10 pomysłów na wykończenie ściany nad blatem kuchennym

CEGŁA. Odsłonięta cegła na ścianie nad blatem została ujęta w dębową ramę, która służy jako półka. Fakturę cegieł wydobywa światło LED-ów zainstalowanych za ramą.

CEGŁA. Odsłonięta cegła na ścianie nad blatem została ujęta w dębową ramę, która służy jako półka. Fakturę cegieł wydobywa światło LED-ów zainstalowanych za ramą. (Łukasz Zandecki)

W wykańczaniu ściany nad kuchennym blatem standardem były płytki ceramiczne. Dziś możliwości jest znacznie więcej, choćby szkło, kamień, a nawet stal. Materiały te nie tylko chronią ścianę nad blatem, bywają też ozdobą całego wnętrza - kolorową i przyciągającą wzrok.

ŚCIANA kuchenna nad blatem to miejsce szczególnie narażone na zachlapanie i zabrudzenie. Jest także niezwykle ważne ze względów czysto aranżacyjnych. Położony tam materiał musi być odporny na plamy i częste mycie. Ścianę kuchenną nad blatem wykańcza się najczęściej płytkami ceramicznymi. Ta metoda jest najbardziej utrwaloną, jednak nie jedyną. Zebraliśmy 10 pomysłów na wykończenie kuchennej ściany.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (2)
10 pomysłów na wykończenie ściany nad blatem kuchennym
Zaloguj się
  • eend

    Oceniono 11 razy 5

    Zdj 10 to zabiegowy , ginekologia czy weterynarz ?

  • aleksandra.1986

    Oceniono 5 razy -5

    Najbardziej podobają mi się dekoracyjne panele szklane. Ich największym atutem jest możliwość wyboru dowolnej grafiki, dzięki czemu są one oryginalne i stanowią element, który wyróżnia ją spośród różnych pomieszczeń. Mogą być one wykonane z hartowanej tafli szkła bądź szkła klejonego/laminowanego. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na stronie internetowej firmy eskatt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Urządzenia do zabudowy

Funkcjonalność na najwyższym poziomie

Zlewozmywaki, baterie i akcesoria

Im większy wybór, tym lepiej dopasujesz wykończenie zlewozmywaka do indywidualnych potrzeb i gustu