Anna Mucha: "W moim mieszkaniu są szwedzkie meble, bo to są polskie pieniądze"

Newseria Lifestyle
23.09.2016 11:02
Popularna aktorka przyznaje, że lubi skandynawskie meble. Zdarza się jej robić zakupy w IKEI, twierdzi też, że nie zna polskiego domu, w którym nie byłoby mebli lub elementów wyposażenia z tej popularnej szwedzkiej sieci.
Komentarze (12)
Zaloguj się
 • jar00s

  Oceniono 18 razy 10

  "Trafia w punkt".
  Nauczcie się polskiego. Po polsku mówi się w sedno.
  Analfabeci

 • popijajac_piwo

  Oceniono 12 razy 10

  Szwedzkie meble made in Poland. Nie widzę w tym nic zdrożnego...

 • liberalna.demokracja

  Oceniono 5 razy 3

  Ikea ma jedne z najlepszych elementów mechanicznych w produkowanych meblach, np. zawiasy, spowalniacze itp.. To od Ikei bardzo wielu producentów mebli kuchennych nieudolnie kopiuje takie rozwiązania. Do produkcji włoskich mebli Włosi wykorzystują największe maszyny, którymi można wyrzeźbić dowolny element zdobniczy. Polacy jeszcze nie potrafią tego robić, ponieważ nie dysponują takimi bardzo drogimi maszynami. Dlatego bardzo często jest tak, że sprowadzają do swoich fabryk meblarskich wiele już wyrzeźbionych elementów meblarskich. Można powiedzieć, że Polacy mają możliwości ale brakuje im pomysłu i technicznych możliwości. Z meblami u nas jest tak jak z przemysłem samochodowym, tzn. produkujemy, a raczej tylko składamy meble zaprojektowane przez obcych. Szkoda.

 • goodwater

  Oceniono 14 razy 2

  "Zdarza się jej robić zakupy w IKEI, twierdzi też, że nie zna polskiego domu, w którym nie byłoby mebli lub elementów wyposażenia z tej popularnej szwedzkiej sieci."
  Jak celebrytka z warsafki nosa nie wystawia, to i nie wie, że niektórzy mają za daleko do Ikei.

 • ulanzalasem

  Oceniono 9 razy 1

  "Według wyników dziennikarskiego śledztwa, opisanych w czwartek przez około 40 europejskich gazet, w latach 2003-2012 ponad trzysta firm, w tym Pepsi, Apple, Amazon czy Ikea, zawarło z władzami Luksemburga tajne umowy, dzięki którym płaciły one bardzo niskie podatki.
  Wskutek takich praktyk państwa, gdzie przedsiębiorstwa te osiągały zyski, straciły miliardy euro niezapłaconych podatków - wynika z ustaleń Międzynarodowego Konsorcjum Dziennikarstwa Śledczego (ICIJ). Dochodzenie nazwano Luxemburg Leaks (LuxLeaks)." tvn24.pl

  "Szwedzki koncern meblowy Ikea przyznał w piątek, że kooperujące z nim fabryki w NRD korzystały z pracy przymusowej więźniów politycznych, i przeprosił za brak skutecznej kontroli, pomimo świadomości, że możliwe są nadużycia."
  dziennik.com

  " W ciągu sześciu ostatnich lat IKEA unikała płacenia podatków w Europie. Tak wynika z raportu przygotowanego dla frakcji Zielonych w Parlamencie Europejskim. Według komunikatu parlamentarnej grupy, chodzi o około miliard euro. Deputowani oczekują reakcji Komisji Europejskiej."
  bankier.pl

  Coś jeszcze w kwestii tej chamskiej i obłudnej reklamy ? Dlaczego Agora/GW/gazeta promuje firmy, które uszczuplają budżety państw UE ?!

 • xrafael

  Oceniono 6 razy -2

  ja kiedys kupowalem swedskie meble ale juz nie kupuje ... fajne czasem sa hack swedskie strony gdzie ludzie obijaja drewnem dookoolaaa ajaja ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX