Mieszkanie na 15 m kw. Mikroskopijna ale wygodna kawalerka

Kawalerka Marii ma zaledwie 15,5 m kw. Dobry projekt mieszkania sprawił, że na mikroskopijnej powierzchni zmieściło się wszystko, co potrzebne do wygodnego życia.

Malutkie mieszkanie w bloku. Czy w na 15 m kw. można wygodnie mieszkać? Okazuje się, że tak. Ta kawalerka w Warszawie stanowi na to najlepszy dowód. Pierwsze mieszkanie Marii zostało urządzone tak, że niczego tu nie brakuje, a mała powierzchnia nie doskwiera.

Plan mieszkania: 15,5 m kw.

Kawalerka na nowy początek

Gospodyni przez kilka mieszkała w Holandii, do której pojechała z miłości do chłopaka. Uczucie przeminęło, ale Rotterdam tak się jej spodobał, że postanowiła zostać w nim na stałe. Zaczęła jednak tęsknić za rodzinnym krajem. Rzuciła więc nieźle płatną pracę i zaryzykowała rozpoczęcie wszystkiego od nowa w Polsce. Na szczęście miała trochę oszczędności; część z nich przeznaczyła na rozkręcenie własnego biznesu, a za resztę kupiła mieszkanie - zaledwie 15,5-metrowe, ale uznała, że na początek takie w zupełności jej wystarczy.

 

 

Mieszkanie urządzone z pomysłem

O pomoc w urządzeniu wnętrza poprosiła projektantki, które zadbały, by w malutkiej kawalerce niczego jej nie brakowało. Przede wszystkim wykorzystały największy atut mieszkania - wysokość 3,3 metra. Zbudowana w nim antresola, przeznaczona na sypialnię, zwiększyła powierzchnię użytkową pokoju i ułatwiła funkcjonalne zaaranżowanie reszty tego pomieszczenia. W rezultacie Maria ma nie tylko dobre warunki do odpoczynku i okazjonalnej pracy; w każdej chwili może też przenocować holenderskich przyjaciół, którzy chętnie wpadają do niej w odwiedziny.

ZOBACZ ZDJĘCIA MIESZKANIA >>

Więcej o:
Komentarze (12)
Mieszkanie na 15 m kw. Mikroskopijna ale wygodna kawalerka
Zaloguj się
 • grabnik

  Oceniono 39 razy 35

  Rzeczywiście mikroskopijna, ale bardzo dobrze zagospodarowana przestrzeń. Oczywiście, nie wyobrażam sobie mieszkania tam "na całe życie"; ale jako przejściówka - jak najbardziej.

 • monikaaleksandra

  Oceniono 17 razy 9

  Dla singla lub nawet dla pary na początek - to jest naprawdę bardzo fajne mieszkanie!

 • hazaja

  Oceniono 11 razy 7

  To takie teoretyczne 16 mkw, bo to chyba kamienica z tak wysokim sufitem.

 • jeak

  Oceniono 3 razy 3

  Dlaczego nie podajecie wymiarów ?!
  Mieszkanie wydaje się większe niż 15m2, należy również doliczyć powierzchnię antresoli.

 • 5th_element

  Oceniono 6 razy 2

  Bardzo bardzo ładnie. Dodałabym jedynie jakieś szare beże zamiast tej bieli gdzieniegdzie by biel po oczach nie biła ale wreszcie widzę pomysłowość arcitekta a nie sztampę i na dodatek ładne wykonanie.

 • aqua

  Oceniono 3 razy 1

  No to się zdziwiłem, tak jak za komuny, 8 m2 się należy na osobę:))) bo reszta to kibelek i przedpokój.

 • renatka_85

  Oceniono 17 razy -1

  A ja mam pytanie apropo okapów kuchennych w takim pomieszczeniu. Tutaj nie zauważyłam? Pytam, bo właśnie do takiego przeprowadzać się będę, a lubię gotować i co - okno mam za każdym razem otwierać?

 • ekunsa

  Oceniono 6 razy -2

  mogła urządzić za 10 tys. i za pozostałe 20 tysięcy kupić mieszkanie większe o parę metrów. Wystrój mozna po kolei na spokojnie zrobić z czasem, ale metry trzeba kupić od razu.

 • gazeta1960

  Oceniono 3 razy -3

  "Aby zwiększyć liczbę schowków, pod górnymi szafkami umieszczono rząd półek". Niby tak, ale gdyby szafki były "dłuższe na wysokość-że tak powiem), to wyszłoby na to samo, nieprawdaż? Lekkości dodało, to fakt, ale możliwości kurzenia i oblepiania cząstkami spalonego oleju rzeczy umieszczanych na tych półkach także dodało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX