Metamorfoza małej łazienki z lat 70.

Tekst: Aleksandra Leśnik, projekt i zdjęcia: Marta Chrzan
18.12.2015 10:21
A A A
Łazienka przed metamorfozą i po niej

Łazienka przed metamorfozą i po niej (Marta Chrzan)

Jak odnowić małą łazienkę tak, aby była jednocześnie funkcjonalna i stylowa? Zobaczcie metamorfozę małej łazienki z lat 70., w której udało się połączyć te elementy.

Wielu z nas mieszka w domach rodem z PRL-u, dlatego doskonale wiemy, jak wiele trudności sprawia ich remont. W prezentowanym mieszkaniu z lat 70. mieszka młoda rodzina z małymi dziećmi. Małżeństwo etapami remontuje swój dom. Sami poszukują inspiracji i rozwiązań bez pomocy architektów i dekoratorów. Właścicielka Marta Chrzan jest założycielką firmy Little Dreams, która specjalizuje się w produkowaniu stylowych poszewek na poduszki w najmodniejszych wzorach. Teraz możemy zobaczyć, jak ta kobieta z pasją do aranżacji wnętrz, odnowiła swoją łazienkę.

Mała łazienka duży kłopot

Łazienka mająca zaledwie 5,4 m kw., w nieremontowanym od lat domu, zdecydowanie potrzebowała odświeżenia. Od nowości stała w niej wanna. Teraz zamiast niej wybrano kabinę prysznicową z głębokim brodzikiem. Przed remontem problemem było ustawienie toalety. Stała ona między umywalką a wanną, przez co łazienka wydawała się jeszcze mniejsza niż w rzeczywistości. Dzięki wymianie wanny na kabinę prysznicową i przeniesieniu toalety, we wnętrzu znalazło się miejsce na nowe elementy. Obok umywalki ustawiono dodatkową półkę oraz kosz na brudne ubrania.

Właścicielom zależało na tym, żeby nowe wnętrze było jasne i praktyczne. W łazience nie ma okna, dlatego wybrano białe płytki. Dzięki nim pomieszczenie nie przytłacza i jest bardzo stylowe. Klasyczna biel została przełamana kilkoma dodatkowymi elementami. Ciepła dodają płytki imitujące drewno. Wyłożono nimi podłogę oraz zabudowę toalety. Pojawiają się tez kolorystyczne akcenty ożywiające całość, jak turkusowe szafki.

Kto powiedział, że w łazience nie ma miejsca na dodatki? Najlepszym miejscem na umieszczenie ich w takim pomieszczeniu jest półka nad toaletą. Właściciele ustawili na niej humorystyczny obrazek, zegarek i dekoracyjne dynie.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Zobacz także

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (30)
Zaloguj się
 • an1005

  Oceniono 132 razy 114

  5.4 m2 to mała łazienka???? Właśnie remontuję łazienkę 3.5 m2 (mieszkanie z początku lat '60. I napewno zostawię w niej wannę. Mania przechodzenia na kabiny jest zadziwiająca. W wannie prysznic wezmę ale w kabinie na pewno nie wymoczę sie czytajac ksiazke. Chocby i raz na pol roku

 • velluto

  Oceniono 65 razy 57

  Fajna to by była gdyby nie koszmarne kolorystycznie i nie pasujące szafki.

 • Zielony zxc

  Oceniono 65 razy 31

  tu się prosi o rzut z góry, a nie parę lipnych fotek kabiny i zdjęć zbliżeniowych,
  łazienka lepiej wyglądała wcześniej, teraz wyglada jak dla japiszona nowobogackiego
  tam był bojler? to gdzie teraz jest?
  tam był świetny niebieski kolor i wystarczyło niewiele, aby łaienka miała swój urok, wybrali drogę prosto z supermarketu, wstawię kabinę i nowy kibel i jest super

 • Mila Solshine

  Oceniono 44 razy 30

  "Teraz możemy zobaczyć, jak ta kobieta z pasją do aranżacji wnętrz, odnowiła swoją łazienkę."
  "Intensywny kolor szafek, dodaje łazience wyrazu. "

  Wpieprzanie przecinków gdzie popadnie i w nadmiarze nie dodaje pisanym tekstom sensu.

  Ad rem: całkiem udana metamorfoza.

 • alaudin

  Oceniono 31 razy 27

  No cóż - odświeżona jest ale zestawienie kolorów całkowicie do mnie nie przemawia. Zarówno odcienie płytek na ścianie za toaletą jak i tych na podłodze z niebieskim, który widać na zdjęciach - brak harmonii. Może to wina nieprofesjonalnych zdjęć.
  Ale zupełnie nie rozumiem reklamy produkcji poduszek na koniec :( Artykuł sponsorowany???)

 • klassa

  Oceniono 25 razy 23

  Zmienili kafelki z szaro błękitnych na udające drewniane,wyrzucili bojler,wannę,schowali rury w ściany.Teraz mają ładnie , kabinę z prysznicem. I kolorystyczny misz-masz. Widocznie lubią
  Na uwagę w tym wszystkim zasługuje praca artystów z zespołu "Little Dreams" a zwłaszcz zdjęcie nr.11.
  Aby porównać to jak było przed z tym, co jest po, należy robić zdjęcia z tego samego punktu , i tym samym obiektywem - to wie każdy amator.

 • radoslawdobry

  Oceniono 22 razy 18

  Widoczne na zdjęciach przebudowanej łazienki gniazdko elektryczne przy umywalce zainstalowano wbrew zdrowemu rozsądkowi oraz przepisom prawa budowlanego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX