Wystrój wnętrza z recyklingu - pomysłowo i ekologicznie

Kuchnia jest jasna i przytulna. Stół i krzesła powstały ze znalezionych sprzętów.

Kuchnia jest jasna i przytulna. Stół i krzesła powstały ze znalezionych sprzętów. (www.projekti.pl)

Wystrój tego wnętrza powstał w większości z odpadów i staroci znalezionych na strychu. Wszystkie sprzęty zostały odnowione i dostosowane do nowych funkcji. Całość stanowi dowód na to, że bez wielkich pieniędzy można ciekawie mieszkać.

Ten artykuł (oraz 35 innych) już w piątek znajdzie się w naszym specjalnym wydaniu aplikacji Ładny Dom, które w całości poświęcimy ekologii, recyklingowi i mądremu stylowi życia. Jeśli chcesz poznać historie ludzi, którzy żyją w zgodzie z naturą i dowiedzieć się co to jest dom pasywny, jak zrobić meble z palet oraz jak oszczędzać wodę w ogrodzie, ściągnij naszą aplikację!

Pobierz z Google Play

 

Pobierz z Appstore

30-metrowa kawalerka w starej kamienicy nie prezentowała się najlepiej. Właściciel postanowił ją wyremontować i urządzić wyłącznie sprzętami z odzysku. Z pomocą projektantów z pracowni Projekt I dokonał całkowitej transformacji mieszkania.

Wnętrza do remontu

Kawalerka ma tylko 30,5 m kw. powierzchni i, tak jak wszystkie mieszkania w kamienicy, nie posiadała własnej łazienki. Wspólna ubikacja znajdowała się na zewnątrz. Łazienka musiała powstać od zera. Najpierw zlikwidowano wszystkie ścianki działowe i na nowo zorganizowano przestrzeń w mieszkaniu. Nowa łazienka, choć malutka, jest w pełni funkcjonalna i spełnia wszystkie potrzeby lokatorów.


W pozostałej części mieszkania, czyli pokoju i kuchni,usunięto z podłóg linoleum, pod którym odkryto świetnie zachowaną drewnianą podłogę. Wystarczyło ją tylko wycyklinować i pomalować. Po odmalowaniu ścian pozostało już tylko wyposażyć wnętrze.

Tanio i z pomysłem

Większość wyposażenia powstała z rzeczy znalezionych na strychu kamienicy, w piwnicach i na śmietniku... Stare ościeżnice wykorzystano na blat stołu kuchennego oraz półki w kuchni i pokoju. Na ławkę stojącą przy stole kuchennym wykorzystano starą skrzynię, która wcześniej służyła do przechowywania ziemniaków. Deski na drewnianą ściankę między kuchnią a przedpokojem uzyskano z rozebranego starego pawlacza.

Lampę i dodatki znaleziono na strychu. Także krzesła to znaleziska z rozmaitych strychów i piwnic, które zostały odnowione tak, że znów mogą z powodzeniem służyć. Ramki na zdjęcia z kolei znaleziono na śmietniku. Wystarczyło je wyczyścić, żeby wyglądały jak nowe. Stolik w pokoju ze znalezionej deski i kawałków drewna zrobił właściciel mieszkania.

Jako, że mieszkanie zostało urządzone pod wynajem, wprowadzono tylko niezbędne sprzęty, pozostawiając przyszłym lokatorom możliwość dostosowania mieszkania do własnych potrzeb.


PRZEJDŹ DO GALERII >>

Podobał Ci się ten artykuł? Więcej specjalnie przygotowanych treści o ekologii, recyklingu i mądrym stylu życia, znajdziesz w weekendowym wydaniu aplikacji Ładny Dom. Nie zwlekaj i ściągnij aplikację!

Pobierz z Google Play

 

Pobierz z Appstore

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (9)
Wystrój wnętrza z recyklingu - pomysłowo i ekologicznie
Zaloguj się
 • kpopialo

  Oceniono 10 razy 8

  Fajnie, tyle że zero miejsca do trzymania czegokolwiek - szafy? półki na książki? miejsce na komputer? no i niezręczność od 1go slajdu - krzesła powstały ze starych sprzętów??

 • Gość: bambusso

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo mi się podoba, jednak jest to mało praktyczne (przynajmniej wg mnie). Po 1 w wielu miejscach będzie osadzał się kurz, po 2 jest doś mało miejsca na przechowywanie czegokolwiek. :/

 • kraken28

  Oceniono 5 razy 1

  hmmm miłe wnętrze,ale jak ludzie się wprowadzą to złapią się za głowę...bo nie ma miejsca na rzeczy.....1-2 szafy i jakaś półka na rodziców i dziecko?(na antresoli dziecinne akcesoria).

 • Oceniono 2 razy 0

  pomysł na te zwisające lampy jets niesamowity, nigdy bym na coś takiego nie wpadła. Uwielbiam drewno takie wnętrze byłoby dla mnie idealne, ostatnio oglądałam oferte baltic wood, drewnianych podłóg, są super motywy, mam nadzieję, ze jak dorobie się swojego mieszkania to będę mogła sobie położyć takie deski.

 • Edith Jub?re

  Oceniono 7 razy -3

  Mnie zainspirowała do poszukiwań ciekawych innowacyjnych trendów oferta betonu architektonicznego VHCT.PL. Wygląda to wyjątkowo oryginalnie na tle typowych i standardowych wystrojów wnętrz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX