Metamorfoza kuchni i łazienki w mieszkaniu w bloku

21.11.2016 11:42
Metamorfoza mieszkania w bloku

Metamorfoza mieszkania w bloku (projekt i aranżacja: Kliff Design, zdjęcia: Michał Sygut)

Wcześniej w łazience dominowały granatowe płytki, a w kuchni niemodna boazeria. Nieciekawe wnętrza zamieniono w nowoczesną i szykowną przestrzeń.

Staromodna boazeria, podniszczone meble i zły układ przestrzenny powodowały, że długa KUCHNIA w katowickim bloku wyglądała zwyczajnie źle, a gotowanie w niej nastręczało wielu trudności. Nie lepiej było w zatłoczonej i wyłożonej nieciekawymi płytkami łazience.

Właściciele postanowili przeprowadzić gruntowny remont i nadać swoim wnętrzom nowe oblicze. "Projekt polegał na uporządkowaniu i ujednoliceniu przestrzeni strefy wejściowej, kuchni oraz łazienki w mieszkaniu w bloku" - podają projektanci z Kliff Design, którzy podjęli się zadania.

Przede wszystkim wyrzucono dotychczasowe meble, skuto stare kafelki i zdjęto boazerię ze ściany. Już te zabiegi wystarczyły, żeby we wnętrzach pojaśniało. Kuchnię i łazienkę urządzono w stylu nowoczesnym, ale i przyjaznym zarazem. We wszystkich pomieszczeniach na podłodze zastosowano grafitowe płytki gresowe, a ściany pomalowano w odcieniach bieli, szarości i grafitu. Oba pomieszczenia spajają także jednolite, nastrojowe oprawy oświetleniowe.

Kuchnia utrzymana została w odcieniach bieli i delikatnych szarości. Wprowadzono nowoczesne szafki o połyskujących frontach, a na końcu pomieszczenia ustawiono blat barowy z dwoma hokerami. Dzięki temu właściciele mogą spożywać poranną kawę, rozkoszując się widokiem na panoramę Katowic. O ostatecznym wyrazie tego pomieszczenia przesądzają dodatki, przede wszystkim trójwymiarowe płytki nad blatem. Efektownie załamuje się na nich światło, co ożywia całą stylizację.

W łazience zagospodarowano jedną ścinę pod zabudowę meblową z górnymi szafkami z lustrem, chowając tym samym wszystkie niezbędne sprzęty łącznie z koszem na ubrania do prania. Wannę zastąpiono narożną kabiną prysznicową, która została wyłożona zielonymi płytkami. Kolor zdecydowanie ożywia stonowaną aranżację i dodaje jej wyrazistości.

Całe mieszkanie zyskało na stylu i wyrazie. Teraz mieszkańcy mogą się cieszyć większą przestrzenią, dzięki lepiej rozplanowanej powierzchni i kojącą zmysły kolorystyką.

Źródło: www.kliffdesign.pl

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Komentarze (11)
Metamorfoza kuchni i łazienki w mieszkaniu w bloku
Zaloguj się
 • srumbelek

  Oceniono 26 razy 18

  Na zdjęciu 14, w odbiciu w lustrze, widać paskudną rurę nad kabiną prysznicową.
  Jak można było zrobić taką ohydę i chwalić się "metamorfozą"?

  Ale, ale, niespodzianka!
  Na kolejnym zdjęciu (nr.15) ktoś chamsko "wygumkował" tę rurę w Photoshop-ie. Już nie widać srebrnej rury, ale pozostało jej cień i odbicie widoczne na kafelkach.
  Brawo wy... :)

 • shipa

  Oceniono 23 razy 11

  Bardzo ladna renowacja, i wydaje sie byc funkcjonalna, w przeciwienstwie do wielu, ktorych celem wydaje sie byc ewentualna fotogenicznosc wnetrza w przeciwienstwie do praktycznych aspektow mieszkania.

 • colonel_kurtz

  Oceniono 12 razy 8

  Jak na prosektorium, to całkiem przytulnie!
  Piękna paleta kolorów, wszędzie szary z oryginalnym przełamaniem zielonym albo bielą. Niespotykana farba tablicowa, wspaniale zagospodarowany kąt pod oknem tuż pod tablicą. Pięknie podkreślono urodę rur w kuchni, natomiast należy docenić szybkość zmian - nad prysznicem na fotce 14 jest piękna rura od piecyka gazowego, natomiast na następnym został po niej tylko cień :-) bardzo sprawna ekipa remontowa, szybsza od światła. Ciekawe w ilu poprzednich artykułach ta sama ekipa też tak remontowała.
  Naprawdę, wnętrza bardzo oryginalne, jak kolejne od 20 lat katalogi ikea. W dużym pokoju pewnie będzie stolik z palet i skrzynki po jabłkach, dla odróżnienia się od innych. Brawo panie Januszu, brawo!

 • befata

  Oceniono 2 razy 2

  czy ktoś z tych projektantów widział małe mieszkanie? i potrafi je urządzić tak, żeby oprócz pięknych mebli były szafki na ubrania, ręczniki, garnki, talerze, buty, było gdzie spać i odpocząć. 32m2 dwa pokoje, kucnia, łazienka i przedpokój to jest małe mieszkanie. Na tym zdjęciu kuchnia jest większa od mojego małego pokoju. Podoba mi się ta przerobiona łazienka, tylko gdzie domownicy mają suszyć pranie? drodzy projektanci - projektujcie mieszkania w których da się żyć na co dzień a nie tylko je oglądać jak dzieło sztuki.

 • nek-ko

  Oceniono 2 razy 2

  Rura na zdjęciu 14 musi być - musieli podpiąć się do pionu przydzielonego do swojego mieszkania. Nie rozumiem natomiast, dlaczego - skoro przesuwali piecyk łazienkowy (więc musieli ingerować w instalację gazową) - nie wymienili od razu rur gazowych w kuchni - spawane w miedzi nie muszą być odkryte i nie straszyłyby nad szafkami. "Podoba mi się" natomiast instalacja elektryczna - pierwsza kontrola uziemienia ze spółdzielni i dostaną nakaz wymiany gniazdek na IP44 z klapką.

 • lech2011

  Oceniono 8 razy 2

  "Małe wnętrza w bloku wyglądały nieciekawie. "

  a ile tych wnętrz tam było ?

 • josemari

  Oceniono 7 razy 1

  hehe rodzinka 2+ kundel

 • Andrzej Łyda

  Oceniono 15 razy 1

  Bardzo to kiepskie. Kolorystyka i projekt godny Janusza - architekta wnętrz. Rura od gazu na widoku, niedomykające sie szafki, brodzik na wysokości 40 cm. Kafelki pod prysznicem szkoda gadać. Kolory wnętrz dobierał chyba daltonista. Przyjdźcie do mnie pokaże wam jak wyglada metamorfoza wnętrza w bloku.

 • rom50

  Oceniono 11 razy -1

  Metamorfoza super.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX