Całkowita metamorfoza łazienki za 500 zł

Tekst i projekt metamorfozy: Ula Michalak/interiorsdesignblog.com, stylizacja i zdjęcia: Monika Filipiuk-Obałek
16.03.2016 08:09
A A A
Łazienka po metamorfozie

Łazienka po metamorfozie (fot. Monika Filipiuk-Obałek)

Metamorfoza łazienki bez uciążliwego skuwania starych płytek, bez długiego, kosztownego remontu. Wystarczyło trochę farby i tylko dwa dni, by zaniedbana łazienka odzyskała urodę.

Kiedy nowi właściciele mieszkania "z odzysku" policzyli orientacyjny koszt remontu łazienki, trochę się wystraszyli. Do wymiany nadawało się tu bowiem wszystko, począwszy od płytek, skończywszy na urządzeniach. Na razie postanowili więc odłożyć generalny remont na później i odnowić tylko posadzkę i ściany - od dołu pokryte starymi kafelkami, od góry pomalowane pożółkłą już farbą. Z wyposażenia wymienili jedynie rączkę prysznicową, deskę sedesową i... klamkę u drzwi.

Wybawieniem okazały się specjalne farby, przeznaczone do renowacji płytek ceramicznych, również podłogowych. Są bardzo wydajne, nakłada się je szybko i łatwo - najlepiej wałkiem, który nie zostawia smug i znacznie przyśpiesza pracę. Z kilkunastu dostępnych kolorów gospodarze zdecydowali się na dwa odcienie szarości: ciemny (marengo) oraz bardzo jasny (tzw. biały pieprz). Teraz przyznają, że początkowo byli sceptycznie nastawieni do pomysłu malowania płytek, ale rezultat przerósł ich oczekiwania. Kafelki wyglądają bowiem tak, jakby przyjechały prosto ze sklepu, a farba trzyma się mocno - nie zarysowała jej nawet przesuwana po podłodze pralka.

Ula Michalak (stylistka, autorka bloga interiorsdesignblog.com) mówi: Współczesne farby potrafią naprawdę wiele - można nimi pomalować niemal każdy rodzaj powierzchni, nawet trudno przyczepnej, której dawniejsze farby po prostu się nie trzymały. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób chcących szybko i tanio odnowić na przykład kuchnię lub łazienkę. Przyznam, że w tej łazience po raz pierwszy użyłam farb do płytek ceramicznych, byłam więc bardzo ciekawa efektu. I tak jak właściciele, jestem z niego bardzo zadowolona.

Kosztorys

- Farba do renowacji płytek ceramicznych, 2 litry (V33) - 140 zł

- Farba do renowacji płytek ceramicznych podłogowych, 1 litr (V33) - 100 zł

- Farba do wilgotnych pomieszczeń (V33) - 68 zł

- Farba do drewna (V33) - 65 zł

- Farba w spreju (Dragon) - 17 zł

- Rączka prysznicowa, deska sedesowa, klamka, szpachla (supermarket budowlany) - 58 zł

Razem: 448 zł

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Zobacz także

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (13)
Zaloguj się
 • Gość: Jan

  Oceniono 5 razy 1

  Bardzo fajny pomysl

 • Nikola Ciemny

  Oceniono 1 raz 1

  No i ostatnia minuta filmiku zdyskwalifikowała jak dla mnie całość.....

 • einazar

  Oceniono 3 razy 1

  super! gratuluję pomysłowości :)

 • Katarzyna Biedrzycka

  0

  Polecam tutaj, korzystałam z porad tej dziewczyny, rzeczywiscie potrafi wiele:
  wyremontowac.pl/

 • culebre

  Oceniono 8 razy -2

  Hmmm, to się chyba nazywa "reklama natywna". W wykonaniu redakcji jak zwykle po chamsko-prostacku. Były już fototapety, były odrażające naklejki ścienne z debilnymi napisami, teraz mamy farby do ceramiki. Obłażące po kilku miesiącach użytkowania, nota bene. Tylko tekstu "artykuł sponsorowany", wymaganego przez prawo, jakoś nigdzie nie widzę...

 • Gość: Tester

  Oceniono 2 razy -2

  Nowy komentarz

 • Gość: Tester

  Oceniono 2 razy -2

  Test

 • bupu

  Oceniono 5 razy -3

  Nie wiem w jakich kolorach była łazienka po remoncie, wiem, że to są czarno-białe zdjęcia, z kolorowymi elementami dodanymi w fotoszopie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX