Przytulny dom pod miastem

Dom pod Łodzią 118 m kw., 6 pokoi. Domownicy: Marta i Marcin z dziećmi Leną i Olafem.

Dom pod Łodzią 118 m kw., 6 pokoi. Domownicy: Marta i Marcin z dziećmi Leną i Olafem. (MONIKA FILIPIUK-OBALEK)

Marta i Marcin przeprowadzali się już osiem razy. Mieszkali w domach na wsi i w miejskich blokach, nigdzie nie zagrzewając miejsca. Kto wie, może przytulne wnętrza i sielska okolica zatrzymają ich tutaj na dłużej.

Marcin jest projektantem specjalizującym się w modernizacji starych, zaniedbanych budynków. Można powiedzieć, że w tym procesie czynny udział bierze nie tylko on, ale także Marta, a nawet ich dzieci. Podobnym zmianom były bowiem poddawane wszystkie DOMY, w których do tej pory mieszkali. Na ten zdecydowali się głównie z powodu pięknie położonej działki, chociaż i sam budynek o ładnej bryle i solidnej konstrukcji od razu przypadł im do gustu.

Nowi właściciele zaczęli od wyremontowania wszystkich pomieszczeń. Potem zaaranżowali je tak, jak najbardziej lubią: swobodnie mieszając różne style. Mebli, lamp i dekoracyjnych dodatków nie szukali w drogich sklepach, ale na aukcjach internetowych i pchlich targach. Przyznają, że stare przedmioty z historią mają dla nich niepowtarzalny urok. Oczywiście, nie bez znaczenia są również pieniądze. Jak mówią, koszt kupienia i odnowienia dębowej szafy albo stołu to zaledwie ułamek ceny solidnego nowego mebla. Tym sposobem nie tylko zaoszczędzili na wydatkach - w pachnącym jeszcze farbą domu udało im się stworzyć klimat zasiedzenia jak w dawnym wiejskim dworku.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

 

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (13)
Przytulny dom pod miastem
Zaloguj się
 • nioma

  Oceniono 27 razy 15

  najbardziej przytulne jest oskórowane zwierzę, rzucone na podłogę...

 • tajemniczy_klient

  Oceniono 10 razy 8

  Niektóre fragmenty się bronią, ale funkcja leży totalnie ;-) i dlaczego znowu te reklamy? ;-)

 • sector23

  Oceniono 13 razy 7

  "Dbający o przyrodę gospodarze popierają recycling".........., taaaak?! To może na podłodze w saloniku (fot.#3), powinna leżeć skóra zdarta z dziadka.lub babci, jednego z domowników, zamiast biednej sarenki, cielaka, psa czy innego, bogu ducha winnego stworzenia.

 • ampolion

  Oceniono 3 razy 1

  Przesadna pstrokacizna, brak umiaru.

 • zdanidis

  Oceniono 6 razy 0

  Dawno juz nie czytalam tak glupich, malych, zawistnych i zlosliwych komentarzy...... przykre to.
  Co to za mali-smutni ludzie ktorzy pisza takie rzeczy?

 • fafarafafafa

  Oceniono 10 razy 0

  "zaaranżowali je tak, jak najbardziej lubią: swobodnie mieszając różne style" - tłumacząc z polskiego na nasze - "nie mamy kompletnie gustu i dorabiamy do tego ideologię".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX