Niesamowite mieszkanie z Bielska-Białej

red. projekt wnętrza i stylizacja: Gaba Kliś
12.10.2015 08:58
A A A
OTWARTĄ KUCHNIĘ urządzono pod schodami, tuż przy wejściu do mieszkania. Uwagę zwraca zabudowa - minimalistyczne szafki dolne zestawiono z bogato zdobioną nadstawką kredensu z targu staroci.

OTWARTĄ KUCHNIĘ urządzono pod schodami, tuż przy wejściu do mieszkania. Uwagę zwraca zabudowa - minimalistyczne szafki dolne zestawiono z bogato zdobioną nadstawką kredensu z targu staroci. (RITA LORENC)

Każdy komplet z założenia dekompletuję - mówi pani domu, a zarazem projektantka, która najbardziej lubi wnętrza eklektyczne. W swoim mieszkaniu zgrabnie połączyła z pozoru nieprzystające do siebie style.

Gabie marzył się loft, ale w Bielsku-Białej, gdzie w XIX wieku kwitł przemysł włókienniczy, pofabrycznych budynków paradoksalnie jest niewiele, a te, które przerobiono na mieszkania, zostały dawno sprzedane. Zdecydowała się więc na dość wysokie dwupoziomowe mieszkanie w nowym budynku, które bardziej jednak przypominało apartament w kamienicy. - Postanowiłam więc zrobić to, co lubię najbardziej: połączyć style - wspomina.

Aranżacja wnętrza w stylu loftowym

Do wnętrz loftowych nawiązuje m.in. podłoga (dębowe deski po rozbieleniu wydają się bardziej surowe), betonowe i ceglane ściany, niektóre meble, jak stół o metalowej konstrukcji i krzesła. Kanapa chesterfield, lustro przy wejściu czy wiekowa szafka na wino mają natomiast mieszczański rodowód. - To zdobyczne - opowiada pani domu. - Lubię szperać po targach staroci i zdarza mi się kupować tam przedmioty, dla których nie widzę od razu zastosowania. Czasem leżą w piwnicy nawet dziesięć lat, nim znajdą swoje miejsce. Na przykład lustro w łazience dopiero teraz wpasowało się w zaplanowaną przez dewelopera wnękę. Widać tak mu było pisane - podsumowuje projektantka. Kropką nad i są rzeczy w stylu retro: różowa lodówka i tapety na piętrze. - Żeby trochę osłodzić surowy klimat mieszkania - dodaje Gaba.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Zobacz także
 • Większość mebli w pokoju dziennym to odnowione starocia. Mimo swojego wieku (komoda ma lat pięćdziesiąt, stolik sześćdziesiąt) trzymają się znakomicie. To dlatego, że dawniej bardziej dbano o jakość i trwałość sprzętów. Mieszkanie łowców skarbów: wnętrza w duchu retro
 • W pokoju dziennym Natalia nie tylko wypoczywa (na kanapie albo w miniczytelni pod schodami), ale również pracuje (przy biurku projektu znajomej graficzki Moniki Pietsch). Skrzynia po babci znakomicie sprawdza się jako stolik kawowy. O cenę dywanu znalezionego w Stambule gospodyni targowała się mailowo z właścicielem jeszcze długo po powrocie do kraju.
Mieszkanie podróżniczki - pełne egzotycznych pamiątek
 • Największą ozdoba pokoju dziennego, urządzonego w eklektycznym stylu, jest duże lustro w ramie bogato zdobionej złoceniami i snycerką (rzeźbieniami). Jego urodę podkreśla tło - pomalowana na czarno cegła odkryta na fragmencie ściany. Mieszkanie pełne stylu

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (6)
Zaloguj się
 • gusia-g2

  Oceniono 3 razy 1

  Proszę napisać skąd naprawdę jest ta bardzo ładna niebieska filiżanka? Gdyż w sklepie home&you nie było i nie ma takich filiżanek

 • Edyta Żubre

  Oceniono 10 razy -6

  Fajnym pomysłem są betonowe dekory w mieszkaniach, np. takie jak na vhct.pl. Ja mam taki od roku i wcale mi się nie nudzi, na dodatek robi świetne wrażenie na gościach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX