Mieszkanie 56 m kw. w Warszawie. Stylowa mieszanka

Śmiałe połączenie: indyjską sofę (najnowszy nabytek) i stolik gospodarz zestawił z komodą kupioną na warszawskim targu staroci (na niej stoi sprzęt audio) oraz designerskim krzesłem Structure projektu Przemysława 'Mac' Stopy (Dobra Showroom). Na parapecie 
po lewej - chiński kot Maneki-neko przysłany 
z Amsterdamu.

Śmiałe połączenie: indyjską sofę (najnowszy nabytek) i stolik gospodarz zestawił z komodą kupioną na warszawskim targu staroci (na niej stoi sprzęt audio) oraz designerskim krzesłem Structure projektu Przemysława 'Mac' Stopy (Dobra Showroom). Na parapecie po lewej - chiński kot... (fot. Michał Mutor)

Choć z wykształcenia Jakub jest filozofem i psychologiem, ma prawdziwy dar do wyszukiwania ciekawych mieszkań. I jeszcze ciekawszego ich urządzania. Dowód? Własne wnętrza urządził bardzo stylowo.

Właśnie wrócił z podróży do Indii. Kolejnej. Ale nawet gdyby o tym nie wspomniał, od razu łatwo się domyślić, że podróżuje często, a ulubionym kierunkiem jego wypraw jest Wschód. W całym mieszkaniu znajdziemy charakterystyczne meble, figurki Buddy, żyrandole jak chińskie lampiony. Jakub mieszka w centrum Warszawy, gdzie „światła, ruch, ludzie, gwar” - jak mówi o okolicy. Ale wnętrza urządził tak, by mógł się w nich wyciszyć, pomedytować, poćwiczyć jogę i skupić na pracy psychoterapeutycznej.

Mieszkanie w starej kamienicy

Stos gazet wnętrzarskich ułożonych na podłodze w przedpokoju świadczy o tym, że od początku remontu miał opracowany plan i żaden element nie jest tu przypadkowy. Mieszkanie znajduje się w starej kamienicy przy jednej z nielicznych warszawskich ulic z zachowaną przedwojenną zabudową. Podzielone w latach pięćdziesiątych na małe klitki, było bardzo niefunkcjonalne. Gospodarz zaczął więc od usuwania ścian („skoro mieszkam sam, są mi niepotrzebne”), pawlaczy i ciężkich zabudowanych szaf. Tak powstała otwarta przestrzeń: 15-metrowy, ale wąziutki przedpokój po połączeniu z pokojem dziennym nabrał oddechu; z części kuchni w kształcie litery L została wydzielona garderoba; ciemną łazienkę, dzięki przebitemu oknu do kuchni, rozjaśnia teraz dzienne światło.

Otwarte wnętrza

Jakub pozbył się większości drzwi (oprócz tych do łazienki i garderoby), a w wejściu do sypialni zawiesił zwiewną zasłonę - tkaniny zmienia w zależności od nastroju, teraz jest żółta, farbowana w kurkumie, przyprawie przywiezionej, rzecz jasna, z Indii.

Urządzał się stopniowo, a właściwie nadal urządza, zrywami: ciągle coś sprzedaje, kupuje, wymienia. Ma słabość nie tylko do Orientu, ale również do staroci (bieliźniarka po babci wędruje z nim od lat), białoruskich ikon i współczesnej sztuki. Filozof (właśnie planuje doktorat), psychoterapeuta - może w tej mieszance różnych pasji brakuje jeszcze projektanta?

ZOBACZ ZDJĘCIA MIESZKANIA >>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (19)
Mieszkanie 56 m kw. w Warszawie. Stylowa mieszanka
Zaloguj się
 • nioma

  Oceniono 27 razy 27

  nie mój styl ale podoba mi się, że jest JAKIEŚ. Konkretne, z indywidualnymi cechami właściciela. Nie sztampowe, katalogowe, przypominające poczekalnię u lekrza

 • klassa

  Oceniono 14 razy 10

  Jeśli to wnętrze jest od początku do końca wymyślone przez właściciela - to jest w porządku. Takie chciał - takie ma. Chciał mieć kawał ściany z czegoś, co udaje surowy beton - ma , chciał mieć zamiast drzwi do sypialni - kotarę, jest kotara. Podoba mu się żarówka ze skrzydełkami - zrobił sobie. To czego nie zrobił sam, dokupił na starociach i w Ikei. Wyjątek, to komódka po babci Petroneli.
  Ale, gdyby ta aranżacja był wytworem jakiegoś projektanta, to był bym zdania, że ma poczucie humoru ( ten projektant),a nawet, że sobie robił jaja, tak jak tapicer, który obłożył fotel fioletem.
  p.s. wystająca 3 cm ponad poziom podłogi deska w poprzek pomieszczenia, to nie jest zbyt bezpieczna rzecz.

 • kaaate

  Oceniono 10 razy 10

  Cóż... do własnego mieszkania wybrałabym łóżko... Szczególnie, gdybym miała własne 56 m2. Ale to ja.

 • wawiak80

  Oceniono 13 razy 9

  Czy gazeta podejmie kiedyś wyzwanie i pokaże fajnie urządzone mieszkanie 50 metrowe zamieszkane przez 4 osobową rodzinę? Ogladam którąś już aranażację i wszędzie piwknie urządzone mieszkania dla singla lub dla dwójka. Typowe pójście na łatwizne.
  A może byście się podjęli chociaż raz wyzwanie i pokazali typowe polskie mieszkanie gdzie 4 osobowa rodzina mieszka w ładnym i funkcjonalnym mieszkaniu?
  Chyba ze się nie da

 • as200

  Oceniono 9 razy 7

  A gdzie sa wszystkie potrzebne rzeczy ? Ubrania, narzedzia, buty, klamoty, sprzet itd itp ? On nic nie ma ? I chodzi w jednym ubraniu ? Zadnej szafy ?

 • mirrorqueen

  Oceniono 3 razy 3

  Bardzo mi się podoba <3

 • cometto-pl

  Oceniono 1 raz 1

  "Imitacja betonu (klej cementowy połączony z płynnym szkłem)" - hahaha, dobre. Rozumiem, że chodzi o szkło wodne...

 • renatka_85

  Oceniono 1 raz -1

  Dom jak zameczek, nie w moim stylu kompletnie...

 • fruwakowa

  Oceniono 2 razy -2

  Moja babcia ma podobne meble

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX