Jak się pozbyć szkodników?

red.
01.06.2015 09:58
Czasem w naszych mieszkaniach zadomawiają się szkodniki. Jak się ich pozbyć domowymi sposobami?
Komentarze (17)
Zaloguj się
 • ewangelizator_carvingu

  Oceniono 61 razy 41

  Nie ma to jak w materiale o eksterminacji mrówek pokazać gatunek który jest pod ochroną!! Panie redaktorze Gimbaza nawoływanie do niszczenia gatunku chronionego jest przestępstwem.
  Poza tym pokazana na zdjęciu mrówka z rodziny formica praktycznie nie pojawia się w polskich domach. Chciałbym mieć takie mrówki w ogródku - to gwarancja że mieszkamy w czystym środowisko a przy okazji mrówki ograniczą populacje komarów, meszki, much itd.

 • anna.maria0

  Oceniono 16 razy 16

  Widzimy latającego mola, może nawet uda nam się go zabić, ale nie wiemy czy złożył jaja, z których wylęgną się larwy zjadające nasze ubrania. Larwom w zasadzie nic nie przeszkadza wcinać nasze swetry, płaszcze, spódnice, spodnie, wszystko co kochamy nosić, nie jedzą tylko polarów.
  Co wtedy?
  1. Mole żerują zimą, więc jeśli jest możliwość wystawić na kilka godzin, na mróz nasze ubrania (balkon, taras), to jajeczka i larwy zginą.
  2. Potraktować rzeczy myjką parową lub gorąca parą z żelazka (trzeba uważać by nie dotknąć żelazkiem ubrania, które prasuje się w niższej temperaturze , można zabezpieczać się "parując przez szmatkę"). Jeśli lubimy pachnące ubrania, to spryskujemy ładnym zapachem szmatkę zabezpieczającą, a zapach wraz z parą wniknie w ubranie i pozostanie na długo np. ubrania sezonowe wsadzone do worków i wyjęte po ok roku nadal będą intensywnie pachniały. Lepiej nie pryskać zapachu bezpośrednio na ubranie, bo czasem mogą powstać odbarwienia koloru.

  Czy ktoś ma doświadczenie w stosowaniu urządzeń typu Raid na komary do kontaktu - czy działa to tez na mole?

 • voooodoooo

  Oceniono 7 razy 7

  Jakby co, to na mrówki (przynajmniej niektóre) dobrze działa cynamon. Stosowałam w ogródku, jak zjadały sadzonki - wyprowadziły się natychmiast w siną dal.
  Nie wiem, czy w filmiku to jest, bo nie oglądam tych materiałów wideo, jeżeli tak, to przepraszam ;)

 • play100cen

  Oceniono 6 razy 4

  metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/1,141635,18129764,Jez_w_miescie__Co_robic__gdy_na_swojej_drodze_spotka.html

  - Dom jest dla karaluchów, mrówek i moli domem, ich naturalnym środowiskiem, nie można pod żadnym pozorem zmieniać zdrowemu karaluchowi jego miejsca bytowania. To przestępstwo - mówi Piotr Mostowski, kierownik Ekopatrolu.

 • student_zebrak

  Oceniono 8 razy 2

  1. Wyniesc smiecie
  2. Posprzatac szafki
  3. psiknac aerozolem

 • Adela Koperwas

  Oceniono 1 raz 1

  Najlepiej, najprościej zamówić ekipę ddd, np. ddd usługi. Najszybciej w ten sposób można się ich pozbyć.

 • iwenhow

  Oceniono 5 razy -3

  A co zrobić z czymś takim ?
  Już wszyscy w domu się boją
  www.nature-pictures.org/foto/38/114/

 • bezportek

  Oceniono 11 razy -9

  Uważajcie, czerskie i czerscy (kto wie, jakiej płci są lewaki, i czy w ogóle). Jeszcze kto podetknie wasze wypociny Biedroniowi, a będziecie mieli zakaz wstępu do Słupska.
  Za okrucieństwo wobec zwierząt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX