Niezwykły, sielski dom Annie Sloan, kreatorki światowej marki farb do mebli

08.04.2017 17:48
Dom Annie Sloan

Dom Annie Sloan (fot. www.farbyanniesloan.pl)

Annie Sloan 25 lat temu stworzyła markę farb do mebli, które dziś należą do światowej czołówki. Nam pokazuje swój niezwykły dom. W nim testuje wszystkie produkty, jakie tworzy. Maluje nimi meble, których używa na co dzień. Z zewnątrz dom wygląda niepozornie, ale w środku...

Annie Sloan o swoich farbach i o tym co można z nimi zrobić mogłaby mówić godzinami. Zna swoje produkty na wylot. Kiedy opowiada o efektach, jakie można dzięki nim uzyskać, widać w tym autentyczną pasję. Nic dziwnego, że jej produkty, które sygnuje własnym nazwiskiem, zdobyły uznanie na - bez mała - całym świecie. Nam pokazuje swój dom we Francji, który sama urządziła i udekorowała. Niemal każdy element wystroju, wszystkie meble, a nawet podłogi i ściany, pomalowała sama własnymi farbami. Jeśli spełnią jej wysokie wymagania, mogą trafić do produkcji. Tylko tak może tworzyć produkty, które naprawdę spełniają oczekiwania klientów.

Annie Sloan w swoim domu we Francjifot. Annie Sloan/PatyNowy

Dom we Francji

Annie Sloan pochodzi z Australii, jednak już w wieku 10 lat razem z rodzicami przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii. Teraz dzieli czas między Brytanią, a Francją, gdzie ma dom w Normandii. Kupiła go ponad 20 lat temu za niewielkie pieniądze. Jest to typowy wiejski, stary dom. Reprezentuje prostą, lokalną architekturę. To jednak odpowiadało Annie. Poszukiwała prostoty i autentyczności, jaką mogła znaleźć tylko tam. Dom jednak wymagał kilku zmian i remontu. Do dziś Annie nieustannie coś w nim zmienia, przy okazji testując swoje kolejne produkty. Niemal wszystkie zdjęcia w katalogach, reklamujących farby Annie Sloan, zostały wykonane właśnie w tym domu.

Rustykalne wnętrza we francuskim stylu

Annie chciała ocalić rustykalny, francuski klimat wnętrz. Dlatego pozostawiła nierówne ściany, drewniane schody i lokalne meble. Wszystko malowała swoimi farbami testując różne efekty, które najlepiej podkreślają sielską stylistykę.

Dziś firma Annie Sloan obchodzi swoje 25-lecie. Nie zamierza się jednak zatrzymywać. Na rynku są dostępne już nie tylko farby do mebli, ale także do ścian i szereg innych produktów, jak woski, lakiery, szablony malarskie. Ponadto niedawno Annie Sloan wydała kolejną książkę "Kolorowe Pomysły na dekorację mebli i nie tylko". Listę sklepów oferujących farby Annie Sloan w Polsce znajduje się na stronie www.farbyaniesloan.pl.

GALERIA: DOM ANNIE SLOAN >>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (9)
Niezwykły, sielski dom Annie Sloan, kreatorki światowej marki farb do mebli
Zaloguj się
 • nikt znany

  Oceniono 13 razy 11

  Mnie akurat zachwyca zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz (choć wewnątrz nie wszystko). Zdziwieni? Opsss. Zapomniałem że u nas musi być opier**ne barankiem na gładko. Inaczej to "biedota lub slums".

 • wojtekbajer

  Oceniono 9 razy 9

  Mieszkałem jakiś czas w Normandii niedaleko miejscowości Camembert. Sielska , przepiękna kraina, klimatyczna w każdym szczególe. Nie do porównania z naszą wsią, krytą blachodachówką. Inny świat, do którego nigdy nie dołączymy, i nie chodzi tylko o pieniądze.

 • Jadwiga Barańska

  Oceniono 5 razy 5

  Moja 91 letnia babcia kiedyś tak malowała swój dom na wsi. Jak robiła remont (malowanie) to kupowała farbę i malowała: kuchnie, sień a potem malowała tak długo jak jej farby starczyło: sztachety w płocie, kamienne obrzeża trawnika itp. Teraz to się nazywa desing. Nie jestem zwolenniczką gładzi , ale Jak to utrzymać w czystości takie chropowatości.

 • kiloamper

  Oceniono 3 razy 1

  A może twórczyni marki, analfabeci niepolskojęzyczni?

 • klassa

  Oceniono 3 razy 1

  Gonicie w piętkę. Pokazujecie to trzeci raz.

 • roy_cohn

  Oceniono 2 razy 0

  rustykalna kreatorka - i wszystko jasne ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX