Kawalerka z antresolą na niespełna 20 m kw.

01.09.2016 07:56
Kawalerka z antresolą. Jednym z głównych materiałów jest OSB

Kawalerka z antresolą. Jednym z głównych materiałów jest OSB (Bernadetta Ciochoń/www.ciochon-studio.pl)

Niespełna 20-metrowa kawalerka w centrum Krakowa. Nie było tu kuchni ani łazienki, a jedynie mała toaleta. Mieszkanie przeszło całkowitą metamorfozę. Dzięki antresoli i niestandardowym rozwiązaniom udało się uzyskać dodatkową przestrzeń.

W jednopokojowym mieszkaniu z bardzo małą toaletą w Krakowie nie było kuchni ani łazienki, gdyż lokal był wynajmowany na biuro. Żeby można było w nim mieszkać, należało przeprowadzić gruntowny remont. Standardowe rozwiązania nie wchodziły w grę. Projektantka Bernadetta Ciochoń musiała sięgną po nietypowe pomysły.

Antresola w kawalerce

Zamiast rozbudowywać toaletę do rozmiarów funkcjonalnej łazienki, zdecydowano się na wyznaczenie miejsca na sam prysznic. Takie rozwiązanie było zdecydowanie tańsze, nie wymagało burzenia ścian i okazało się funkcjonalne. Dla uzyskania dodatkowej przestrzeni wprowadzono antresolę, na co pozwoliła wysokość mieszkania.

plan mieszkania, kawalerkaBernadetta Ciochoń/www.ciochon-studio.pl

Na antresoli umieszczono dwuosobowy materac, a pod nią zmieściła się w pełni wyposażona kuchnia, wspominany wcześniej prysznic i pojemna szafa z przesuwanymi drzwiami.

Projektantka zadbała o to, aby w mieszkaniu nie zabrakło miejsca na przechowywanie. Chciała, żeby mogły tu mieszkać dwie osoby. Dlatego też zadbano o staranne wyposażenie kuchni - tu naprawdę można wygodnie gotować.

Umieszczając sypialnię na antresoli, można było część pokoju przeznaczyć na strefę wypoczynkową z kanapą i stolikiem kawowym. Na przeciwległej ścianie zawieszono telewizor, a pod nim umieszczono komodę. Całość zaaranżowano w nowoczesnej stylistyce i jasnych barwach. W budowie antresoli wykorzystano płytę OSB. Teraz mieszkanie jest wygodne i przytulne i co najważniejsze bardzo pomysłowe.

PROJEKT: Bernadetta Ciochoń, www.ciochon-studio.pl
www.facebook.com/Ciochon.Studio

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Komentarze (19)
Kawalerka z antresolą na niespełna 20 m kw.
Zaloguj się
 • needmoney

  Oceniono 39 razy 35

  Można przeżyć w takim "mieszkaniu" ale nie da się żyć ...

 • the_incognito

  Oceniono 31 razy 29

  Przede wszystkim kolejny artykuł, jak można "zmienić" wysokie mieszkanie - czy na 2,5 metra wysokości też by się udało ? Po drugie - mi osobiście nie podoba się wykończenie płytami OSB, bardziej pasują do magazynu niż do domu.

 • allanek

  Oceniono 41 razy 29

  Świetny box więzienny, dobrze skomponowany z kratą w oknie

 • ellojzy

  Oceniono 24 razy 18

  Najważniejsze, że zmieścił się telewizor i czarna ściana do pisania kredą...

 • Mo S

  Oceniono 22 razy 16

  hmmm....takie powierchnie to dobre dla studenta, gietkiego i gibkiego, z zamknietymi oczami pomykajacego po drabinach.....ALE to nie umniejsza faktu ze naleza sie oklaski na stojaco dla architekta, ktory rozplanowal ta dziuple

 • jawanda

  Oceniono 9 razy 9

  Mieszkanie w sam raz dla studenta ew. pary studentów.Tanie w eksploatacji.Mnie osobiście spanie na antresoli "zabiłoby".Jednak oklaski dla architekta za tę metamorfozę,jak ktoś zauważył wyżej ,na stojąco.Jest wszystko toaleta,osobna łazienka,sypialnia,kuchnia i część dzienna.Brawo!

 • marple_jane

  Oceniono 8 razy 8

  Pomysł z anteresolą i aneksem w prysznicowym super. Prosto, możliwie tanio i funcjonalnie.Wszystkim zaś obecnym powszechnie forumowym malkontentom i krytykantom przypomnę,że mieszkanie ma mniej niż 20m2 i raczej nie jest w stanie zapewnić komfortu wielodzietnej rodzinie z babcią ,gosposią ,kotem, psem, i wszystkim innym oczekującym cudów:) To tylko 4x5m.

 • ultraviolet24

  Oceniono 12 razy 8

  Mieszkanie świetne dla studenta który umie szanować meble i sprzęty.

  Życzę powodzenia gdy ten student zechce założyć rodzinę, mieć dwójkę dzieci, psa i kota!

 • lucyna_n

  Oceniono 4 razy 4

  Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś płyta OSB, ze względu na zawartość formaldehydu, miała ograniczenia w zakresie stosowania w pomieszczeniach wewnętrznych przeznaczonych na pobyt w nich ludzi. Ja bym tej płyty w mieszkaniu sobie nie wstawiała. Podobnie taka pionowa drabina, kwestią czasu jest to kiedy się z niej zleci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX