74,5 m kw., dla 3 osób: dobre miejsce na kuchnię

Czteropokojowe, 74,5 m kw., dla 3 osób

Czteropokojowe, 74,5 m kw., dla 3 osób

Zastanawiamy się, jak urządzić mieszkanie na piętrze domku, które niedawno zostało rozbudowane - doszły dwa pomieszczenia (opisane na planie jako łazienka oraz pokój o powierzchni 12,4 metrów kwadratowych). Zupełnie nie wiemy, gdzie i jak zaaranżować kuchnię, ewentualnie połączoną z salonem. Jeden z mniejszych pokoi chcemy przeznaczyć dla dziecka, natomiast drugi - na naszą sypialnię. Żaneta i Dawid
Rozwiązanie 1: z jadalnią przy kuchni

Wioletta Sawczuk

KUCHNIA jest oddzielona od przedpokoju ścianką z wnękami na schowki (w tym na szafę ubraniową). Dzięki tej ścianie w kuchni można zaprojektować zabudowę w kształcie litery U, a więc z dużą liczbą pojemnych szafek. W jadalni oprócz dużego stołu mieści się szafka na naczynia (można tu też ustawić tradycyjny kredens).

W ścianie konstrukcyjnej oddzielającej pokój dzienny proponuję wybić dodatkowy otwór, który połączy to pomieszczenie ze strefą kuchenno-jadalną (uwaga: taką zmianę koniecznie trzeba skonsultować z konstruktorem!). Z części wypoczynkowej wchodzi się do Państwa SYPIALNI urządzonej w dobudowanym pokoju. Z drugiej strony salonu znajduje się POKÓJ DZIECKA.

ŁAZIENKA jest spora, bez problemu więc mieści się w niej i wanna (170 x 70 cm), i przestronna kabina prysznicowa (100 x 100 cm). W rogu, za ścianką wydzielającą kabinę, proponuję ustawić dużą pralkę.

Rozwiązanie 2: dobra komunikacja

Anna Malesińska

W pokoju dziennym oprócz aneksu wypoczynkowego z wygodną narożną kanapą zaplanowałam niewielki kąt jadalny. KUCHNIA jest nie tylko duża, ale także, ze względu na kształt zbliżony do kwadratu, bardzo ustawna. Dlatego oprócz pojemnej zabudowy usytuowanej przy dwóch ścianach proponuję ustawić w niej dodatkowy stół.

SYPIALNIĘ rodziców urządziłam w pokoju przy łazience. Stoi w niej dostępne z dwóch stron łóżko z szafkami nocnymi oraz szafa zajmująca całą ścianę. Pojemną szafę umieściłam także w POKOJU DZIECKA, miejsca na przechowywanie ubrań nie powinno więc brakować.

ŁAZIENKA dzieli się umownie na dwie części: kąpielową, w głębi pomieszczenia (z wanną 170 x 70 cm, umywalką, sedesem i bidetem) oraz gospodarczą, przy drzwiach (z dużą pralką i pojemną szafką).

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (3)
74,5 m kw., dla 3 osób: dobre miejsce na kuchnię
Zaloguj się
 • kraken28

  0

  2 rozw. jest bardzo praktyczne, 2 sypialnie do których wchodzi się z korytarza, przez co w syuacji gdy są goście jest dużą zaletą i duża kuchnia z funkcją jadalnianą ...super

 • nola9768

  0

  Warto też przeglądać katalogi z produktami i propozycjami aranżacji i powoli planować całe wyposażenie mebli. Ja lubię przy tym korzystać od razu z porównywarek cenowych, np www.kreocen.pl/kategoria/Wyposazenie-2_27.html

 • uhsi82

  0

  A dla osób poszukujących mieszkania na rynku pierwotnym w swojej okolicy i ceniących czas zapraszam na portal OkazjeDeweloperskie.pl :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX