Murowane szafki - sposób na niepowtarzalną kuchnię

Wyspa w nowocześnie urządzonej kuchni została wymurowana z cegły rozbiórkowej. Przykryto ją drewnianym blatem, takim samym jak szafki w głównym ciągu roboczym. Dzięki temu wyspa tworzy spójną całość z resztą zabudowy.

Wyspa w nowocześnie urządzonej kuchni została wymurowana z cegły rozbiórkowej. Przykryto ją drewnianym blatem, takim samym jak szafki w głównym ciągu roboczym. Dzięki temu wyspa tworzy spójną całość z resztą zabudowy. (fot. Sylwester Rejmer)

Jeśli chcesz mieć naprawdę oryginalną kuchnię, nie kupuj gotowych szafek - wymuruj ścianki i zamontuj w nich fronty. Takie konstrukcje widuje się zwykle we wnętrzach urządzonych w stylu wiejskim, sprawdzą się jednak również w innych stylach.

Murowaną zabudowę kuchni można wykonać z bloczków betonu komórkowego, dzięki czemu uzyskamy gładką powierzchnię, której można nadać dowolny kolor. Można też wykorzystać cegłę pełną i w zależności od stylu kuchni pozostawić jej naturalny kolor, bądź malując ją na wybrany odcień. Wtedy taka zabudowa zyska bardziej nowoczesny, industrialny wyraz.


Zalety murowanej kuchni
:
- trwałość,
- można ją wybudować samodzielnie,
- cena: koszty takiej zabudowy są nieco niższe od tradycyjnej,

- oryginalny charakter,
- można ją malować.

 

PRZEJDŹ DO GALERII >>

 

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (8)
Murowane szafki - sposób na niepowtarzalną kuchnię
Zaloguj się
 • amarga

  Oceniono 67 razy 55

  Medal dla projektanta, który wymyślił otwarte szafki dolne w aneksie kuchennym. Podziwiam jego zmysł funkcjonalności. W ich zakamarkach zbiorą się wszystkie kurze z całego salonu - będzie można oszczędzić na odkurzaczu. Brud i bakterie (wniesione na butach) osadzone na naczyniach w naturalny sposób wzmocnią odporność właściciela kuchni na zatrucia pokarmowe. Ustawienie talerzy na najniższej półce daje gwarancję tysiąca i jednego skłonu dziennie - gratisowa siłownia dla wymagających i przyszłe źródło przychodów dla specjalisty od leczenia zwyrodnień kręgosłupa. Z kolei głęboka półka na kubki to hołd dla miłośników nurkowania. Natomiast w ujęciu całościowym taka "wystawka" garnków i salaterek na salon to z pewnością nowy trend z zakresu niebanalnych dekoracji wnętrz. Dla mnie - rewela!

 • qqryqq

  Oceniono 46 razy 26

  Jasne, w swoim mieszkanku gdzie każdy m2 się liczy na wagę złota, gdzie płacąc 8 tyś za możliwość postawienia pralki w łazience (szacując koszt metra kwadratowego) starasz się upchnąć wszystko jak najsprytniej, walnij se szafkę z cegły, która nie dość że nie będzie do przestawienia, to jeszcze będzie zbierać wszystkie kurze. Dramat ...

 • Krystyna Słowik

  Oceniono 5 razy 3

  Autor/ autorka tego artykułu napisała głupoty po niedokładnym obejrzeniu zebranych i zamieszczonych zdjęć. Kuchnie z murkami to taka optyczna współczesna mistyfikacja "murków", która pojawiła się u nas kilkanaście lat temu. " Murki" są tu udawane a koszty kuchni z murkami jest o wiele droższa od kuchni bez murków. Murki są dodane do szafek kuchennych i zazwyczaj nie murowane, tylko budowane z płyty meblowej i okładane płytkami ceglanymi lub ceramicznymi albo malowane. Murowanie z cegły bardzo utrudnia a czasem uniemożliwia montaż szafek, podłączenia instalacji oraz prawidłowe rozwiązania ergonomiczne. Efekt kuchni z murkami polega właśnie na miłym oszustwie i udawaniu murków, jest ciekawy, ale kosztowny, a rozpropagowali go z powodzeniem Włosi a zdolni Polacy podpatrzyli.
  Z pozdrowieniami , była projektantka kuchni.

 • poprostuczlowiek

  Oceniono 4 razy 2

  Cegla, tak ale w tanim domku. Ten prezentowany grzmot zajmuje cenna powierzchnie mieszkalna i jest bardzo niepraktyczny.

 • duch87

  Oceniono 14 razy 0

  Zamiast murować taką szafkę można ją wykończyć kamieniem stara cegła - taniej i mniej brudu ;).

 • Beata Starużyk

  Oceniono 19 razy -19

  bardzo innowacyjny sposób, tylko wnętrze zrobiło sie troche taki surowe, ja bym je ciut ożywiła. Ostatnio robiłam zakupy na promocjach w sklepie Dajar, takie rewelacyjne rzeczy do kuchni wynalazłam tam, ze byłam w szoku, podobnie jak w home&you, ale taniej jest :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Urządzenia do zabudowy

Funkcjonalność na najwyższym poziomie

Zlewozmywaki, baterie i akcesoria

Im większy wybór, tym lepiej dopasujesz wykończenie zlewozmywaka do indywidualnych potrzeb i gustu