;

Metamorfoza kuchni w bloku w jeden weekend

Kuchnia po metamorfozie

Kuchnia po metamorfozie (fot. Anna Drozd, panitopotrafi.blogspot.com)

Kuchnię w bloku odmieniono nie do poznania w jeden weekend, dosłownie za grosze. Przeciętne pomieszczenie wygląda teraz stylowo i modnie. Jak tego dokonano?

Niewielka kuchnia w bloku wyglądała bardzo przeciętnie. Dość wąskie i długie pomieszczenie z jednej strony zabudowano ciężkawymi szafkami, w które wpleciono AGD. Tej kuchni nic nie wyróżniało - ani meble, ani kolorystyka, ani aranżacja. Autorki bloga Anna Drozd i Beata Łańcuchowska panitopotrafi.blogspot.com postanowiły to zmienić, więc przeprowadziły niskobudżetową metamorfozę. Całość kosztowała tyle co zakup farb, czyli łącznie 800 zł. Wydaje się jednak, jakby zmieniono wszystko!

>>>Potrzebujesz gotówki na remont? Sprawdź ofertę pożyczki!*

Aby odmienić niemodną kuchnię, autorki metamorfozy wykorzystały farby renowacyjne V33 - zarówno do mebli, jak i do płytek. Z ich pomocą odświeżyły proste, stare płytki na kuchennej podłodze oraz ścianach, a także meble. Wprowadziły stylową szaro-białą kolorystykę, która spowodowała, że aranżacja nabrała wyrazu i charakteru. I płytki, i meble po pomalowaniu wyglądają jak nowe.

Autorki metamorfozy pomalowały także front pralki znajdującej się w kuchni, tak aby nie rzucała się w oczy. Stworzyły tym samym wrażenie ciągłej zabudowy kuchennej.

Efekt metamorfozy przeszedł najśmielsze oczekiwania. Wydaje się, jakby zmieniono dosłownie wszystko, a w rzeczywistości zmieniono jedynie kolor. Po przemalowaniu wnętrza wprowadzono jedynie kilka dodatków współgrających z nową stylistyką. Metamorfoza zajęła dosłownie jeden weekend i kosztowała grosze.

*Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 328,03% dla reprezentatywnego przykładu pożyczki przy następujących założeniach: okres kredytowania 60dni, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 550 zł, całkowita kwota do zapłaty 698,50 zł, spłata całkowita 1 raty w wysokości 698,50 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt pożyczki 148,50 zł (w tym: prowizja 148,50 zł, odsetki 0 zł)

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Komentarze (82)
Metamorfoza kuchni w bloku w jeden weekend
Zaloguj się
 • kacperski1968

  Oceniono 115 razy 109

  Lekka ściema. Może i farby kosztowały 800 zł. Poza malowaniem wymieniono kuchnię, wstawiono zmywarkę, szafki pokryto nowymi blatami. Był całkiem solidny remont. Jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć, ze w jeden weekend udało się pomalować płytki na ścianie, podłodze, przemalować wszystkie meble na biało, wstawić nowe sprzęty, wymienić blaty. Kuchnia wygląda ładnie, ale bez ściemy, ze w jeden weekend. No chyba, ze pracował tam sztab ludzi, a nie dwie osoby.

 • Rafał Sobiesiak

  Oceniono 83 razy 83

  Malowanie OK. Poza tym wymienione: kuchenka, zlew, bateria, blat, listwy podłogowe, karnisz, firanki, rolety. Doszła zmywarka. Daję nawet 1000 zł i róbcie u mnie!!! Chyba komuś jedno zero uciekło!

 • Bożena Stokłos

  Oceniono 70 razy 50

  mnie również podoba się aranżacja wcześniejsza. Przedtem kuchnia była cieplejsza- taka powinna być kuchnia. Teraz ma wygląd gabinetu u dentysty lub zabiegowego. no ale to rzecz gustu....

 • pachysandra

  Oceniono 71 razy 45

  E tam, przedtem było ładniej!

 • klm747

  Oceniono 48 razy 44

  ile tygodni, a może tylko dni wytrzyma ta farba na kafelkach na podłodze?
  a może domownicy będą chodzić w skarpetkach?

 • pawlan

  Oceniono 41 razy 35

  Większość ludzi w Polsce musi żyć za minimalną pensję, więc już samo mówienie o groszach przy tej kwocie jest wkurzające. Ale druga sprawa - skoro same farby kosztowały te nieszczęsne 800 zł (czyli mniej więcej 1/2 najniższej pensji), to jakim cudem pomalowanie szafek i płytek wpłynęło na zmianę zlewu z baterią, dostawienie zmywarki, wymianę blatów, ilości drzwiczek pod zlewem i zmianę okapu wraz z kuchenką? A może to była zamiana za starą mikrofalę? Korzystna wymiana muszę powiedzieć...

 • hegemon123

  Oceniono 41 razy 33

  Dosłownie gw w pigułce.
  Jedna wielka ściema, dla gimbazy.
  SZOK!!!!!!

 • itsgettingcolder

  Oceniono 43 razy 33

  Jakoś tak szaro, chłodno, jakbym wszedł do pralni, ale co kto lubi.

 • siwywaldi

  Oceniono 29 razy 29

  Ciekawe ILE wytrzymają malowane kafelki na podłodze? Tydzień, czy jakimś cudem dwa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX