Metamorfoza mieszkania w Sopocie za 3500 zł

Tekst: Anna Oporska, projekt i zdjęcia: zespół Metamorfozone
25.05.2017 10:56
A A A
Pokój przed i po

Pokój przed i po (fot. Metamorfozone)

Typowe mieszkanie w bloku z wielkiej płyty - salon oraz trzy małe, nieustawne pokoje. Postanowiono je odnowić przy najniższym możliwym budżecie. Remont trwał trzy dni, łącznie wydano 3500 zł, a na same pokoje 2300 zł. Wnętrza nabrały stylu.

Mieszkanie w Sopocie, jakich wiele, składa się z czterech pokoi, za to małych i nieustawnych. Właściciele nic nie robili w środku od lat. W końcu postanowiono odświeżyć i unowocześnić wnętrza, przy czym - jak najniższym kosztem. Na całe mieszkanie przeznaczono 3500 zł, z czego 2300 przeznaczono na pokazywane pokoje (resztę pochłonęła kuchnia z łazienką). Przy takim budżecie generalny remont ze zmianą układu pomieszczeń na bardziej funkcjonalny nie wchodził w grę. Wyzwania podjął się zespół Metamorfozone. "Zależało nam na tym, żeby mieszkanie po remoncie było przytulne, a jednocześnie, żeby miało coś z charakteru nadmorskich apartamentów" - piszą na swoim blogu autorki metamorfozy.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Metamorfoza mieszkania trwała trzy dni. Dla oszczędności zachowano większość starych mebli i je odnowiono. Meblościanki przemalowano na modne białe i szare barwy, podobnie, jak komodę w salonie, półkotapczan w jednym z pokoi, krzesła i stół jadalny. W tym ostatnim meblu wprowadzono także pastelowe akcenty. Po odświeżeniu farbą meble nabrały nowego wyrazu.

Trzeci pokój przed metamorfoząfot. Metamorfozone

W jednym z pokoi na biało pomalowano także boazerię, która pokryto nie tylko ściany, ale i meble. Pierwotnie planowano się jej pozbyć. Jednak wycena firmy remontowej za rozbiórkę, szpachlowanie i pomalowanie pokoju wynosiła ok. 2500 zł. Do tego dochodził koszt wymiany podłogi - panele sięgały tylko do meblościanki - czyli jeszcze jakieś 1000 zł. Razem 3500 zł, a taki był budżet na całe mieszkanie. Malowanie było jedyną opcją.

Motywem przewodnim wszystkich pomieszczeń jest tapeta. Pojawia się z reguły na fragmencie ściany, rzadziej na całej. Wybrano tapety o nowoczesnych, skandynawskich wzorach i delikatnych kolorach.

Pozostałe środki przeznaczono na dodatki, głównie z IKEI. Stamtąd pochodzą dywany, zasłony i lampy. Cała metamorfoza dowodzi, że nawet małe, ale przemyślane zmiany mogą pomóc wykreować bardziej nowoczesny i przyjazny wystrój wnętrz.

Cała metamorfoza: Metamorfozone oraz facebook.com/metamorfozone/

PRZEJDŹ DO GALERII >>


Zobacz także

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (37)
Zaloguj się
 • korniczek13

  Oceniono 92 razy 80

  Moje pierwsze mieszkanie miało nieco powyżej 25 m, na ostatnim piętrze wieżowca, nie było mnie stać na nowe meble więc kupiłam używane (ale dobre) z hotelu robotniczego, przemalowałam, okleiłam - wszystko robiłam własnymi siłami, bo nie miałam pieniędzy na ekipę - mieszkanie wyszło super, malutkie ale przytulne, do dziś wspominam je z wielkim sentymentem, a mieszkam w sporym domu. Wiele można zrobić tanim kosztem, byle pomysł był. A do tych co pytają na co wydane było te 3,5 tys. zł - na farbę, tapety, kleje, lampy, materiał na zasłony czy pokrowce, wykładzinę lub dywanik itd. Wbrew pozorom takie drobiazgi kosztują i jak się je złoży do kupy ...
  Fajne pomysły i wykonanie, życzę właścicielom szczęśliwego zamieszkiwania...

 • polska_baba

  Oceniono 88 razy 60

  Nareszcie jakieś pomysły dla normalnych ludzi, którzy mieszkają w bloku (jak większość Polaków!), nie dysponują dużymi pieniędzmi, więc muszą wykorzystać to, co mają. Zaraz pewnie zwali się fala krytyki ze strony tych, którzy mieszkają w pałacach i mają forsy jak lodu (szkoda tylko że w marzeniach). Więcej takich pomysłów.

 • gawor4

  Oceniono 12 razy 6

  no ale ten regał z klepek to jak dla mnie bomba.
  To chyba za Gomółki były takie, bo za Gierka to na pewno nie.

 • katamarian_nawodny

  Oceniono 64 razy 6

  Koszmar.
  Przed i po...

 • rumpa

  Oceniono 25 razy 5

  kupcie farby kredowe i przemalujcie kanapę w małym pokoju, jest naprawdę wstrząsająca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX