Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sztuka urządzania przedpokoju

Stylizacja: Beata Bejtman-Kuźmienko, Dorota Karpińska, Anna Moes, Carmen Perez Zdjęcia: Jacek Jur, Rafał Lipski, Włodzimierz Okoński, Michał Skorupski, Marek Szymański

Urządzić przedpokój to sztuka, zwłaszcza gdy jest trudny do zagospodarowania - za mały albo wąski. Właściciele prezentowanych mieszkań umieli temu zaradzić.

UWAGA PONOWNA PUBLIKACJA ZA ZGODA WLASCICIELI
W tym nietypowym mieszkaniu już od progu widać pasję właścicieli do przywracania urody starym przedmiotom z duszą. Wygodny fotel jakby czekał na gości.
Fot. Marek Szymanski
Przestronny

Duży PRZEDPOKÓJ pozwala pobawić się kolorem i formą - możemy zrealizować najbardziej ekstrawagancki pomysł. Nie wolno jednak dopuścić do tego, by nadmiar mebli przytłoczył wnętrze. Zawsze warto znaleźć miejsce na prezentację kolekcji, np. starych żelazek z duszą albo starego szkła... I nie zapomnijmy o funkcjonalności - niezależnie od wielkości pomieszczenia przyda się w nim wygodne siedzisko!

Długi i wąski

W ciasnych i ciemnych korytarzach ściany najlepiej pomalować na jasny kolor - wtedy wnętrze będzie się wydawało większe. Ważne jest też odpowiednie oświetlenie (najlepiej wielopunktowe). Jeśli to możliwe, warto ograniczyć liczbę drzwi; te, które muszą zostać, powinny być przeszklone, co pozwoli doświetlić pomieszczenie. Z mebli najlepiej sprawdzą się nieduże wąskie szafki lub półki. Ale lepiej nie zabudowywać nimi ściany do sufitu, by optycznie nie zwężały przedpokoju.

Mały i nieustawny

Niewielki PRZEDPOKÓJ - zwłaszcza w kawalerce - najlepiej jest połączyć z POKOJEM DZIENNYM. Warto jednak tak urządzić wnętrze, by w razie potrzeby dało się oddzielić pomieszczenia, np. suwanymi drzwiami albo roletą. Liczy się tu każdy centymetr, dlatego zamiast gotowych mebli lepsze mogą być schowki zaprojektowane do konkretnego wnętrza.

    Więcej o:

Skomentuj:

Sztuka urządzania przedpokoju