łatwym zadaniem. Największym problemem był niski budżet - to uniemożliwiło zakup nowych mebli, które zastąpiłyby stare sprzęty, mocno już zużyte i niepasujące do siebie. Musiałam więc ograniczyć się do kosmetycznych zmian. Zaczęłam od... porządków. Stosy rzeczy zalegających na podłodze i na regaliku schowałam w innych miejscach, a ściany odświeżyłam, co nie kosztowało dużo. Resztę pieniędzy mogłam przeznaczyć na zabiegi upiększające. W efekcie pojawiły się nowe zasłony w oknie, skóra na podłodze, narzuta na mocno wyeksploatowanej kanapie i kilka dekoracyjnych drobiazgów, a z mebli - jedynie trzy krzesła. To wystarczyło, by wnętrze nabrało wyrazu.

 

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (3)
Przytulny pokój tanim kosztem
Zaloguj się
 • real.avalanche

  Oceniono 23 razy 21

  Gdyby nie to martwe zwierzę na podłodze, to mogłoby być.

 • awe26

  Oceniono 14 razy 12

  Co robią z tym wszystkim z kanapy jak chcą na niej usiąść? Czy siadają na brzeżku?

 • lm648

  Oceniono 7 razy 1

  .... no quźwa :) jestem pod wrażeniem!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX