Pomysły na dekoracje okien. Firany, zasłony, a może coś innego?

red.
30.03.2016 15:32
A A A
W jasnym wnętrzu wprowadzono długie, gładkie matowe zasłony oraz rolety rzymskie w innym odcieniu z szorstkiej tkaniny

W jasnym wnętrzu wprowadzono długie, gładkie matowe zasłony oraz rolety rzymskie w innym odcieniu z szorstkiej tkaniny (fot. Vadain)

Odpowiednia dekoracja okien może być kluczowa dla aranżacji całego wnętrza. Podpowiadamy gotowe rozwiązania do różnych pomieszczeń.

W oknie możemy zawiesić zasłonki, firany, rolety, rolety rzymskie, żaluzje, plisy i wiele innych. Wybór powinny determinować względy funkcjonalne i estetyczne. Kluczowym kryterium jest to czy dekoracja ma pełnić także funkcje zaciemniające. Jeśli tak odpadają same firanki, cienkie zasłony i kunsztownie drapowane tkaniny. Następnie należy wziąć pod uwagę rodzaj pomieszczenia, układ okien i położenie pokoju. To pozwoli nam dobrać grubość tkanin oraz rodzaj zaciemnienia w zależności od nasłonecznienie pomieszczenia. Dopiero wtedy można się zastanawiać nad stylem i względami dekoracyjnymi.

Najpopularniejszym rozwiązaniem pozostają zasłony i firany, choć z tych drugich coraz więcej osób rezygnuje. Zamiast nich pojawiają się w oknach rolety, żaluzje, plisy i inne rozwiązania.

Wybraliśmy 20 propozycji, którymi warto się inspirować.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Zobacz także

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (2)
Zaloguj się
  • Anna Kaczorowska

    0

    Ja zdecydowałam się sama zrobić panel firanowy do swojego salonu. :) Znalazłam fajny przepis na stronie przepisnaszycie.pl i wydaje mi się, że nie powinno być to trudne. A przynajmniej będę miała satysfakcję, że zrobiłam sama :)

  • mrzawka34

    Oceniono 10 razy -10

    ciekawym pomysłem na dekoracje okien sa rolety i fotorolety dekea. Dobrze sie prezentują szczegolnie w oknach dachowych www.dekea.pl/pl/dzial/fotorolety-rolety-okienne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX