Metamorfoza mieszkania w Sopocie za 3500 zł

Typowe mieszkanie w bloku z wielkiej płyty - salon oraz trzy małe, nieustawne pokoje. Postanowiono je odnowić przy najniższym możliwym budżecie. Remont trwał trzy dni, łącznie wydano 3500 zł, a na same pokoje 2300 zł. Wnętrza nabrały stylu.

Mieszkanie w Sopocie, jakich wiele, składa się z czterech pokoi, za to małych i nieustawnych. Właściciele nic nie robili w środku od lat. W końcu postanowiono odświeżyć i unowocześnić wnętrza, przy czym - jak najniższym kosztem. Na całe mieszkanie przeznaczono 3500 zł, z czego 2300 przeznaczono na pokazywane pokoje (resztę pochłonęła kuchnia z łazienką). Przy takim budżecie generalny remont ze zmianą układu pomieszczeń na bardziej funkcjonalny nie wchodził w grę. Wyzwania podjął się zespół Metamorfozone. "Zależało nam na tym, żeby mieszkanie po remoncie było przytulne, a jednocześnie, żeby miało coś z charakteru nadmorskich apartamentów" - piszą na swoim blogu autorki metamorfozy.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Metamorfoza mieszkania trwała trzy dni. Dla oszczędności zachowano większość starych mebli i je odnowiono. Meblościanki przemalowano na modne białe i szare barwy, podobnie, jak komodę w salonie, półkotapczan w jednym z pokoi, krzesła i stół jadalny. W tym ostatnim meblu wprowadzono także pastelowe akcenty. Po odświeżeniu farbą meble nabrały nowego wyrazu.

Trzeci pokój przed metamorfoząfot. Metamorfozone

W jednym z pokoi na biało pomalowano także boazerię, która pokryto nie tylko ściany, ale i meble. Pierwotnie planowano się jej pozbyć. Jednak wycena firmy remontowej za rozbiórkę, szpachlowanie i pomalowanie pokoju wynosiła ok. 2500 zł. Do tego dochodził koszt wymiany podłogi - panele sięgały tylko do meblościanki - czyli jeszcze jakieś 1000 zł. Razem 3500 zł, a taki był budżet na całe mieszkanie. Malowanie było jedyną opcją.

Motywem przewodnim wszystkich pomieszczeń jest tapeta. Pojawia się z reguły na fragmencie ściany, rzadziej na całej. Wybrano tapety o nowoczesnych, skandynawskich wzorach i delikatnych kolorach.

Pozostałe środki przeznaczono na dodatki, głównie z IKEI. Stamtąd pochodzą dywany, zasłony i lampy. Cała metamorfoza dowodzi, że nawet małe, ale przemyślane zmiany mogą pomóc wykreować bardziej nowoczesny i przyjazny wystrój wnętrz.

Cała metamorfoza: Metamorfozone oraz facebook.com/metamorfozone/

PRZEJDŹ DO GALERII >>


Więcej o:
Komentarze (6)
Metamorfoza mieszkania w Sopocie za 3500 zł
Zaloguj się
 • popis.pasozyty

  Oceniono 15 razy 11

  No i gdzie ta metamorfoza?

 • Mo S

  Oceniono 14 razy 10

  masakra byla ...i dalej jest...szkoda 3500

 • kreesdebarg

  Oceniono 5 razy 5

  a co z łazienką? też zmieściła się w tych 3,5tys ??

 • iliketrains

  Oceniono 3 razy 1

  To nie jest metamorfoza, tylko lekkie (bardzo lekkie) odświeżenie

 • s0nar

  Oceniono 25 razy -9

  ZA 3500zł to se można kupić kilka litrów farby, a nie robić "metamorfozę", bo każdy kto kiedykolwiek remontował jakiekolwiek mieszkanie wie, że w najmniejszą kawalerkę trzeba włożyć przynajmniej 40-50tys. zł, a w 3-pokojowe mieszkanie przynajmniej 100-120tys. zł. I nie, wcale nie mam na myśli złotych klamek czy marmuru na ścianach. Ot, wykończenie w średnim standardzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX